Edyta Jungowska, Uroda życia
Fot. Uroda życia
Z ŻYCIA GWIAZD

Słynna Bożenka z Na dobre i na złe. Jak dziś wygląda życie Edyty Jungowskiej?

Gwiazda rzadko pojawia się w mediach! Znamy powód

Rafał Kowalski 10 sierpnia 2021 19:43
Edyta Jungowska, Uroda życia
Fot. Uroda życia

Kiedyś siostra Bożenka w Na dobre i na złe, potem Judyta w Ja wam pokażę!. W 2013 roku zagrała jedną z głównych ról w serialu 2XL, po czym zniknęła z ekranów. Kiedy przestała udzielać się także w przestrzeni medialnej, fani aktorki byli zaniepokojeni. Później okazało się, że miała ku temu ważny powód. Edyta Jungowska, bo o niej mowa, od dziewięciu lat poświęca się rozwojowi wydawnictwa, które pod jej skrzydłami produkuje audiobooki. Czy powróci kiedyś na ekrany? Tak dziś wygląda jej życie. 

Wydawnictwo Jung-off-ska Edyty Jungowskiej - szczegóły

Aktorka udzieliła rok temu wywiadu, w którym przyznała, że jej głowę zajmuje głównie praca nad kolejnymi książkami do słuchania. „Od ponad ośmiu lat wydaję audiobooki dla dzieci, głównie mojej ukochanej pisarki, Astrid Lindgren. Kiedy osiem lat temu zakładałam to wydawnictwo, a zainwestowałam w nie sporo oszczędności, nie zdawałam sobie sprawy, że czeka mnie tyle trudnych tematów. Na początku była czysta euforia. A potem? Potem nastąpiło załamanie i doszłam do wniosku, że nic nie umiem. Na szczęście nie byłam sama. Jesteśmy firmą rodzinną, tworzę to wydawnictwo wspólnie z moim partnerem Rafałem Sabarą”, wyznała aktorka w rozmowie dla Urody Życia.

Zobacz także: Ewa Wawrzoń nie żyje. Gwiazda „Na dobre i na złe” i „Samego życia” miała 83 lata

Edyta Jungowska, 5.09.2020, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Edyta Jungowska przyznała też, że na początku pomysł na taką działalność jej bliskim wydawał się nierealny! W aktorkę nie wierzył na przykład jej tata. „Kiedy powiedziałam ojcu, że zakładamy z Rafałem firmę, spojrzał na mnie rozbawiony i zapytał, czy wiem, co to jest skoroszyt i segregator. Potem, kiedy zaczynaliśmy, wszyscy wydawcy pukali się w głowę. I trudno im się dziwić, w 2009 roku sprzedaż audiobooków stanowiła 0,2 procent sprzedaży książek. O czym na szczęście nie wiedzieliśmy. Nikt nie widział w tym biznesowej przyszłości. Ale my tak. Może gdybyśmy potrafili liczyć w Excelu, nie porwalibyśmy się na to. Zdobyliśmy prawa do książek mojej ukochanej autorki Astrid Lindgren i nagrałam pierwsze audiobooki, które od razu stały się bestsellerami. Dziś nikt już by mnie nie zapytał drwiąco, czy wiem co to jest skoroszyt czy KRS”, przyznała Jungowska.

A co z aktorstwem? Edyta Jungowska nie porzuca tego zawodu. Twierdzi jednak, że czeka na lepszy czas, by zacząć grać role, o jakich marzy. „Ten zawód bywa okrutny dla kobiet, bo w miarę upływu lat nabieramy większego doświadczenia, rozwijamy warsztat, a potem okazuje się, że jest za późno, żeby to pokazać, i coraz mniej ciekawych ról. Może jak się dobrze zestarzeję, przejdę do kategorii aktorek charakterystycznych i moja kariera znowu nabierze rozpędu”. W 2019 roku powróciła na mały ekran w serialu Ojciec Mateusz. Fani aktorki mogli zobaczyć ją po dłuższej przerwie w odcinku zatytułowanym „W zdrowym ciele”. 

Ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne role Edyty Jungowskiej! Bardzo brakuje nam jej obecności w topowych polskich produkcjach. Macie podobnie?  

Czytaj też: Edyta Jungowska kończy 50 lat. "Im jesteśmy starsi, tym większa w nas determinacja"

Edyta Jungowska w sesji zdjęciowej Urody Życia:

Edyta Jungowska, Uroda życia
Fot. Uroda życia

Edyta Jungowska, 14.01.2021 Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.