Robert Janowski, Makary Janowski, trening piłkarzy, wrzesień 1999 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
DZIECI GWIAZD

Tak dziś wygląda jedyny syn Roberta Janowskiego. Czym zajmuje się Makary Janowski?

Sprawdź, jak się zmienił i kim jest jego żona...

Redakcja VIVA! 25 marca 2023 14:01
Robert Janowski, Makary Janowski, trening piłkarzy, wrzesień 1999 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Makary Janowski jest synem znanego prezentera telewizyjnego, Roberta Janowskiego, oraz pisarki i producentki, Katarzyny Kalicińskiej. Sam poszedł jednak inną drogą i zajmuje się zawodowo reżyserią. Na swoim koncie ma już współprace z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce, pracował również jako reżyser przy takich produkcjach, jak Nad rozlewiskiem, Żywioły Saszy. Ogień czy Komisarz mama. W czerwcu ubiegłego roku wziął drugi ślub. Jak wygląda dziś syn Roberta Janowskiego?

Makary Janowski relacje z rodzicami, wsparcie dla mamy

Makary Janowski przyszedł na świat 18. grudnia 1989 roku. W tym roku skończy zatem 34 lata. Był wychowywany głównie przez matkę, Katarzynę Kalicińską, z którą do dziś ma bliską więź. Gdy trzy lata temu kobieta zmagała się z problemami zdrowotnymi, mogła liczyć na wsparcie syna Makarego. Podczas realizacji programu „Szlak nadziei” w Izraelu, w który oboje byli zaangażowani, stan zdrowia kobiety uległ drastycznemu pogorszeniu. Matka Makarego natychmiast trafiła do szpitala, ból brzucha był na tyle silny, że potrzebna była pomoc medyków. Okazało się, że ma ostre zapalenie otrzewnej i konieczna jest operacja. „Było naprawdę niebezpiecznie, musiałem nieść mamę na rękach do samochodu. Bałem się, że ją stracę”, przyznał w tygodniku „Życie na gorąco". 

Niestety, mimo że pisarka zaczęła odzyskiwać siły, pojawiły się kolejne komplikacje i kobieta była zmuszona wrócić do szpitala. Okazało się, że w jej organizmie pojawiła się bakteria, która atakuje jelita po kuracji antybiotykowej. Ukochany syn nie opuszczał matki nawet na krok, dzień i noc czuwał przy jej szpitalnym łóżku. Nie wyobrażał sobie, by mogło być inaczej. „Taka kolej życia, kiedyś mama pchała wózek, jak byłem dzieckiem, a teraz ja pcham jej wózek przez korytarze izraelskiego szpitala. Szkoła pokory i szacunku”, deklarował Makary w tygodniku. 

Katarzyna Kalicińska, poza Makarym, ma jeszcze jednego syna, Barnabę. Co ciekawe, obaj mężczyźni urodzili się 18. grudnia. Powód do świętowania mają zatem podwójny. I mimo że chłopaków dzieli 10 lat, dogadują się wyśmienicie i zawsze mogą na siebie liczyć. 

Niestety niewiele wiadomo o relacji Makarego i jego taty Roberta Janowskiego. Panowie nie wypowiadali się o sobie za wiele w mediach. W 2013 roku pisano, że syn prezentera nie chce mieć z ojcem kontaktu, ale to nieprawda. Pan młody zamierzał zaprosić go na wesele. „Na ślub zamierzamy zaprosić moją mamę i mojego tatę. Nie widzę powodu, by było inaczej. To moi rodzice, kocham ich i nie wyobrażam sobie, by zabrakło któregoś z nich w tak ważnym dla mnie i dla Mani dniu. Mój tata to dobry i wrażliwy człowiek, nigdy go nie skreśliłem”, opowiadał Super Expressowi.

Zobacz także: Miała 10 dni, gdy pojawiła się pierwszy raz na planie Barw Szczęścia. Tak dziś wygląda serialowa Ewa

Makary Janowski z mamą Katarzyną Kalicińską.jpeg
Fot. Instagram @kasiakali

Makary Janowski z mamą Katarzyną Kalicińską

Makary Janowski: zaręczyny w cieniu rozwodu 

Aktualną wybranką serca Makarego Janowskiego jest Martyna Poros - kostiumografka. Para poznała się parę lat temu podczas wakacji nad Bałtykiem. Twierdzą, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Cztery lata temu mężczyzna postanowił się oświadczyć. Martyna Poros powiedziała „tak”. 

Okazuje się, że świat show-biznesu nie jest jej obcy. Kobieta kilka lat temu temu była widziana w towarzystwie Antoniego Królikowskiego. Spędzili razem sylwestra w górach. Jednak oboje zgodnie potwierdzili, że są tylko przyjaciółmi, a podczas wyjazdu towarzyszył im chłopak pięknej blondynki, czyli Makary. 

