Robert Janowski, Makary Janowski, trening piłkarzy, wrzesień 1999 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
DZIECI GWIAZD

Tak dziś wygląda jedyny syn Roberta Janowskiego. Makary to już dorosły mężczyzna

Zobacz, jak się zmienił. Co o nim wiemy?

Redakcja VIVA! 17 września 2021 16:04
Robert Janowski, Makary Janowski, trening piłkarzy, wrzesień 1999 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Makary Janowski jest synem pisarki i producentki Katarzyny Kalicińskiej oraz prezentera telewizyjnego Roberta Janowskiego. Młodzieniec postanowił pójść własną drogą i zawodowo zajął się reżyserią. W swoim dorobku ma już współpracę z największymi polskimi stacjami telewizyjnymi. Pracował jako reżyser przy takich produkcjach jak Nad rozlewiskiem, Żywioły Saszy. Ogień czy Komisarz mama. Nie stroni też od produkcji filmowych. Jego ostatnie dzieło to Jak zostać gwiazdą. Jednak bardziej fascynujące niż praca reżysera jest jego życie uczuciowe. Trzy kobiety, trzy niezwykłe historie i jedno... rozstanie.

Makary Janowski ogromnym wsparcie dla matki Katarzyny Kalicińskiej

Makary Janowski przyszedł na świat 18. grudnia 1989 roku. W tym roku skończy zatem 32 lata. Był wychowywany głównie przez matkę, Katarzynę Kalicińską, z którą do dziś ma bliską więź. Gdy dwa lata temu kobieta zmagała się z problemami zdrowotnymi, mogła liczyć na wsparcie syna Makarego. Podczas realizacji programu „Szlak nadziei” w Izraelu, w który oboje byli zaangażowani, stan zdrowia kobiety uległ drastycznemu pogorszeniu. Matka Makarego natychmiast trafiła do szpitala, ból brzucha był na tyle silny, że potrzebna była pomoc medyków. Okazało się, że ma ostre zapalenie otrzewnej i konieczna jest operacja. „Było naprawdę niebezpiecznie, musiałem nieść mamę na rękach do samochodu. Bałem się, że ją stracę”, przyznał w tygodniku „Życie na gorąco". 

Niestety, mimo że pisarka zaczęła odzyskiwać siły, pojawiły się kolejne komplikacje i kobieta była zmuszona wrócić do szpitala. Okazało się, że w jej organizmie pojawiła się bakteria, która atakuje jelita po kuracji antybiotykowej. Ukochany syn nie opuszczał matki nawet na krok, dzień i noc czuwał przy jej szpitalnym łóżku. Nie wyobrażał sobie, by mogło być inaczej. „Taka kolej życia, kiedyś mama pchała wózek, jak byłem dzieckiem, a teraz ja pcham jej wózek przez korytarze izraelskiego szpitala. Szkoła pokory i szacunku”, deklarował Makary w tygodniku. 

Katarzyna Kalicińska, poza Makarym, ma jeszcze jednego syna, Barnabę. Co ciekawe, obaj mężczyźni urodzili się 18. grudnia. Powód do świętowania mają zatem podwójny. I mimo że chłopaków dzieli 10 lat, dogadują się wyśmienicie i zawsze mogą na siebie liczyć. 

Czytaj także: Tak wygląda starszy syn Hanny Śleszyńskiej! Kim jest Mikołaj Magnuski?

Makary Janowski z mamą Katarzyną Kalicińską.jpeg
Fot. Instagram @kasiakali

Makary Janowski z mamą Katarzyną Kalicińską

Makary Janowski: zaręczyny w cieniu rozwodu 

Nową wybranką serca Makarego Janowskiego jest Martyna Poros. Para poznała się 5 lat temu podczas wakacji nad Bałtykiem. Twierdzą, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Dwa lata temu mężczyzna postanowił się oświadczyć. Martyna Poros powiedziała „tak”. Przyjaciele Martyny i Makarego szczególnie cieszą się z ich zaręczyn. 

Okazuje się, że świat show-biznesu nie jest jej obcy. Kobieta trzy lata temu była widziana w towarzystwie Antoniego Królikowskiego. Spędzili razem sylwestra w górach. Jednak oboje zgodnie potwierdzili, że są tylko przyjaciółmi, a podczas wyjazdu towarzyszył im chłopak pięknej blondynki, czyli Makary. Bardzo możliwe, że Antek Królikowski i jego świeżo poślubiona małżonka Joanna Opozda zagoszczą na ślubie Makarego i Martyny. 

