POŻEGNANIE

Walka o życie Jolanty Szczypińskiej trwała trzy miesiące! Ostatnie chwile były pełne bólu…

Był przy niej Jarosław Kaczyński

Rafał Kowalski 11 grudnia 2018 15:29
Jolanta Szczypińska, VIVA! 2010
Fot. Krzysztof Opaliński

Od śmierci Jolanty Szczypińskiej minęło kilka dni, ale większość jej partyjnych przyjaciół wciąż nie może pogodzić się z ogromną i niespodziewaną stratą. Mówi się, że w dość złym stanie znajduje się Jarosław Kaczyński, który był z posłanką PiS w bliskiej przyjaźni. Równie przygnębiona jest Elżbieta Witek. Zarówno ona, jak i prezes partii byli do końca przy Joalncie Szczypińskiej.

Na co chorowała Jolanta Szczypińska?

Posłanka PiS od lat cierpiała na raka, ale w ostatnim czasie przeszła też zabieg niezwiązany z chorobą. Najprawdopodobniej to komplikacje wynikające z operacji ostatecznie przyczyniły się do śmierci 61-latki. Okazuje się, że polityk trafiła do szpitala prawie 3 miesiące temu! „ Jola była w szpitalu od 16 września. To była ostatnia prosta… ponieważ nie miała nikogo bliskiego, to ja się nią opiekowałam. Mieszkałyśmy razem w hotelu. Lubiłyśmy się… zaczęło się od przynoszenia do szpitala zwykłych rzeczy, później już po prostu wiedziałam, że trzeba przy niej być, żeby nie była sama. W cierpieniu, którego doświadczała byłam pełna podziwu dla jej spokoju, godności… o nic nie prosiła, o nic się nie upominała. Po prostu cierpiała… ale po cichu. W ogóle była cichutka, nie chciała nikogo absorbować. Chciała żebym przy niej była. Więc byłam. […] Także w godzinie śmierci”, mówiła Elżbieta Witek w rozmowie z Super Expressem.

Posłanka zdradziła również, że także prezes partii odwiedzał przyjaciółkę bardzo często. „Był przy niej także prezes Jarosław Kaczyński, który regularnie Jolę odwiedzał”, wyznała Witek. „Dopóki była w stanie odbierała telefony z licznymi wyrazami wsparcia. Ale później odwiedzaliśmy ją tylko ja i Jarosław Kaczyński. Bardzo go to dotknęło… podobnie jak mnie. Zwłaszcza, że był przy Joli – widział tę chorobę, widział to cierpienie. Mówił o tym, że bardzo cierpiała przez całe życie, doznała wielu krzywd, nie miała łatwo, a mimo to pomagała innym”, dodała polityk.

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej został zaplanowany na poniedziałek 17 grudnia. Mamy nadzieję, że uroczystość przebiegnie spokojnie i z szacunkiem do zmarłej, niezależnie od poglądów politycznych uczestników.  

Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński
Fot. TOMASZ RADZIK/East News

Jolanta Szczypińska, data i miejsce pogrzebu
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.