Kinga Duda, rozstanie
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Sekretna praca Kingi Dudy ujawniona. Co dziś robi córka prezydenta?

Prezydent i Pierwsza Dama mogą być dumni!

Damian Brillowski 8 października 2021 08:47
Kinga Duda, rozstanie
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kinga Duda pomimo młodego wieku (26 lat) może poszczycić się ukończeniem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyciem stażu w renomowanej brytyjskiej kancelarii prawnej oraz w Parlamencie Europejskim. Rok temu zasiliła również szeregi Kancelarii Prezydenta. Jednak to już nieaktualne. Czym tak naprawdę zajmuje się teraz córka głowy państwa? 

Kinga Duda zaczynała od pracy w Kancelarii Prezydenta 

W zeszłym roku głośno było o zatrudnieniu Kingi Dudy w Kancelarii Prezydenta. Funkcja, jaką pełniła, czyli doradczyni ds. młodzieży, była szeroko komentowana w mediach. Byli tacy, którzy zarzucali Andrzejowi Dudzie skrajny nepotyzm. Szybko okazało się, że za swoją pracę córka prezydenta nie otrzyma żadnego wynagrodzenia. Inni z kolei byli zachwyceni, że młoda dziewczyna będzie wspierać ojca w podejmowaniu trudnych decyzji. 

Na korzyść Kingi Dudy przemawiało przede wszystkim jej doświadczenie, które miało być pomocne przy obejmowaniu funkcji doradczyni prezydenta RP ds. młodzieży. „Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne”, napisano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP. 

Czytaj także: Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta. Politolog: „Miała odegrać rolę i pokazać, że…”

kinga duda ma chlopaka
Fot. Jakub Kaminski/East News

Kinga Duda, Warszawa, 06.08.2020 rok

Kinga Duda ma już nową pracę

Praca Kingi Dudy w Kancelarii Prezydenta to już przeszłość. Obecnie pracuje w jednej z warszawskich kancelarii prawnych, w której zajmuje się sprawami sądowymi i arbitrażowymi. Według zapewnień „Super Expressu”, córka prezydenta znalazła się w gronie osób reprezentujących jej kancelarię w webinarium eksperckim. „Kinga Duda brała udział w wydarzeniu jako specjalistka od spraw związanych z mediacjami i sporami sądowymi w kontekście rozwoju nowych technologii”, donosi tabloid. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez brytyjskie wydawnictwo prawnicze Legalease. O tym, czym tak naprawdę zajmuje się dziewczyna można dowiedzieć się ze strony internetowej organizatorów webinarium, na której to widnieje krótka notatka o Kindze. „Kinga Duda specjalizuje się w arbitrażu oraz sporach sądowych projektów technologicznych. Kinga doradzała klientom w kilkudziesięciu sporach informatycznych na etapie przedsądowym, mediacyjnym i sądowym. Uczestniczyła w negocjacjach ugód pomiędzy podmiotami prywatnymi”, przedstawiono prezydentównę.

Agata Duda i Andrzej Duda mogą być dumni z córki. W końcu nie każdemu udaje się osiągnąć tak wiele w tak młodym wieku.  

Czytaj także: Kinga Duda nie zgadza się z orzeczeniem TK dotyczącym aborcji: „Wybór, a nie przymus”

kim jest chlopak kingi dudy
Fot. Piotr Molecki/East News

Agata Duda, Andrzej Duda, Kinga Duda, Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, 12.07.2020 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.