Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, lata 80. XX wieku
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News
DZIECI GWIAZD

Tak wygląda syn Grzegorza Miecugowa! Krzysztof to dojrzały mężczyzna

Jest zaangażowany w komentowanie polskiej sceny politycznej

Konrad Szczęsny 22 listopada 2021 18:43
Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, lata 80. XX wieku
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Mimo błyskotliwej kariery, to rodzina była dla niego na pierwszym miejscu. Grzegorz Miecugow odszedł ponad 4 lata temu. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Joannę oraz syn Krzysztofa. 37-latek jest jedynym dzieckiem zmarłego w 2017 roku dziennikarza. Jak wygląda obecnie i czym się zajmuje? W mediach społecznościowych chętnie komentuje rzeczywistość społeczno-polityczną nad Wisłą...

Kim jest Krzysztof Miecugow, syn Grzegorza Miecugowa?

Jego rodzice poznali się w 1980 roku i zapałali do siebie szczerym i gorącym uczuciem. Ich jedyne dziecko przyszło na świat cztery lata później, w 1984 roku. Para doczekała się syna, któremu nadali imię Krzysztof. Z tym ważnym momentem w ich życiu wiąże się pewna zabawna anegdota...

„Moja ulubiona historia związana z ojcem sięga moich narodzin. Mama jak to mama: chodziła i mówiła, że ma najpiękniejsze dziecko na świecie. W tym samym czasie u zaprzyjaźnionych sąsiadów też urodził się syn. W pewnym momencie mój ojciec nie wytrzymał zachwytów mamy, wziął mnie, zaniósł do sąsiadów, położył koło siebie i powiedział: Łukasz to jest ładne dziecko, a moje brzydkie. Rzeczywiście, jak widzę swoje zdjęcia z tamtego okresu… mówili na mnie 'Grucha'. To było dość zdroworozsądkowe. Mimo tej brzydoty mnie kochał”, wspominał dla TVN24 syn Grzegorza Miecugowa.

Krzysztof był oczkiem w głowie rodziców, nawet jeśli jego sławny tata poświęcał dużo czasu karierze. A miał przecież wymagający zawód: od 1985 roku pracował w radiu, przygotowując audycje dla dzieci. Dwa lata później dołączył do zespołu Trójki, zaś w 1989 roku do TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą „Wiadomości”.

Od 1997 roku wraz z Tomaszem Lisem współtworzył „Fakty” i całą stację TVN. Niestety, był to również czas, w którym zmagał się z uzależnieniem od hazardu. Wówczas jego relacje z żoną ochłodziły się, tym bardziej, że całonocne wizyty w kasynach były często związane z napojami wysokoprocentowymi. Rodzina jednak wówczas się nie rozpadła. Kryzys udało się pokonać. Jaki był prywatnie Grzegorz Miecugow? 

„Ojciec miał różne falowania humoru i, co jest śmieszne, wszyscy domownicy się tego uczyli. Po pierwszych dwóch słowach i gestach było już wiadomo, czy można było żartować, czy lepiej zejść z drogi. Łącznie z psem, wszystkie nasze psy wiedziały dokładnie, co się dzieje. Był cholerykiem. Pamiętam, były takie momenty, że nie mógł czegoś znaleźć. Albo sam gdzieś coś posiał, albo ktoś mu coś gdzieś posiał. […] Wtedy nie było z nim racjonalnej rozmowy. My uciekaliśmy z mamą na piętro, gdzie się zaśmiewaliśmy, na parterze siedział tata, a nasz poprzedni pies – Fredziu – uciekał do piwnicy. Z boku wyglądało to dość zabawnie”, zwierzał się 37-latek w TVN24.