Z miłości Makarego i Martyny przy okazji zaręczyn cieszyła się jego mama. Pokazała wtedy na Instagramie zdjęcia zakochanej pary. "Serce mi rośnie patrząc na szczęśliwego syna , który kocha i jest kochany❤️ Chwilo trwaj❤️ Jesteście piękni i dobrzy❤️ , napisała dumna.

Jak oświadczyny, to i ślub! Do pięknej uroczystości doszło w czerwcu 2022 roku. „Dzisiaj w obecności najbliższych sobie ludzi, Martyna Poros i Makary Janowski powiedzieli "TAK!". 100 lat młodej parze. Znacie jakieś nowe kawały o teściowej?”, napisała żartobliwie  w sieci dumna mama, a pod zdjęciami pojawiła się fala gratulacji.

 

Poprzedni związek Makarego Janowskiego z Moniką Borzym

Związek małżeński z piękną Martyną nie jest pierwszym Makarego Janowskiego. W trakcie studiów był związany z piosenkarką Moniką Borzym. Po 5 latach małżeństwa para się rozwiodła.

Para poznała się na studiach w Los Angeles, oboje mieli po 20 lat. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu. „Nie szukałam męża, ale gdy poznałam Makarego, poczułam taki strzał Amora, że natychmiast go do siebie przeprowadziłam i po trzech dniach kupiłam mu szczoteczkę do zębów”, wspominała w jednym z wywiadów Monika Borzym. Rodzice prosili, żeby nie spieszyli się z tak ważną decyzją, jak ślub. Oni jednak nie chcieli słuchać. „To była typowa szczenięca miłość, szybki ślub zauroczonych sobą dzieci. Pewnie dlatego im nie wyszło. Makary i Monika popełnili te same błędy, które popełniają osoby z branży artystycznej. Zapominają, że świat nie kręci się wokół nich”, informowało „Życie na gorąco”.

21 maja 2010 roku Monika Borzym została synową Katarzyny Kalicińskiej. Wokalistka i Makary Janowski mieli wówczas po 20 lat. Uczucie nie przetrwało jednak próby czasu. "Gdy brałam ślub, wielu znajomych nie myślało nawet o wyprowadzce od mamy i taty. A ja? Byłam zakochaną idealistką, której wydawało się, że stworzy coś, co nie udało się jej rodzicom, czyli stabilny związek na lata. Oboje z Makarym pochodzimy z rozbitych rodzin, więc być może chcieliśmy udowodnić, że miłość pokona wszystko”, opowiadała w wywiadzie dla „Twojego Stylu” piosenkarka.

Przez kilka lat wspólnie z Makarym mieszkali w Los Angeles, gdzie obydwoje studiowali. Ona wokal, on reżyserię. Cieszyli się rodzinnym życiem, zawsze mogli liczyć także na wsparcie rodziców. Po pewnym czasie wrócili jednak do Polski. „Niestety, nasze wspólne życie po kilku latach zaczęło się rozłazić. Wyjeżdżałam pracować nad płytami do Nowego Jorku, a Makary zostawał w Warszawie, gdzie reżyserował. (…) Gdybyśmy byli starsi, dojrzalsi, potrafilibyśmy włożyć większy wysiłek w ratowanie związku”, przyznała w jednym z wywiadów Borzym. Na początku 2015 roku para otrzymała rozwód.

Co dziś robi Makary Janowski?

Obecnie Makary Janowski jak już wspomnieliśmy, znów jest szczęśliwie zakochany. Zawodowo wspólnie z mamą prowadzi firmę, a także reżyseruje. Może pochwalić się współpracą z najbardziej kontrowersyjnym reżyserem w Polsce, Patrykiem Vegą. Był odpowiedzialny za powstanie takich kinowych przebojów, jak Pętla, a także współpracował przy głośnym filmie Vegi - Miłość w czasach zarazy. Nie unika też pracy przy produkcjach serialowych i reklamowych.  

Czytaj także: Dawid Kubacki i jego rodzina mogą liczyć na wsparcie sąsiadów. „Wszyscy są zatroskani”

Monika Borzym-Janowska, Makary Janowski, Srebrne Jabła Pani, 13.03.2014 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Monika Borzym-Janowska, Makary Janowski, Srebrne Jabła Pani, 13.03.2014 rok

Makary Janowski z narzeczoną Martyną Poros.jpeg
Fot. Instagram @kasiakali

Makary Janowski z narzeczoną Martyną Poros

Makary Janowski nad morzem .jpeg
Fot. Instagram @kasiakali

Makary Janowski

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.