Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters
O TYM SIĘ MÓWI

Przemysław Kossakowski: „Czasami oszukujemy, by coś zyskać, by sprawić komuś przyjemność

Dziennikarz otworzył się w nowym wywiadzie

Olga Figaszewska 11 października 2021 08:45
Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Przemysław Kossakowski w najnowszym wywiadzie otworzył się na temat swojego życia. Podróżnik podkreślił, że cały czas uczy się mówienia o swoich emocjach. Co jeszcze zdradził?

Przemysław Kossakowski o emocjach

W ostatnim czasie media rozpisywały się o Przemysławie Kossakowskim głównie w kontekście rozstania z Martyną Wojciechowską. Po kilku miesiącach małżeństwa ich relacja nie przetrwała próby czasu. Od tamtej pory oboje starają się budować swoje życie na nowo i skupiają się na pracy.

Przemysław Kossakowski udzielił w ostatnim czasie nowego wywiadu. Dziś jest znanym dziennikarzem i podróżnikiem w Polsce. Jednak prowadzący „Down the road” podkreślał, że świat telewizji do niedawna był mu zupełnie obcy. I Zdarza się, że nadal czuje się w nim nieswojo, ale docenia metamorfozę, której doświadczył w ostatnich latach.

„Do 40. roku życia nie miałem nic wspólnego z telewizją, a przed startem TTV byłem bezrobotny, zagubiony i pozbawiony jakichkolwiek perspektyw. I nagle zostałem wrzucony do świata mediów, którego w ogóle nie rozumiałem (śmiech) Przyznam, że wciąż czuję się czasem zagubiony, ale jednocześnie zachodzi we mnie dużo pozytywnych zmian. Jestem świadom swojej sprawczości, a przez to pewność siebie. Doszedłem też do etapu, w którym wiem, czego chcę. To dla mnie ważna rzecz, którą udało mi się osiągnąć między innymi dzięki przyjaźni z osobami z zespołem Downa”, mówił w rozmowie z Kropka TV.

Zobacz też: Chwile pełne grozy na planie Down the road 3. Ekipie zabrano kamery. Co z programem?

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Przemysław Kossakowski w nowym wywiadzie

Dalej prezenter podkreśla, że cały czas się zmienia i uczy się mówienia o swoich uczuciach, co nie jest zawsze takie proste.

„Cały czas się uczę szczerego mówienia o sobie i swoich emocjach. Ta nauka nigdy się nie skończy, bo jestem dorosłym przedstawicielem neurotypowej większości. Przecież od najmłodszych lat wpaja się nam, że czegoś nie wypada mówić lub robić. Czasami oszukujemy, by coś zyskać, by sprawić komuś przyjemność, ale jednak oszukujemy…", zdradził w Kropka TV.

I dodaje, że poza pracą jest zupełnie inną sobą. „Ostatnio doszedłem do wniosku, że przed kamerami byłem w stanie zrobić dużo więcej niż normalnie. Chyba dlatego, że kiedy widziałem kamery, miałem wrażenie, że gram w filmie i nic złego mi się nie stanie (śmiech) []..] Trafiłem na życzliwe osoby, które w odpowiednim czasie wyciągnęły do mnie pomocną dłoń. Takie przyjaźnie to skarb”, dodał.  

Zobacz też: Przemek Kossakowski szczerze o rozstaniu z Martyną Wojciechowską. Odciął się od Internetu

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.