anna-lewandowska-dom-2-kobieta-piekna-wlosy-dlugie-sportsmenka-2
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Mateusz Morawiecki komentuje słowa Anny Lewandowskiej o aborcji, po czym usuwa komentarz

Słowa Lewandowskiej o aborcji nie przypadły do gustu premierowi

Damian Brillowski 8 listopada 2021 11:15
anna-lewandowska-dom-2-kobieta-piekna-wlosy-dlugie-sportsmenka-2
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Anna Lewandowska ostatnio zabrała głos w sprawie aborcji i jasno określiła swoje poglądy na ten temat. Jej wypowiedź postanowił skomentować sam szef rządu Mateusz Morawiecki. Wpis premiera po godzinie nagle został usunięty z portalu społecznościowego. Co napisał polityk? 

Anna Lewandowska zabiera głos w sprawie aborcji

Anna Lewandowska niedawno udzieliła wywiadu tygodnikowi „Wprost”, w którym zabrała głos na temat aborcji. Przyznała, że jest osobą wierzącą i nie zdecydowałaby się na zabieg aborcyjny, ale szanuje zdanie innych. Jednocześnie przywołała w wywiadzie historię swojej cioci, Stanisławy Leszczyńskiej, która w obozie Auschwitz odebrała 3 tys porodów. Z tego właśnie powodu nie byłaby w stanie dokonać aborcji. 

„Jestem osobą wierzącą, moja mama nakręciła film o Stanisławie Leszczyńskiej, której dr Mengele kazał w Auschwitz zabijać każde nowo narodzone dziecko. A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała 3 tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina. Ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie”, oznajmiła Anna Lewandowska w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Czytaj także: Anna Lewandowska: „Dzięki temu, że byłam w bardzo dobrej kondycji udało mi się w przetrwać pierwszy poród”

Mateusz Morawiecki komentuje słowa Anny Lewandowskiej o aborcji

Fragmenty wywiadu z Anną Lewandowską na swojej stronie przytoczył tygodnik „Do Rzeczy”. Artykuł pt. „Lewandowska: Jestem osobą wierzącą. Nie zdecydowałabym się na aborcję” został umieszczony również na platformie Facebook. Wypowiedź trenerki fitness wywołała istną burzę wśród internautów, którzy zawzięcie dyskutowali o decyzji żony piłkarza. Co ciekawe, słowa żony Roberta Lewandowskiego postanowił skomentować sam premier RP Mateusz Morawiecki.  

„To nie jest (tylko) kwestia bycia wierzącym – to jest po prostu etyczne podejście do ludzkiego życia”, napisał premier. 

Komentarz polityka momentalnie zgromadził ponad 2 tys reakcji. Godzinę od publikacji posta został jednak usunięty. Obecnie na próżno szukać słów premiera na Facebooku...

Czy zgadzacie się ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego?  

Czytaj także: Anna Lewandowska podzieliła się z fanami cudowną wiadomością!

Mateusz Morawiecki na szczycie V4, Budapeszt, 04.11.2021 rok
Fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Mateusz Morawiecki na szczycie V4, Budapeszt, 04.11.2021 rok

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.