Tomasz Kammel, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Kammel poparł plakaty organizacji wspierających LGBT. Fani martwią się, że straci pracę

„Niech Pan uważa co pisze"

Rafał Kowalski 25 marca 2021 16:47
Tomasz Kammel, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska

Tomasz Kammel regularnie dodaje posty na swoim Instagramie i jest w stałym kontakcie w wielbicielami swojego talentu. Dziennikarz nie wypowiada się jednak na każdy oczekiwany przez internautów temat. Raz – jak w przypadku odejścia z TVP Marzeny Rogalskiej – rozczarowuje milczeniem, innym razem zaskakuje zabraniem głosu w sprawie osób o innej orientacji, niż homoseksualna. I właśnie to ostatnie wyznanie poruszyło użytkowników Instagrama.

Plakaty „Kochajcie się Mamo i Tato” oraz „Kochajcie  mnie Mamo i Tato” - różnice

Całą Polskę zalała jakiś czas temu fala plakatów działaczy ruchu pro-life. Widok grafik oraz hasła zamieszczone na billboardach wywołały w wielu ludziach spore kontrowersje. Jednym z nich jest promujące ochronę życia poczętego i zachęcające do pielęgnowania relacji rodzinnych „Kochajcie się Mamo i Tato”. Akcja - według ustaleń Gazety Wyborczej -  została sfinansowana przez Fundację Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara.

W odpowiedzi na powyższą kampanię dwie organizacje wspierające osoby LGBT+, czyli Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i Grupa Stonewall, zaczęły rozwieszać w polskich miastach billboardy z hasłem „Kochajcie MNIE Mamo i Tato”. Napis i grafika mają nawiązywać do dzieci i młodzieży o innej orientacji, niż heteroseksualna, które często są nieakceptowane przez rodziców. „Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą”, czytamy na stronie organizatorów akcji.

Plakaty mogą pojawić się w przestrzeni publicznej dzięki 16 tysiącom internautów, którzy w trzy dni wpłacili na ten cel ponad 550 tysięcy złotych.

Tomasz Kammel, Viva! 2015
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
Przeczytasz też: ,,Nie żałuję. Przynajmniej mogę sobie spojrzeć w twarz!”. Barbara Kurdej-Szatan o odejściu z TVP

Tomasz Kammel komentuje billboardy pro LGBT+

Tomasz Kammel zamieścił w sieci zdjęcie wiszących obok siebie plakatów obu akcji. „Bardzo przyjemnie widzieć billboardy dwóch tak różnych organizacji, którym chodzi o to samo - o dobro dziecka”, napisał pod fotografią.

Słowa dziennikarza Telewizji Polskiej spotkały się z różnymi komentarzami. Niektórzy zaczęli się bać, że prezenter zostanie wyrzucony ze stacji za manifestowanie swoich poglądów. „Pewnie w wiadomościach będzie to skrytykowane więc niech Pan uważa co pisze, bo straci pracę.”; „I po karierze w TVP” – pisali jedni.

„A ja mam poczucie, że w obydwu przypadkach niestety nie rozchodzi się o dobro dzieci, a o polsko-polską wojenkę. Kochamy się dzielić i tu jest tylko tego idealny przykład”; „Pewnie ma Pan już dość tych komentarzy pełnych krytyki.. a jednak ciężko się krytykującym dziwić. Bo niestety nie da się tkwić w tym bagnie i jednocześnie próbować stwarzać pozory, że zgadza się też z postulatami drugiej strony. Bo tak, są to tylko pozory i tylko po to, żeby lepiej się poczuć, mimo że wie Pan, że jest w złym miejscu”, zwrócili uwagę inni.

Przypomnijmy, że wcześniej swojej sympatii do osób LGBT+ i bycia za równością nie kryli między innymi Barbara Kurdej-Szatan czy Marta Manowska. Jedna z pań już nie pracuje w publicznej telewizji, druga wciąż jest jej największą gwiazdą.

Panu Tomaszowi życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.