Freddie Mercury
Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Jak Freddie Mercury wyglądał na swoim ostatnim zdjęciu? Fotografię wykonał partner artysty

„Był bardzo blady. Wiedział, że nie wygląda najlepiej…”

Rafał Kowalski 11 czerwca 2020 16:03
Freddie Mercury
Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Freddie Mercury, legenda muzyki, korzystał z życia na sto procent. Imprezowy tryb życia, narkotyki i kontakty fizyczne zarówno z kobietami i mężczyznami nie były obce liderowi zespołu Queen. Artysta nie cieszył się niestety długim życiem. Po walce z AIDS, zmarł w wieku 45 lat. Do końca towarzyszył mu partner Jim Hutton. To właśnie fryzjer wykonał biseksualnemu wokaliście ostatnią fotografię. Jej historia jest ujmująca.

Freddie Mercury na ostatnim zdjęciu przed swoim domem

Na rynku pojawiła się książka Somebody To Love autorstwa Matta Richardsa i Marka Langthorne’a. To właśnie tam znalazło się zdjęcie wykonane w sierpniu 1991 roku, na którym pozuje lider Queen. To ostatnia znana fotografia, na której widać Freddiego Mercurego. Przepiękne ujęcia na tle kwiatów wykonał partner piosenkarza.

Jim Hutton zdradził autorom książki, jak zapamiętał okoliczności wykonania zdjęć. „Tamtego lata Freddie po raz ostatni pozował do aparatu - mojego. To było tak. Byłem w ogrodzie i fotografowałem niektóre kwiaty, które były w pełnym rozkwicie. Wtedy Freddie podszedł do mnie. Ustawiałem obiektyw, a on chciał żebym cofnął się trochę, żeby nie robić zbliżenia. Wtedy zaczął mi pozować, zrobiłem cztery zdjęcia. Udało mu się uśmiechnąć do każdego z nich. Był tak blady, wiedział, że nie wygląda najlepiej. To jednak nie miało żadnego znaczenia. Ze wszystkich zdjęć Freddiego to te, które kocham najbardziej”, miał powiedzieć ukochany lidera Queen.

Kilka tygodni później, 24 listopada Freddie Mercury zmarł w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Przyczyną zgonu było grzybicze zapalenie płuc. Infekcja była związana z obniżeniem odporności, którym objawiało się AIDS. Muzyk zapisał w swoim testamencie, że 500 tysięcy funtów ma trafić do jego ukochanego, Jima Huttona. 

Fotografia znaleziona na feelnumb.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Freddie Mercury (@freddiemercuryclub)

Freddie Mercury, Queen, roznicza śmierci
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.