Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Sprawa nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-Staraka rozstrzygnięta. Sąd wydał wyrok

Rodzina może odetchnąć z ulgą...

Gabriela Czernecka 25 marca 2021 11:09
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Od tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka miną w tym roku dwa lata. Znany producent filmowy zginął w wypadku na jeziorze Kisajno w sierpniu 2019 roku. Rodzina zorganizowała pochówek na terenie prywatnej posiadłości w Fuledzie. Chwilę później pojawiły się głosy o nielegalnym pochówku i sprawa została skierowana do sądu. Dziś jak podaje Super Express, oskarżony o nielegalny pochówek usłyszał wyrok. 

Miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka

Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską. Do dziś okoliczności tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka budzą wątpliwości, a miejsce pochówku wciąż wywołuje skrajne emocje. Pogrzeb producenta odbył się 30 sierpnia w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Wśród pogrążonych w smutku i żalu żałobników byli przyjaciele producenta filmowego, ale przede wszystkim rodzina. Kilka dni wcześniej poruszający i bardzo osobisty nekrolog Agnieszka Woźniak-Starak zamieściła w gazecie: „P.W.S. Jesteś miłością mojego życia. Na zawsze. Żegnaj Kochanie i daj mi proszę siłę, żebym mogła to przetrwać. Tylko Twoja A.W.S.”. 

ZobaczNajbliższa rodzina pożegnała ukochanego Piotra Woźniaka-Staraka...

Urnę złożono w grobie na terenie prywatnej posiadłości rodzinnej w Fuledzie. Za pochówek odpowiedzialny był Mirosław S., brat mamy Piotra Woźniaka-Staraka. Po uroczystości pojawiły się oskarżenia o nielegalne miejsce spoczynku prochów. Sprawą zajęła się policja, a później skierowano ją do sądu. Dziś jak podaje Super Express, sprawę rozstrzygnął Sąd Rejonowy w Giżycku.

Pochówek Piotra Woźniaka-Staraka był nielegalny

„Wuj Piotra Woźniaka-Staraka - Mirosław S. dokonał nielegalnego pochówku szczątków na prywatnej posesji. Jednocześnie sąd odstąpił od wymierzenia Mirosławowi S. kary”, poinformował tabloid rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. 

Mężczyzna uniknął kary, ponieważ miejsce pochówku w żadnym stopniu nie zagraża środowisku: „miejsce pochowania szczątków zmarłego członka rodziny nie jest cmentarzem, a obiekt wybudowany na Fuledzie nie jest katakumbą, dlatego nie wolno było złożyć tam szczątków ludzkich. (...) Z uwagi jednak na fakt, że wybudowany obiekt nie narusza innych przepisów, jak również jest on neutralny dla środowiska, sąd odstąpił od wymierzenia obwinionemu kary, a obciążył go jedynie kosztami sądowymi”, podaje Super Express 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Michal WARGIN/East News

Piotr Woźniak-Starak nagrobek
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…