Radomir Wit
Fot. Krzysztof Kuczy/Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Radomir Wit pracował w TVP Info, a później przeszedł do TVN24. Jakie tajemnice skrywa ulubieniec widzów? 

Co wiemy o jego życiu?

Karol Sowa 4 sierpnia 2022 16:59
Radomir Wit
Fot. Krzysztof Kuczy/Forum

Radomir Wit urodził się 19 lipca 1991 roku we Wrocławiu. Jest reporterem oraz korespondentem sejmowym. Pracował w TVP Info, jednak nie został tam długo. Od 2016 roku związany jest z TVN24. To właśnie tam zyskał ogromną sympatię telewidzów. Jest w stu procentach poświęcony swojej pracy i z dnia na dzień pnie się po szczeblach kariery. „Głową cały czas jest się w Sejmie, przegląda się, co tam się dzieje”, mówił w programie Ty pytasz, TVN24 odpowiada. Co wiemy o jego życiu?

Radomir Wit – kariera zawodowa 

Radomir Wit zadebiutował w 2010 roku w Radiu Traffic FM. Dwa lata później rozpoczął czteroletnią przygodę z Radiem Zet. Był tam prezenterem oraz gospodarzem audycji. Co jeszcze tam robił? Był między innymi szefem działu wideo, prowadził również listę przebojów, audycje Aktywnie bardzo w Radiu ZET, i iTunes Express. Był też autorem programu Weekend Wita. Dodatkowo przez jakiś czas pracował jako pogodynek w TVP2 oraz współpracował z portalem wiadomosci24.pl. 

Swój warsztat dziennikarski rozwijał również w Telewizji Polskiej na stanowisku reportera oraz prezentera. W 2015 roku zadebiutował w TVP Info. Pracował tam przez rok, a od czerwca 2016 roku związany jest z konkurencyjną stacją, czyli TVN24. To właśnie tutaj złapał wiatru w żagle. Od samego początku jest reporterem politycznym oraz korespondentem sejmowym. Od czasu do czasu przeprowadza rozmowy z gośćmi w programie „Jeden na jeden”. Jest również autorem internetowego Magazynu TVN24, a od 2 lat prowadzi serię politycznych vlogów - Sejm Wita oraz program #BezKitu. „Chcemy, żeby powstała przestrzeń, gdzie będzie możliwość konfrontacji wizji świata młodych z tym, co robią i robili politycy. Dziś politycy mają problem z młodymi wyborcami - nie potrafią, a może nie chcą ich zrozumieć. I nawet gdy ich słuchają, to głównie po to, by uniknąć zarzutów ignorowania. A później i tak robią swoje. W naszym programie na uniki nie będzie miejsca.”, mówił w rozmowie ze stacją TVN. Te materiały wideo możemy znaleźć na platformie TVN24 GO. 

O jego talencie może świadczyć między innymi nominacja do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego w 2016 roku. To właśnie „Wyprzedzając swój czas”, zachwycił wiele osób. Dodatkowo jest laureatem nagrody TVN24 za najlepszą relację polityczną w 2020 roku. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zagrał Wojtusia w M jak miłość i zniknął. Jak dziś wygląda Feliks Matecki?

Radomir Wit
Fot. Gałązka/Akpa

Radomir Wit
Fot. Adam Chelstowski/Forum

Radomir Wit - życie prywatne 

Ulubieniec widzów zdecydował się opowiedzieć o swoich nietypowych upodobaniach kulinarnych. Wyznał, że kiedy był dzieckiem, jadł pierogi z cukrem. „Uważałem, że tylko tak można jeść pierogi ruskie, ale już tego nie robię”, zwierzył się. Kiedyś z uśmiechem stwierdził, że pizza hawajska nie powinna istnieć: „Pytanie brzmi, czy hawajska jest pizzą. Odpowiedź brzmi: nie. Uważam, że hawajska przy słowie pizza to jest połączenie, które nie ma prawa występować w przyrodzie, ponieważ nie ma prawa występować ananas na czymś, co jest pizzą, miejsce ananasa jest zupełnie gdzie indziej i nie zapraszam do dyskusji w tej sprawie”, mówił w programie Ty pytasz, TVN24 odpowiada. A co najbardziej lubi jeść? „Moje ulubione danie, które sam przyrządzam, to spaghetti bolognese, bo jest łatwe do przyrządzenia”, mówił. 

A co robi w wolnych chwilach? „Wydaje mi się, że gram w squasha, ale tak racjonalnie oceniając mój styl i umiejętności, to myślę, że jestem bardziej w formule „wydaje mi się, że gram w squasha” niż „gram w squasha”, dodał w tym samym programie. 

Na ten moment rozwija swoje pasje i zainteresowania. Czy jest z kimś związany? Nie ujawnił, mimo że w sieci można natknąć się na publikacje, w których jest wzmianka, że Radomir Wit jest singlem. My życzymy mu wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Paweł Deląg rzadko opowiada o drugim synu... Mikołaj skończył właśnie 21 lat

Radomir Wit
Fot. Adam Chelstowski/Forum
Radomir Wit
Fot. Krzysztof Kuczy/Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…