Marcin Rogacewicz, 2014-12-16, Ruch n Rolling , Warszawa
Fot. Press Photo Center/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Aby utrzymać dom i 6-osobową rodzinę otworzył warzywniak! Tak dziś żyje Marcin Rogacewicz

Ten pomysł na biznes był do niedawna marzeniem serialowego aktora

Damian Brillowski 12 czerwca 2022 11:00
Marcin Rogacewicz, 2014-12-16, Ruch n Rolling , Warszawa
Fot. Press Photo Center/East News

Marcin Rogacewicz przez lata święcił triumfy w wielu polskich serialach. W pewnym momencie jednak zniknął. Nikt nie miał pojęcia, że aktor zmaga się z niszczycielską siłą pandemii. Aby utrzymać dom i sześcioosobową rodzinę, postanowił dokonać radykalnej zmiany w swoim życiu. Zmęczony czekaniem na kolejne propozycje ról otworzył warzywniak. Zadanie z pozoru łatwe okazało się niezwykle trudne. Zobacz, jak obecnie wygląda życie Marcina Rogacewicza.

Marcin Rogacewicz otworzył warzywniak

Marcin Rogacewicz podbił serca widzów w serialu „Na dobre i na złe”, gdzie przez 10 lat wcielał się w postać doktora Przemysława Zapały. Po odejściu z telenoweli zagrał jeszcze w takich produkcjach jak: „Przyjaciółki”, „Na Wspólnej”, „Korona Królów” czy „Tatuśkowie”. Wziął również udział w muzycznym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym mógł zaprezentować się od zupełnie innej strony, pokazując swój talent wokalny. Ostatnio jednak kariera aktora nieco przystopowała i jest go zdecydowanie mniej w telewizji. Jak się okazuje, mężczyzna obecnie poświęca się nowemu wyzwaniu. 

Po wielu latach pracy przed kamerą oraz na skutek niszczycielskiej siły pandemii Marcin Rogacewicz zdecydował się diametralnie zmienić swoje życie. Plan filmowy zamienił na własny warzywniak. Wszystko, po to, aby utrzymać swoją liczną rodzinę. Wraz z żoną doczekał się czwórki dzieci. Ośmioletnich bliźniaczek, siedmiolatki oraz syna, który przyszedł na świat jesienią zeszłego roku.

Warzywniak Marcina Rogacewicza nosi wdzięczną nazwę „U aktora” i mieści się na osiedlu Nowolipki na warszawskiej Woli. Z kolei za ladą klientów obsługuje nie kto inny jak sam gwiazdor. Kilka miesięcy temu aktor udzielił wywiadu magazynowi „Rewia”, w którym zdradził, dlaczego zdecydował się na tak radykalną zmianę w swoim życiu. 

„Marzenie o własnym miejscu, w którym mógłbym sprzedawać owoce i warzywa, tak ukochane przeze mnie i moją rodzinę, dojrzewało we mnie niczym zasiane ziarenko [...]. Teraz, po wielu latach pracy w zawodzie, spełniony w roli aktora, dotknięty pandemią, ale i wzbogacony nią o przemyślenia dotyczące tego, co w życiu ważne, dzięki wsparciu osób mi najbliższych i serdecznych, zaczynam realizację tego marzenia”, zwierzył się. 

Czytaj także: "Potrafię śmiać się z siebie i płakać też", mówił Roman Kłosowski, który zasłynął rolą Maliniaka w "Czterdziestolatku"

WARSZAWA 18.02.2014 PLAN SERIALU PRZYJACIOLKI N/Z: JOANNA LISZOWSKA MARCIN ROGACEWICZ
Fot. VIPHOTO/East News

WARSZAWA 06.04.2013 PLAN SERIALU PT. PRZYJACIOLKI N/Z: JOANNA LISZOWSKA MARCIN ROGACEWICZ
Fot. VIPHOTO/East News

Marcin Rogacewicz i Joanna Liszowska na planie serialu "Przyjaciółki", POLSAT, 2014 rok

Marcin Rogacewicz miał spory problem z warzywniakiem 

Niestety, realizacja marzenia o własnym biznesie okazała się trudniejsza, niż mężczyzna zakładał. Od samego początku pojawiały się problemy. Gdy zakupił drewnianą budkę, okazało się, że jest ona w tak fatalnym stanie, iż nie nadaje się do dalszego użytku. Aktorowi nie pozostało nic innego, jak wszystko rozebrać i zbudować stoisko od nowa. Większość prac wykonał samodzielnie, ale jak przyznał, sprawiło mu to ogromną radość. 

„Wybranie koloru farby okazało się być nie lada wyzwaniem. Dalej poszło z górki! Za to rozprowadzanie kabli elektrycznych i montowanie lamp było czystą przyjemnością. Bejcowanie i lakierowanie podłogi zajęło mi 3 dni. Budowanie lady, półek i części gospodarczej było też czystą przyjemnością. Uwielbiam prace stolarskie. Tworzenie szyldu pozostawiłem mojej żonie”, przyznał. 

Jak widać, aktor żadnej pracy się nie boi. Obecnie Marcin Rogacewicz pracuje w warzywniaku na cały etat. Istnieje spore prawdopodobieństwo na spotkanie z nim. 

Czytaj także: Rafał Roofi Kamiński podbił serca fanów w pierwszej edycji You Can Dance

Marcin Rogacewicz, Warszawa, 03.01.2020. Premiera spektaklu
Fot. Jakub Kaminski/East News

Marcin Rogacewicz, Premiera spektaklu "Atrakcyjna wdowa" w Teatrze Komedia, Warszawa, 03.01.2020 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.