Dorota Szelągowska
Fot. fb/Dorota Szelągowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Dorota Szelągowska wytknęła Polakom ich najczęstsze błędy w prowadzeniu domu...

Niestety, uwagi projektantki wnętrz dotyczą wielu z nas...

Rafał Kowalski 16 października 2019 08:02
Dorota Szelągowska
Fot. fb/Dorota Szelągowska

Od wielu lat Dorota Szelągowska pomaga w swoich programach inspirować Polaków do zmian we własnych wnętrzach. Mamy wrażenie, że wiele z rad widzowie, wśród których jesteśmy i my, biorą sobie do serca. Niestety, wciąż według dekoratorki mamy dużo do poprawienia…

Dorota Szelągowska o gustach i zwyczajach Polaków

Znana projektantka wnętrz wyznała w ostatnim wywiadzie, że nie może nadziwić się kilku zwyczajom, które ma duża grupa jej rodaków. „Jesteśmy niewolnikami kredytów, bo wszystko kupujemy na raty: telewizor, lodówkę, ekspres do kawy”, powiedziała Dorota Szelągowska w Newsweeku i dodała, że nie wszystkie sprzęty są nam tak naprawdę potrzebne. Dowód? Nasi zachodni sąsiedzi, którzy radzą sobie z praniem poza domem. „Kiedy byłam w Berlinie, zauważyłam, że w bardzo wielu mieszkaniach nie ma pralek. Dlaczego? Bo pralnie są na każdej ulicy. U nas nie ma, bo się nie opłaca, każdy Polak musi mieć własną pralkę”, dodała gwiazda TVN.

Córka Kasi Grocholi zauważyła także, że Polacy potrafią zakupić rzeczy, które nie są konieczne przy małym budżecie, ale nabywamy je, by pochwalić się przed sąsiadami. Dorota Szelągowska miała na myśli np. piękne firany, które wyglądają wyśmienicie z zewnątrz domu, chociaż jego środek… nie był urządzony. To samo z telewizorami. „W każdym domu, nieważne biednym czy bogatym, jest przynajmniej jeden telewizor, najczęściej olbrzymi. Z 60 cali, pewnie na raty”, zauważyła ulubienica Polaków w Newsweeku.

Przy okazji gwiazda wytknęła nam, że mamy manię zbieractwa. „Problemem jest nadmiar rzeczy, a nie brak miejsca. Tyle że ludzie kompletnie tego nie widzą. Dopiero jak pakują się przed programem, okazuje się, że byli w stanie wyrzucić trzy czwarte rzeczy”, czytamy w magazynie. A co jest naszym największym problemem? Lenistwo. „Bardzo wielu ludzi wyznaje zasadę: odpadło, niech leży. A odpadło pół roku temu”, wyznała Dorota Szelągowska w Newsweeku.

Jak wiele z grzechów wymienionych przez dekoratorkę i wy popełniacie? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dorota Szelągowska (@dotindotin)

Metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Fot. Tomasz Urbanek

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.