Reklama

Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Bronisław Cieślak zmarł 2. maja tego roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Miał 77 lat. W poniedziałek 10. maja odbył się pogrzeb aktora „07 zgłoś się”. Jego prochy spoczęły na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzina oraz przyjaciele, jak również politycy.

Reklama

Pogrzeb Bronisława Cieślaka - kto się pojawił?

W pogrzebie Bronisława Cieślaka wzięła udział rodzina, przyjaciele oraz fani. Wśród nich znaleźli się również politycy lewicy, w tym m.in. Adrian Zandberg i Jerzy Wenderlich. Aktor przez lata był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, pełnił także funkcję rzecznika prasowego partii. Ceremonia miała charakter świecki i odbyła się w poniedziałek 10. maja na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie.

„Odszedł nad ranem w domu, otoczony rodziną. Do końca towarzyszyła mu także kotka, nie opuściła swojego człowieka do końca. W starożytności wierzono, że koty ponoć przeprowadzają ludzi na drugą stronę”, pożegnał aktora mistrz ceremonii.

Przed trumną niesiono przepasany czarną wstążką portret aktora. Pośmiertnie został on odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Rodzina Bronisława Cieślaka poprosiła o nieskładanie kondolencji. Ciało zmarłego zostało skremowane.

Aktor odszedł w wieku 77 lat. Zmagał się od dawna z chorobą nowotworową. Jak podkreślał w wywiadach, pogodził się z nią...

Czytaj także: Los nie oszczędzał Bronisława Cieślaka, ale aktor nigdy się nie poddawał. Jak wyglądało jego życie?

Beata Zawrzel/REPORTER

Pogrzeb Bronisława Cieślaka, 10.05.2021 rok, na zdjęciu Ewa Kuzyk-Florczak

Beata Zawrzel/REPORTER

Pogrzeb Bronisława Cieślaka, 10.05.2021 rok, Adrian Zandberg, Maciej Gdula, Daria Gosek-Popiołek

Artur BARBAROWSKI/East News
Artur BARBAROWSKI/East News

Śmierć Bronisława Cieślaka

Bronisław Cieślak przyszedł na świat w Krakowie 8. października 1943 roku. Swoją karierę początkowo związał z dziennikarstwem. Najpierw pracował w Polskim Radiu, później zaś w Telewizji Polskiej. Z czasem poczuł jednak, że aktorstwo jest tym, czemu chce poświęcić życie. I tak a latach 70. zadebiutował w serialu „Znaki szczególne”, jednak to rola porucznika Milicji Obywatelskiej, Sławomira Borewicza, w serialu „07 zgłoś się” przyniosła mu największą popularność i nieśmiertelność.

Bronisław Cieślak angażował się również w politykę. Związał się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W latach 1997-2005 był posłem na Sejm RP z ramienia tej partii. W 1985 r. został natomiast odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, zaś w 2005 r. przyznano mu srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jego problemy zdrowotne rozpoczęły się w 2018 roku. Wówczas przeszedł operację usunięcia raka prostaty. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, poddał się również chemioterapii i radioterapii. Leczył się także farmakologicznie. Z czasem, gdy informacje o jego stanie przedostały się do mediów, zaczął otwarcie mówić o zmaganiach z nowotworem. Zaznaczał przy tym, że nie poddaje się chorobie, walczy z nią dzielnie, stosuje się do zaleceń lekarzy i poszerza swoją wiedzę z zakresu jej leczenia.

Reklama

Czytaj także: Bronisław Cieślak nie żyje. Kim są dzieci legendarnego aktora?

Artur BARBAROWSKI/East News
Artur BARBAROWSKI/East News
Artur BARBAROWSKI/East News
Reklama
Reklama
Reklama