Sabina Zięba 7 kwietnia 2017 07:30
1/5
Copyright @Getty Images
1/5

W dzisiejszych czasach każdy chce dorównać panującym kanonom piękna. Niestety upływającego czasu nie da się zatrzymać, tak jak i przemijającej urody. Dążąc do doskonałości, celebrytki zaczynają wyglądać jak klony - przez operacje plastyczne i botoks wszystkie się do siebie upodabniają. Starając się uniknąć starości, jednocześnie rezygnują ze swobodnej mimiki, która przecież jest niezbędna w karierze aktorskiej. Wiele gwiazd decyduje się na taki krok, aby utrzymać swoją pozycję, a także zdobywać kolejne kontrakty i role. Julia Roberts w wywiadzie dla Elle trafnie podsumowała: "Żyjemy w takim świecie, gdzie wymagamy od gwiazd perfekcyjnego wyglądu, jednocześnie nieustannie je krytykując. Ludzie czerwonego dywanu (w większości) panicznie boją się oznak starości i starają się je ukrywać. To smutne, ale koło się zamyka".

Polecamy też: Olejnik, Pieńkowska, Mołek - polskie prezenterki udowadniają, że czas nie ma żadnego znaczenia!

Jednak problem nie dotyczy wyłącznie Hollywood. Danuta Stenka mówiła w Pani, że o ile dla mężczyzny "50" jest dobrym wiekiem na robienie kariery aktorskiej, to kobiety mają wielki problem: "Robi się pustka. Nie ma propozycji, nie ma tematów, zainteresowania. Ta sytuacja napawa mnie nie tyle lękiem, co smutkiem, bo stajemy się przecież jak drzewa bogatsi o kolejne słoje, wielowarstwowi, ciekawsi. Dla aktorek ten wiek oznacza wyrok, zawodową śmierć. Kobieta w filmie służy głównie jako ozdoba. Oczywiście, dobrze kiedy jest zdolna, jednak uroda często ma większą siłę przebicia niż talent." Dlatego też coraz więcej artystek decyduje się na ingerencję w naturę. W naszej galerii możecie zobaczyć czołowe przedstawicielki rankingów o nieudanych operacjach plastycznych. Czy było warto?

2/5
Copyright @East News / Getty Images
2/5

Renée Zellweger mimo, że grała w "Jerry Maguire", "Taksańskiej masakrze piłą mechaniczną" oraz "Siostrze Betty", prawdziwą rozpoznawalność zagwarantowała sobie dopiero tytułową rolą w "Dzienniku Bridget Jones", za którą otrzymała pierwszą nominację do Oscara. Aktorka grając w tym filmie miała 32 lata, aktualnie ma 48. W 2014 roku po gali rozdania nagród Kobiety Hollywood wybuchła prawdziwa medialna burza - mało kto rozpoznał artystkę na czerwonym dywanie. Metamorfozę komentowali wszyscy - od blogerów po stacje telewizyjne. Sama aktorka wydała jedynie oświadczenie, że z wiekiem ludzie się zmieniają i jest to „efekt szczęśliwszego, zdrowszego, spokojniejszego i bardziej kreatywnego życia”. Na zdjęciu aktorka w 2000 roku i obecnie.

Polecamy też: Tak zmieniała się twarz Renée Zellweger. Czy Bridget Jones jeszcze przypomina siebie sprzed lat?

Poniżej Renée Zellweger w liceum w 1987 roku.

3/5
Copyright @East News / Getty Images
3/5

Melanie Griffith na dużym ekranie debiutowała w 1969 roku w wieku zaledwie 12 lat. Popularność jednak przyniosła jej rola w thrillerze "Świadek mimo woli" w 1984 roku, za którą po raz pierwszy została nominowana do Złotego Globu. Cztery lata później za "Pracującą dziewczynę" nominowano ją do Oscara. Pierwsze wzmianki w mediach o jej zamiłowaniu do operacji plastycznych pojawiły się w 2010 roku. Od tamtej pory regularnie wymieniana jest na czele w rankingach przedstawiających kiepskie skutki zabiegów odmładzających. Teraz w wywiadzie dla magazynu Poster Melanie przyznała: "Nie zdawałam sobie sprawy, jak źle to wygląda, dopóki ludzie nie zaczęli mówić: „Boże, co ona ze sobą zrobiła?". To bardzo mnie raniło. Poszłam do innego lekarza, który zaczął odwracać efekty tego gówna, które zrobiła mi tamta doktorowa. Mam nadzieję, że teraz już wyglądam bardziej normalnie." Na zdjęciu aktorka w 1988 roku i obecnie, w wieku 59 lat.

Polecamy też: Melanie Griffith o operacjach plastycznych: „Nie zdawałam sobie sprawy, jak źle to wygląda’’!

4/5
Copyright @East News / Getty Images
4/5

Meg Ryan początkowo chciała zostać dziennikarką. Następnie pracując jako modelka, podczas studiów została zaangażowana w 1981 do filmu "Bogate i sławne". Miała wtedy 19 lat. Potem grała m. in. w "Top Gun", "Kiedy Hally poznał Sally", "Francuskim pocałunku" czy "Masz wiadomość" u boku Toma Hanksa. Zazwyczaj występowała w komediach romantycznych wcielając się w sympatyczne, lekko zwariowane "kobiety z sąsiedztwa". Aktorka Jane Leeves w jednym z wywiadów wprost podsumowała: "Jeśli ktoś jest uważany przez lata za symbol seksu i piękna, to znajduje się pod ogromną presją, aby wciąż wyglądać dobrze. Ale rzadko to się dobrze kończy. Zabiegi chirurgiczne potrafią potwornie zniszczyć i dodać lat (...). Karierę aktorską Meg Ryan zniszczyły operacje plastyczne". Pierwsze doniesienia o operacjach plastycznych Meg pojawiły się w 2008 roku. Aktorka miała wówczas 47 lat. Na zdjęciu w 2000 roku i obecnie.

Polecamy też: Niezwykła metamorfoza Beaty Kozidrak! Zobacz, jak wokalistka zmieniła się z biegiem lat

5/5
Copyright @East News / Getty Images
5/5

Nicole Kidman od dziecka uczyła się aktorstwa. Debiutowała w latach 80. grając w australijskich produkcjach. Następnie w 1989 roku dostała główną rolę w "Martwej ciszy". Miała wtedy 22 lata. Znamy ją m. in. z filmu "Batman Forever" czy "Moulin Rouge!" z 2001 roku, za który została nominowana Oscara. Rok później zdobyła go za rolę w "Godzinach". Pierwsze doniesienia o jej operacjach plastycznych pojawiły się w 2009 roku. Aktorka nigdy się do nich nie przyznała. Jednak w jednym z wywiadów w 2013 roku powiedziała: "Żadnych operacji! Niestety próbowałam botoksu, ale z niego zrezygnowałam i znów mogę swobodnie ruszać twarzą. Używam kremu do opalania, nie palę papierosów i dbam o siebie, z czego jestem dumna. Nie oceniam, co kto robi ze swoim ciałem, ale uważam, że sprawność ruchowa jest bardzo ważna. Tak zostałam wychowana". Na zdjęciu aktorka w 1992 roku i obecnie w wieku 49 lat.

Polecamy też: Media okrzyknęły ją „królową botoksu”. Metamorfoza Nicole Kidman jest tematem plotek i spekulacji

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!