anna-lewandowska-dom-2-kobieta-piekna-wlosy-dlugie-sportsmenka-2
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Mateusz Morawiecki komentuje słowa Anny Lewandowskiej o aborcji, po czym usuwa komentarz

Słowa Lewandowskiej o aborcji nie przypadły do gustu premierowi

Damian Brillowski 8 listopada 2021 11:15
anna-lewandowska-dom-2-kobieta-piekna-wlosy-dlugie-sportsmenka-2
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Anna Lewandowska ostatnio zabrała głos w sprawie aborcji i jasno określiła swoje poglądy na ten temat. Jej wypowiedź postanowił skomentować sam szef rządu Mateusz Morawiecki. Wpis premiera po godzinie nagle został usunięty z portalu społecznościowego. Co napisał polityk? 

Anna Lewandowska zabiera głos w sprawie aborcji

Anna Lewandowska niedawno udzieliła wywiadu tygodnikowi „Wprost”, w którym zabrała głos na temat aborcji. Przyznała, że jest osobą wierzącą i nie zdecydowałaby się na zabieg aborcyjny, ale szanuje zdanie innych. Jednocześnie przywołała w wywiadzie historię swojej cioci, Stanisławy Leszczyńskiej, która w obozie Auschwitz odebrała 3 tys porodów. Z tego właśnie powodu nie byłaby w stanie dokonać aborcji. 

„Jestem osobą wierzącą, moja mama nakręciła film o Stanisławie Leszczyńskiej, której dr Mengele kazał w Auschwitz zabijać każde nowo narodzone dziecko. A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała 3 tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina. Ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie”, oznajmiła Anna Lewandowska w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Czytaj także: Anna Lewandowska: „Dzięki temu, że byłam w bardzo dobrej kondycji udało mi się w przetrwać pierwszy poród”

Mateusz Morawiecki komentuje słowa Anny Lewandowskiej o aborcji

Fragmenty wywiadu z Anną Lewandowską na swojej stronie przytoczył tygodnik „Do Rzeczy”. Artykuł pt. „Lewandowska: Jestem osobą wierzącą. Nie zdecydowałabym się na aborcję” został umieszczony również na platformie Facebook. Wypowiedź trenerki fitness wywołała istną burzę wśród internautów, którzy zawzięcie dyskutowali o decyzji żony piłkarza. Co ciekawe, słowa żony Roberta Lewandowskiego postanowił skomentować sam premier RP Mateusz Morawiecki.  

„To nie jest (tylko) kwestia bycia wierzącym – to jest po prostu etyczne podejście do ludzkiego życia”, napisał premier. 

Komentarz polityka momentalnie zgromadził ponad 2 tys reakcji. Godzinę od publikacji posta został jednak usunięty. Obecnie na próżno szukać słów premiera na Facebooku...

Czy zgadzacie się ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego?  

Czytaj także: Anna Lewandowska podzieliła się z fanami cudowną wiadomością!

Mateusz Morawiecki na szczycie V4, Budapeszt, 04.11.2021 rok
Fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Mateusz Morawiecki na szczycie V4, Budapeszt, 04.11.2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.