R. Kelly gwałcił, molestował, bił i jest pedofilem
Fot. Instagram @rkelly
O TYM JEST GŁOŚNO

R. Kelly został skazany! Artysta spędzi wiele lat w więzieniu 

„Używał seksu jako broni, zmuszając swoje ofiary do robienia rzeczy niewyobrażalnych”, mówiła sędzia.

Karol Sowa 30 czerwca 2022 08:58
R. Kelly gwałcił, molestował, bił i jest pedofilem
Fot. Instagram @rkelly

Końcem września 2021 roku Robert Sylvester Kelly, znany jako R. Kelly został uznany za winnego wielu przestępstw. Jak wiadomo, wokalista miał aż dziewięć zarzutów, do których nie przyznał się do winy. Oskarżano go między innymi o wykorzystywanie seksualnie niepełnoletnich, ściąganie haraczy, porwania czy nawet handel ludźmi! Co ciekawe, pierwsze oskarżenia w kierunku piosenkarza padały już w 1994 roku. Miał on wtedy wykorzystywać seksualnie nie jedną kobietę. Z czasem, bo w 2002 roku R. Kelly został posądzony o posiadanie dziecięcej pornografii. Po sześciu latach został oczyszczony z tych zarzutów. Dzisiaj dowiadujemy się, że artysta usłyszał wyrok za popełnione czyny!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Młodszy syn Haliny Mlynkovej ma już rok! Wokalistka po raz pierwszy pokazała twarz pociechy na zdjęciach

R. Kelly skazany
Fot. ANTONIO PEREZ/AFP/East News

R. Kelly został skazany! 

Po sześciu tygodniach walki w sądzie, 55-letni wokalista został skazany na 30 lat więzienia! Niedługo przed ogłoszeniem wyroku, jedna z ofiar - Lizette Martinez postanowiła udzielić wywiadu portalowi TMZ. Powiedziała tam, że 25 lat więzienia dla tego oprawcy to zdecydowanie za mało. Dodała również, że powinien za kratkami spędzić resztę swojego życia, aby nie skrzywdził już żadnej kobiety. „Wielokrotnie udowodnił, że używa swojej władzy, aby dostać to, czego chce. Nie można dać mu szansy na ponowne pastwienie się nad kobietami”, mówiła.  

W trakcie procesu poruszono także sprawy dotyczące nielegalnego małżeństwa, które zostało zawarte między piosenkarzem, a 15-letnią wokalistką Aaliyah w 1994 roku. Warto dodać, że było to 7 lat przed katastrofą lotniczą, w której młoda dziewczyna zginęła! Jak zatem doszło do ślubu? R. Kelly postanowił, że przedstawi fałszywe dokumenty, na których jego przyszła żona miała mieć 18 lat. Jednak kilka miesięcy później małżeństwo zostało unieważnione.  

Sędzia - Ann Donnelly podczas ogłodzenia wyroku powiedziała: „Używał seksu jako broni, zmuszając swoje ofiary do robienia rzeczy niewyobrażalnych i obarczając je nieuleczalnymi chorobami". Dodała również, że wyrok ten ma być przestrogą dla innych. 

CZYTAJ TEŻ: Nazywano ją „ojcem Rydzykiem sceny muzycznej”, odeszła w atmosferze skandalu. Kim była Katarzyna Kanclerz?

R. Kelly skazany
Fot. AP/Associated Press/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.