Adam Ferency nietrzeźwy na spotkaniu z widzami
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Spotkanie Adama Ferencego z widzami zostało przerwane. Aktor był pod wpływem alkoholu

Zniesmaczeni uczestnicy spotkania opuszczali salę

Dorota Falkowska 1 października 2021 09:58
Adam Ferency nietrzeźwy na spotkaniu z widzami
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

W ramach projektu Alchemia Teatralna Adam Ferency 29 września zagościł w Świdnickim Ośrodku Kultury. Jednak już po około pół godzinie spotkanie zostało zakończone. Powodem był nietrzeźwy stan aktora, który dyrektorka ośrodka nazwała w oświadczeniu "niedyspozycją". Ferency w rozmowie z Onetem otwarcie przyznał, że był pod wpływem alkoholu. 

Lokalne media podają: 

"Aktor nieskładnie i momentami nielogicznie odpowiadał na zadawane mu pytania, przekomarzał się z publicznością na tematy polityczne, z trudem składał kolejne zdania, a także powtarzał się w swoich wypowiedziach. Podejrzewając, że jest on nietrzeźwy, zniesmaczeni uczestnicy wydarzenia zaczęli opuszczać salę świdnickiego teatru. Spotkanie zostało przerwane po niecałych 30 minutach" (cytat za Swidnica24.pl). 

Adam Ferency nietrzeźwy na spotkaniu z fanami 

Portal swidnica24.pl. opublikował w sieci 17-minutowe nagranie ze spotkania, na którym już od pierwszych zdań aktora słychać, że jest on pod wpływem alkoholu. To samo odczuwali uczestnicy spotkania, których zniecierpliwienie słychać na wideo. Upominali aktora, że powtarza te same historie. Jednak największy szok wywołała odpowiedź Ferencego na zadane mu przez prowadzącą spotkanie pytanie: "Co pan by chciał, by dawał nam teatr?". 

"Mnie się zdaje, żeby... Żeby... Mnie się zdaje, żeby naprawdę nie głosować na Kaczyńskiego. Przepraszam, jeśli kogoś ranię. Nie głosujcie na Kaczyńskiego, błagam was!", padła wtedy odpowiedź aktora. 

Kilka osób z publiczności zaczęło bić brawo, a niektórzy opuścili salę. Ktoś z widzów zakrzyknął: "Miało być o sobie, a nie o polityce".

Czytaj także: Beata K. wydała oświadczenie! Artystka publicznie przeprosiła

Adam Ferency przyznaje: Byłem nietrzeźwy

Spotkanie zostało przerwane, a Świdnicki Ośrodek Kultury tego samego dnia wydał oświadczenie:

„Szanowni Państwo w związku z niedyspozycją Gościa Alchemii – Adama Ferencego spotkanie zostało przerwane przez organizatorów. Jest nam niezmiernie przykro w związku z zaistniałą sytuacją. Przepraszamy wszystkich widzów”, czytamy na stronie. 

Adam Ferency zdecydował się skomentować całe zajście. W rozmowie z Onetem przyznał się do nietrzeźwego stanu:

"Organizatorka przerwała to spotkanie, uzasadniając to moją niedyspozycją. Fakt, byłem nietrzeźwy. Bardzo tego żałuję. To był przypadek. Ta sytuacja nie powinna się zdarzyć. Ale tak się czasami zdarza", przyznał aktor. 

Adam Ferency nietrzeźwy na spotkaniu z widzami
Fot. TRICOLORS/East News

TAGI #alkoholizm

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.