Reklama

Xavier Wiśniewski mimo że wychował się w gwiazdorskiej rodzinie, nie uniknął problemów. Jeszcze niedawno borykał się z myślami samobójczymi. Po pomoc zwrócił się do szkolnego psychologa. Niestety, terapeuta nie był w stanie mu pomóc. „Korzystałem z pomocy psychologa szkolnego dwukrotnie, ale nie wyszło”, szczerze przyznał. Jak poradził sobie z problem? I jak na to wszystko zareagowali jego sławni rodzice? Słowa młodego wokalisty brzmią bardzo przygnębiająco.

Reklama

Xavier Wiśniewski miewa myśli samobójcze

Xavier Wiśniewski to syn Marty „Mandaryny” Wiśniewskiej i Michała Wiśniewskiego. W czerwcu tego roku skończy 20 lat. Chłopak poszedł w ślady rodziców i też został muzykiem. Do tej pory udało się mu nagrać cztery utwory takie jak: „Prąd”, „Cali”, „Mgła” i „Echo”. Autorskie kompozycje umieszcza na swoim oficjalnym kanale na platformie YouTube.

O chłopaku zrobiło się głośno kilka tygodni temu, gdy za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji rządzących w sprawie zaprzestania dofinansowywania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Chłopak jest świadomy, że w konsekwencji doprowadzi to do zawieszenia działalności organizacji.

W relacji na Instastory napisał, co myśli o nowym pomyśle polityków. Jednocześnie przywołał kilka tragicznych historii, w których nastolatkowie mieli myśli samobójcze bądź targnęli się na swoje życie. „To jest jakiś żart. Dzieciaki nie wiedzą gdzie szukać wsparcia. Fakt faktem raczej często nie korzystają z tej możliwości, ale to chyba nie jest powód do odbierania jednej z desek ratunku? Wielu moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze i o tym się NIE MÓWI. Z mojego gimnazjum odeszły TRZY OSOBY bo CZUŁY SIĘ NIEPOTRZEBNE. Zero wsparcia, a z całym szacunkiem – psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków”, napisał Xavier Wiśniewski na Instagramie.

W kolejnym wpisie ujawnił bolesną prawdę o sobie. „Sam miewam takie myśli wiem, jak istotny jest dialog. Nie lubię angażować się w politykę, ale dzisiaj ***** ***. Nie przechodźcie obojętnie, jak widzicie, że ktoś ma ch***wy dzień. Pięć minut zwykłej rozmowy może naprawić komuś cały dzień”, dodał młodzieniec.

Czytaj także: Syn Michała Wiśniewskiego postanowił się usamodzielnić. Wyprowadził się z domu

Xavier Wieśniewski nie mógł liczyć na pomoc psychologa

Do tematu trudnych przeżyć Xavier Wiśniewski powrócił w rozmowie z reporterką Jastrząb Post. Podczas wywiadu zdradził, że mając myśli samobójcze zwrócił się po pomoc do szkolnego psychologa. Jednak na nic się to zdało. Obecnie młody wokalista nie ma najlepszego zdania o terapeutach.

„Korzystałem z pomocy psychologa szkolnego dwukrotnie, ale nie wyszło. Nie wiem, na ile to są psycholodzy, na ile nie są. [...] Natomiast w tej szkole jest i jest po to, aby pomagać dzieciakom. Uważam, że jeżeli jest tym psychologiem i ma być pośrednikiem pomiędzy dzieciakami a problemami, to powinien lepiej spełniać swoją funkcję, a wiem, że wiele takich osób źle się spisuje. Oczywiście nie każdy, bo na pewno trafią się też fantastyczni”, stwierdził.

Po tym, jak za czasów licealnych Xavier Wiśniewski zraził się do szkolnych psychologów, był zmuszony sam ze sobą przepracować traumę. Jednocześnie przyznał, że mimo iż nie korzystał z pomocy Telefonu Zaufania to uważa, że nie powinno się go obierać innym potrzebującym. „Bardzo często myślałem, aby skorzystać z telefonu zaufania. Nie zrobiłem tego, ale nie powinno się tego ludziom odbierać. Jeśli chodzi o psychologa, to często mnie do tego namawiano, ale przez to, że zraziłem się w liceum, to nie chciałem. Ja sobie to jakoś ułożyłem w głowie i jest ok”, opowiadał w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.

W trudnych chwilach Xavier mógł liczyć na wsparcie rodziców, którym również było trudno zrozumieć z czym boryka się ich własny syn. „Żaden rodzic, który usłyszy, że dziecko się źle czuje i ma myśli samobójcze albo jakiekolwiek inne, sam nie jest na to przygotowany”, podkreślił młodzieniec.

Jeśli potrzebna jest Ci pomoc, bądź odczuwasz smutek i strach albo masz myśli samobójcze, nie zwlekaj, tylko zadzwoń pod jeden z poniższych numerów. Infolinia jest bezpłatna i czynna 24/7.

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

Reklama

Czytaj także: Fabienne Wiśniewska o kulisach jej patchworkowej rodziny. Kto z kim dogaduje się najlepiej?

Reklama
Reklama
Reklama