Księżna Diana ukrywała ten sekret przez lata
Fot. Anwar Hussein/Getty Images
Królewskie życie

Smutna tajemnica księżnej Diany. Chodzi o nienarodzone dziecko

Po latach okazało się, że jej kamerdyner mówił prawdę

Olga Figaszewska 30 lipca 2022 15:52
Księżna Diana ukrywała ten sekret przez lata
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Księżna Diana skrywała smutną tajemnicę. Okazuje się, że informacja, którą zamieścił na łamach swojej książki lokaj Królowej Ludzkich Serc nie była zmyśloną historią. Przyjaciółka księżnej Diany potwierdziła jego słowa, ale dopiero po latach zdecydowała się zabrać głos w tej sprawie… Wszystko wskazuje na to, że ogrodach Pałacu Kensington zostały złożone zwłoki dziecka.

Tajemnica księżnej Diany po latach została odkryta

Nie od dziś wiadomo, że dla księżnej Diany lata spędzone w pałacu u boku księcia Karola, były dla niej dramatycznym przeżyciem. Przed kamerami czarowała uśmiechem, ale gdy tylko drzwi pałacu się zamykały, wszelkie oznaki radości znikały. Lady Di czuła się niepotrzebna i osamotniona. Małżeństwo z Karolem nie przyniosło jej upragnionego szczęścia. Chociaż Elżbieta II nie pomogła jej w najtrudniejszym okresie, zdaje sobie sprawę, jak wiele zawdzięcza swojej synowej. To właśnie Lady Di odmieniła wizerunek brytyjskiej monarchii. Stała się bliska ludziom, wychodziła im naprzeciw, angażowała się w akcje charytatywne, jako pierwsza reagowała na prośby o pomoc.

Na co dzień Diana wraz z mężem mieszkała w Pałacu Kensington.  To tutaj spędzili część wspólnego życia  i wychowywali swoich synów. Teraz w ogrodach posiadłości można podziwiać pomnik na cześć matki Williama i Harry’ego, a także zwiedzać część pomieszczeń.

Pałac stał się dla Diany domem, pomimo różnych życiowych zawirowań, to tutaj mogła cieszyć się chwilą spokoju i relaksem. Rezydencja skrywa wiele tajemnic związanych z Królową Ludzkich Serc. Niektóre z nich zostały ujawnione w książce Toma Quinna –  Kensington Palace: An Intimate Memoir From Queen Mary to Meghan Markle. „Bardzo niewiele umyka uwadze służących w pałacu Kensington - od rywalizacji przez chowanych przed światem kochanków do wybuchowych kłótni małżeńskich. Personel wielokrotnie był świadkiem niecodziennych sytuacji”, pisano.

Zobacz też: Suknię ślubną Diany zdobiło 10 tysięcy pereł, a tren? Oto 7 ciekawostek o kreacji ślubnej księżnej!

Księżna Diana, 1986 rok
Fot. Anwar Hussein/WireImage
Księżna Diana, 1986 rok

Po tragicznej śmierci Królowej Ludzkich Serc namnożyło się wiele teorii dotyczących życia księżnej. Ujawniano kolejne tajemnice Diany. Jedną z osób, które zdecydowały się opisać życie u boku księżnej był jej przyjaciel i lokaj. Paul Burrell  został okrzyknięty przez fanów brytyjskiej monarchii hieną, która żeruje na nieszczęściu księżnej.

Mężczyzna ujawnił w swojej książce nieprawdopodobną historię, na której temat członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej milczą. Na łamach The Way We Were: Remembering Diana opisywał, jak w 1994 roku na terenie ogrodu Pałacu Kensington doszło do pochówku dziecka przyjaciółki księżnej, Rosy Monckton. Kobieta po kilku latach od publikacji książki potwierdziła tę informację w programie Sunday Night. Rosa zaznaczyła, że razem z mężem spodziewała się dziecka. Niestety, poroniła.

Diana miała jej zaproponować, by dziecko zostało pochowane na terenie pałacowych ogrodów. Znalazła też sposób, jak ominąć ochronę i nie wzbudzać podejrzeń. „Powiem ich szefowi, że idziemy pochować zdechłe zwierzę. Tylko ty, ja i Rosa będziemy znali prawdę”, mówiła swojemu kamerdynerowi. Na terenie Pałacu Kensington odprawili krótką ceremonię. Diana podarowała przyjaciółce klucze do ogrodu, które kobieta ma do dziś. Rosa Monckton podkreślała, że docenia, jak wiele Diana dla niej zrobiła. „Zrobiła niezwykłą rzecz”, dodała.

Źródło; Onet, Gwiazdy Wp.pl  

Czytaj też: Książę Karol jest wampirem, a Meghan robotem. Najsłynniejsze teorie spiskowe o rodzinie królewskiej

Księżna Diana z przyjaciółką, Rosa Monckton, 1993
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana z przyjaciółką, Rosą Monckton, 1993

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.