Dumna mama mężczyzny pokazała na Instagramie zdjęcia zakochanej pary, świętując tym samym ich zaręczyny.

Serce mi rośnie patrząc na szczęśliwego syna , który kocha i jest kochany❤️ Chwilo trwaj❤️ Jesteście piękni i dobrzy❤️ , napisała dumna mama.

Nie będzie to pierwszy związek małżeński Makarego Janowskiego. W trakcie studiów był związany z piosenkarką Moniką Borzym. Po 5 latach małżeństwa para się rozwiodła.

Związek Makarego Janowskiego i Moniki Borzym

Para poznała się na studiach w Los Angeles, oboje mieli po 20 lat. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu. „Nie szukałam męża, ale gdy poznałam Makarego, poczułam taki strzał Amora, że natychmiast go do siebie przeprowadziłam i po trzech dniach kupiłam mu szczoteczkę do zębów”, wspominała w jednym z wywiadów Monika Borzym. Rodzice prosili, żeby nie spieszyli się z tak ważną decyzją, jak ślub. Oni jednak nie chcieli słuchać. „To była typowa szczenięca miłość, szybki ślub zauroczonych sobą dzieci. Pewnie dlatego im nie wyszło. Makary i Monika popełnili te same błędy, które popełniają osoby z branży artystycznej. Zapominają, że świat nie kręci się wokół nich”, informowało „Życie na gorąco”.

21 maja 2010 roku Monika Borzym została synową Katarzyny Kalicińskiej. Wokalistka i Makary Janowski mieli wówczas po 20 lat. Uczucie nie przetrwało jednak próby czasu. "Gdy brałam ślub, wielu znajomych nie myślało nawet o wyprowadzce od mamy i taty. A ja? Byłam zakochaną idealistką, której wydawało się, że stworzy coś, co nie udało się jej rodzicom, czyli stabilny związek na lata. Oboje z Makarym pochodzimy z rozbitych rodzin, więc być może chcieliśmy udowodnić, że miłość pokona wszystko”, opowiadała w wywiadzie dla „Twojego Stylu” piosenkarka.

Przez kilka lat wspólnie z Makarym mieszkali w Los Angeles, gdzie obydwoje studiowali. Ona wokal, on reżyserię. Cieszyli się rodzinnym życiem, zawsze mogli liczyć także na wsparcie rodziców. Po pewnym czasie wrócili jednak do Polski. „Niestety, nasze wspólne życie po kilku latach zaczęło się rozłazić. Wyjeżdżałam pracować nad płytami do Nowego Jorku, a Makary zostawał w Warszawie, gdzie reżyserował. (…) Gdybyśmy byli starsi, dojrzalsi, potrafilibyśmy włożyć większy wysiłek w ratowanie związku”, przyznała w jednym z wywiadów Borzym. Na początku 2015 roku para otrzymała rozwód.

Obecnie Makary Janowski jest szczęśliwie zakochany. Wspólnie z mamą prowadzi firmę, a także reżyseruje. Może pochwalić się współpracą z najbardziej kontrowersyjnym reżyserem w Polsce, Patrykiem Vegą. Był odpowiedzialny za powstanie takich kinowych przebojów, jak Pętla, a także współpracował przy najnowszym filmie Vegi - Miłość w czasach zarazy, który czeka na swoją premierę kinową. Nie unika też pracy przy produkcjach serialowych i reklamowych.  

Czytaj także: Tak dziś wygląda jedyne dziecko Haliny Frąckowiak. Kim jest Filip? 

Monika Borzym-Janowska, Makary Janowski, Srebrne Jabła Pani, 13.03.2014 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Monika Borzym-Janowska, Makary Janowski, Srebrne Jabła Pani, 13.03.2014 rok

Makary Janowski z narzeczoną Martyną Poros.jpeg
Fot. Instagram @kasiakali

Makary Janowski z narzeczoną Martyną Poros

Makary Janowski nad morzem .jpeg
Fot. Instagram @kasiakali

Makary Janowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.