ZE ŚWIATA FILMU

Triumf debiutów oraz kino silnych i niezależnych kobiet, czyli podsumowanie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. EKSKLUZYWNE VIDEO

Gabriela Czernecka 26 września 2017 18:30

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już za nami. Festiwal jednogłośnie okrzyknięto triumfem młodych twórców. Złote Lwy 2017 trafiły do Piotra Domalewskiego i jego „Cichej nocy”, a Srebrne Lwy 2017 do Joanny Kos-Krauze za film „Ptaki śpiewają w Kigali”. Najlepszym debiutem okazał się film Jagody Szelc „Wieża. Jasny dzień”. Co działo się podczas tegorocznego festiwalu? 

 

Zobacz: Magdalena Boczarska potwierdziła, że spodziewa się dziecka i zaprezentowała na salonach ciążowe krągłości!

oraz: Znamy zwycięzców 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

 

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni od kulis

 

Czas podsumować filmowy festiwal w Trójmieście! Tegoroczna Gdynia to nie tylko kino uniwersalne, wynikające z osobistej potrzeby twórców, ale przede wszystkim kino młodych, ambitnych reżyserów, którzy imponują warsztatem i dojrzałością. Nikt nie próbował w swoim filmie na siłę pokazać swojego zaangażowania społecznego czy politycznego. Twórcy postawili na prezentacje własnej wizji świata, nadając swym dziełom nową jakość i świeże spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

 

„Talent Gierszała - Chapeau Bas!”, mówiła zachwycona Monika Olejnik, którą udało nam się przepytać tuż przed rozpoczęciem gali finałowej. Jej stylizacja wywarła na nas ogromne wrażenie, ale najlepszymi kreacjami tego wieczoru mogła się pochwalić Magdalena Boczarska oraz Agnieszka Grochowska. Oprócz samej gali zamknięcia gwiazdy czekało jeszcze sporo innych atrakcji. W końcu Gdynia to także pokazy prasowe, konferencje oraz  wywiady.

 

Na które filmy warto zwrócić uwagę? Kto z Gdyni wyjechał ze statuetką? Zobaczcie naszą wyjątkową relację z festiwalu! 

 

Zobacz także: Zniewalająca Weronika Rosati, barwna Monika Olejnik i państwo Starakowie. Tak prezentowały się gwiazdy ostatniego dnia festiwalu w Gdyni!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.