Kinga Duda, rozstanie
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Sekretna praca Kingi Dudy ujawniona. Co dziś robi córka prezydenta?

Prezydent i Pierwsza Dama mogą być dumni!

Damian Brillowski 8 października 2021 08:47
Kinga Duda, rozstanie
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kinga Duda pomimo młodego wieku (26 lat) może poszczycić się ukończeniem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyciem stażu w renomowanej brytyjskiej kancelarii prawnej oraz w Parlamencie Europejskim. Rok temu zasiliła również szeregi Kancelarii Prezydenta. Jednak to już nieaktualne. Czym tak naprawdę zajmuje się teraz córka głowy państwa? 

Kinga Duda zaczynała od pracy w Kancelarii Prezydenta 

W zeszłym roku głośno było o zatrudnieniu Kingi Dudy w Kancelarii Prezydenta. Funkcja, jaką pełniła, czyli doradczyni ds. młodzieży, była szeroko komentowana w mediach. Byli tacy, którzy zarzucali Andrzejowi Dudzie skrajny nepotyzm. Szybko okazało się, że za swoją pracę córka prezydenta nie otrzyma żadnego wynagrodzenia. Inni z kolei byli zachwyceni, że młoda dziewczyna będzie wspierać ojca w podejmowaniu trudnych decyzji. 

Na korzyść Kingi Dudy przemawiało przede wszystkim jej doświadczenie, które miało być pomocne przy obejmowaniu funkcji doradczyni prezydenta RP ds. młodzieży. „Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne”, napisano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP. 

Czytaj także: Kinga Duda nie jest już doradcą prezydenta. Politolog: „Miała odegrać rolę i pokazać, że…”

kinga duda ma chlopaka
Fot. Jakub Kaminski/East News

Kinga Duda, Warszawa, 06.08.2020 rok

Kinga Duda ma już nową pracę

Praca Kingi Dudy w Kancelarii Prezydenta to już przeszłość. Obecnie pracuje w jednej z warszawskich kancelarii prawnych, w której zajmuje się sprawami sądowymi i arbitrażowymi. Według zapewnień „Super Expressu”, córka prezydenta znalazła się w gronie osób reprezentujących jej kancelarię w webinarium eksperckim. „Kinga Duda brała udział w wydarzeniu jako specjalistka od spraw związanych z mediacjami i sporami sądowymi w kontekście rozwoju nowych technologii”, donosi tabloid. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez brytyjskie wydawnictwo prawnicze Legalease. O tym, czym tak naprawdę zajmuje się dziewczyna można dowiedzieć się ze strony internetowej organizatorów webinarium, na której to widnieje krótka notatka o Kindze. „Kinga Duda specjalizuje się w arbitrażu oraz sporach sądowych projektów technologicznych. Kinga doradzała klientom w kilkudziesięciu sporach informatycznych na etapie przedsądowym, mediacyjnym i sądowym. Uczestniczyła w negocjacjach ugód pomiędzy podmiotami prywatnymi”, przedstawiono prezydentównę.

Agata Duda i Andrzej Duda mogą być dumni z córki. W końcu nie każdemu udaje się osiągnąć tak wiele w tak młodym wieku.  

Czytaj także: Kinga Duda nie zgadza się z orzeczeniem TK dotyczącym aborcji: „Wybór, a nie przymus”

kim jest chlopak kingi dudy
Fot. Piotr Molecki/East News

Agata Duda, Andrzej Duda, Kinga Duda, Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, 12.07.2020 rok

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.