Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz, VIVA! NEW
Fot. Robert Wolański
O TYM SIĘ MÓWI

Dlaczego Kazimierz Marcinkiewicz nie płaci alimentów byłej żonie?

Polityk wyjaśnił to w specjalnym oświadczeniu

Rafał Kowalski 5 marca 2019 08:57
Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz, VIVA! NEW
Fot. Robert Wolański

Dziesięć lat temu wzięli ślub, a o ich miłości mówiła cała Polska. Dziś po uczuciu byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza i Izabeli Olchowicz nie ma już śladu. Była żona polityka, wg. jego relacji, nie daje mu jednak wciąż spokojnie żyć i prześladuje go między innymi w sieci. Dodatkowo, od 2016 roku, kiedy orzeczono rozwód pary, Isabel oczekuje od Marcinkiewicza na wysokie alimenty, które 59-latek ma jej płacić co miesiąc. Niestety na razie, były premier wypłacił swojej drugiej byłej żonie tylko małą część kwoty. Dlaczego?

Oświadczenie Kazimierza Marcinkiewicza

Na swoim Facebooku polityk wyjaśnił, dlaczego nie przesyła regularnie byłej żonie kilku tysięcy złotych miesięcznie, które mu zasądzono. Okazuje się, że Kazimierz Marcinkiewicz nie ma stałej pracy. Były premier poskarżył się także w sieci, że Izabela Olchowicz go prześladuje. „Niestety od 4 lat zalewa mnie fala hejtu, szkalowania, kłamstw i pomówień ze strony mojej byłej żony, od której odszedłem 6 lat temu. Myślałem, że z czasem to minie. Niestety była żona stała się moim stalkerem”, zaczął swoje oświadczenie polityk. „To prawda, że zalegam jej z zasądzoną pomocą finansową. Pracuję na własny rachunek bardzie ciężko i intensywnie. Nie mam jednak stałej comiesięcznej pensji. Pracuję nad kilkudziesięcioma projektami na success fee. W ostatnim roku nie miałem dużych sukcesów. Każdym sukcesem dzieliłem się sprawiedliwie, ale zaległości się powiększały. Stalkerka o tym wie, bo odpowiednie dokumenty przedstawiłem sądowi oraz wielokrotnie ją o tym informowałem. Gdy którykolwiek projekt doprowadzę do końca, rozliczę się z zaległości”, wyznał dalej.

Kazimierz Marcinkiewicz poskarżył się także na fakt, że mimo jego milczenia na temat życia prywatnego, część mediów współpracowała jego byłą ukochaną i publikowała szkalujące go artykuły. Mimo że kilka lat temu płacił alimenty w pełnej kwocie i nie można było mu nic zarzucić. Polityk twierdzi, że doznał wtedy krzywdy ze strony Isabel. „W ubiegłym roku ukazał się filmik nakręcony przez moją byłą żonę, gdy nagi byłem w toalecie. Filmik ten został sprzedany szmatławcom za - podobno - 50.000 zł. Tyle zaproponowali także mi dziennikarze za - jak powiedzieli - „podobnie pikantny filmik”, który zapewne nagrałem”, napisał Marcinkiewicz. „Czy taki filmik nie jest dowodem na przemoc? Jeśli nie fizyczną, to psychiczną. Jak partner może nagrywać nagą partnerkę, bez jej zgody i to w toalecie? Czy nie jest to psychiczne nękanie i prowokowanie? Nikt tego nie dostrzegł, bo ten filmik dotyczy faceta, a nęka kobieta, która z żony słała się stalkerem”, dodał na Facebooku.

Kazimierz Marcinkiewicz zakończył swoje oświadczenie wyrazami żalu, który ma do części dziennikarzy i polityków, którzy publicznie osądzali jego postępowanie bazując jedynie na informacjach, które do mediów przepuszczała jego była żona. Czy po kilku szczerych zdaniach premiera sprawa ucichnie, a Kazimierz Marcinkiewicz dozna spokoju? To pokażą najbliższe tygodnie. 

Kazimierz Marcinkiewicz i Izabela Olchowicz
Fot. Robert Wolański

Kazimierz Marcinkiewicz i Izabela Olchowicz
Fot. Robert Wolański

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?