Edyta Jungowska, Uroda życia
Fot. Uroda życia
Z ŻYCIA GWIAZD

Co się stało z Edytą Jungowską, aktorką Na dobre i na złe?

Gwiazda całkowicie zniknęła z mediów! Znamy powód

Rafał Kowalski 1 lutego 2019 19:22
Edyta Jungowska, Uroda życia
Fot. Uroda życia

Kiedyś siostra Bożenka w Na dobre i na złe, potem Judyta w Ja wam pokażę!, a dziś przede wszystkim właścicielka własnej firmy. Edyta Jungowska, bo o niej mowa, od ośmiu lat na równi z aktorstwem stawia rozwój wydawnictwa, które pod jej skrzydłami produkuje audiobooki. Dziś aktorka obchodzi swoje 53. urodziny.

Wydawnictwo Jung-off-ska Edyty Jungowskiej - szczegóły

Aktorka udzieliła ostatnio wywiadu, w którym przyznała, że jej głowę zajmuje głównie praca nad kolejnymi książkami do słuchania „Od ponad ośmiu lat wydaję audiobooki dla dzieci, głównie mojej ukochanej pisarki, Astrid Lindgren. Kiedy osiem lat temu zakładałam to wydawnictwo, a zainwestowałam w nie sporo oszczędności, nie zdawałam sobie sprawy, że czeka mnie tyle trudnych tematów. Na początku była czysta euforia. A potem? Potem nastąpiło załamanie i doszłam do wniosku, że nic nie umiem. Na szczęście nie byłam sama. Jesteśmy firmą rodzinną, tworzę to wydawnictwo wspólnie z moim partnerem Rafałem Sabarą”, wyznała aktorka w Urodzie Życia.

Edyta Jungowska przyznała też, że na początku pomysł na taką działalność jej bliskim wydawał się nierealny! W aktorkę nie wierzył na przykład jej tata. „Kiedy powiedziałam ojcu, że zakładamy z Rafałem firmę, spojrzał na mnie rozbawiony i zapytał, czy wiem, co to jest skoroszyt i segregator. Potem, kiedy zaczynaliśmy, wszyscy wydawcy pukali się w głowę. I trudno im się dziwić, w 2009 roku sprzedaż audiobooków stanowiła 0,2 procent sprzedaży książek. O czym na szczęście nie wiedzieliśmy. Nikt nie widział w tym biznesowej przyszłości. Ale my tak. Może gdybyśmy potrafili liczyć w Excelu, nie porwalibyśmy się na to. Zdobyliśmy prawa do książek mojej ukochanej autorki Astrid Lindgren i nagrałam pierwsze audiobooki, które od razu stały się bestsellerami. Dziś nikt już by mnie nie zapytał drwiąco, czy wiem co to jest skoroszyt czy KRS”, przyznała Jungowska.

A co z aktorstwem? Edyta Jungowska nie porzuca tego zawodu. Twierdzi jednak, że czeka na lepszy czas, by zacząć grać role, o jakich marzy. „Ten zawód bywa okrutny dla kobiet, bo w miarę upływu lat nabieramy większego doświadczenia, rozwijamy warsztat, a potem okazuje się, że jest za późno, żeby to pokazać, i coraz mniej ciekawych ról. Może jak się dobrze zestarzeję, przejdę do kategorii aktorek charakterystycznych i moja kariera znowu nabierze rozpędu?”.

Czekamy z niecierpliwością! Bardzo brakuje nam obecności Pani Edyty w topowych polskich produkcjach. Macie podobnie? 

Edyta Jungowska w czarnej kurtce wychodzi z TVP

Edyta Jungowska,
Fot. Iza Grzybowska / MAKATA

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.