Czytaj także: Byli razem blisko 40 lat... Oto historia miłości Grzegorza Miecugowa i jego żony Joanny

Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, lata 80. XX wieku
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, lata 80. XX wieku, w domu dziennikarza

Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, styczeń 1991 roku
Fot. Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, styczeń 1991 roku

Grzegorz Miecugow, Krzysztof Miecugow, styczeń 1991 roku

Krzysztof Miecugow cierpi na cukrzycę. Udziela się w Szkle kontaktowym

W jednym z wywiadów wyszło na jaw, że syn Grzegorza Miecugowa zmaga się z poważną chorobą, jaką jest cukrzyca. Fakt ten ujawniła Jolanta Pieńkowska.

„Pamiętam, jak Joanna [żona dziennikarza - przyp. red.] powiedziała, że u Krzyśka wykryto cukrzycę i to był prawdziwy cios. A Krzysiek wam obojgu pokazał, że daje radę i myślałam, że taka siła pomaga”, powiedziała  dziennikarka w rozmowie z kolegą w 2013 roku.

„Nauczył się z tym żyć”, odparł Grzegorz Miecugow.

Choroba nie przeszkodziła Krzysztofowi w realizacji marzeń. Nie lada sensację wywołało jego pojawienie się w noworocznym wydaniu „Szkła kontaktowego” w styczniu 2018 roku, niespełna pięć miesięcy po śmierci sławnego ojca. Widzowie apelowali wówczas do władz TVN, by na stałe został zaangażowany jako prowadzący program. Na antenie zachwycał ironiczno-sarkastycznym poczuciem humoru i celnymi, błyskotliwymi komentarzami. „Jego komentarze były śmieszne, zabawne, nieprzesadzone i trafne. Uważam, jak cała reszta moich domowników, a zapewne i spora część widzów, że Pan Krzysztof Miecugow mógłby śmiało dołączyć do ekipy programu na stałe”, stwierdził wówczas jeden z fanów programu.

Krzysztof Miecugow ostatecznie nie dołączył na stałe do obsady „Szkła kontaktowego”, ale pojawiał się w nim jeszcze kilkukrotnie, m.in. w styczniu 2020 roku, w trakcie dwugodzinnego wydania programu z takimi gośćmi, jak Mariusz Walter czy Agata Młynarska. Na co dzień syn Grzegorza Miecugowa pracuje w TVN24 BiŚ (wcześniej w CNBC Biznes). Co łączyło go ze sławnym ojcem, poza poczuciem humoru? Miłość do gór, egzotycznego jedzenia oraz rockowego brzmienia. „Lubił żartować, ale lubił też zaskakiwać. To było najważniejsze w tacie, że do końca zachował w sobie dziecko. Tym, co czyniło go dobrym dziennikarzem, było to, że był dobrym człowiekiem. Lubił spotykać ludzi, lubił z nimi rozmawiać. Będzie mi brakowało jego dowcipów i jego ciepła. Najlepiej o tacie mówią historie z jego życia. Po raz ostatni mówię: cześć tatuś, do zobaczenia”, wspominał ojca na antenie Krzysztof Miecugow.

Bieżącą sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju komentuje również za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Poniżej możesz zobaczyć jego zdjęcia.  ​​​​​​​

Czytaj także: „Już nigdy nie zapalę. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’. Niezwykłe słowa Grzegorza Miecugowa o początkach choroby

Krzysztof Miecugow, pogrzeb Grzegorza Miecugowa, 01.09.2017 rok
Fot. ARTUR HOJNY/East News

Krzysztof Miecugow, pogrzeb Grzegorza Miecugowa, 01.09.2017 rok

Krzysztof Miecugow, syn Grzegorza Miecugowa
Fot. Facebook

Krzysztof Miecugow, styczeń 2018

Krzysztof Miecugow, syn Grzegorza Miecugowa, Katarzyna Krawczyk, maj 2018, Gala Order Psiego Szczęścia 2018!
Fot. Niemiec/AKPA

Krzysztof Miecugow, syn Grzegorza Miecugowa, Katarzyna Krawczyk, maj 2018, Gala Order Psiego Szczęścia 2018!​​​​​​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.