Mariah Carey, Alison Carey, siostry Carey
Fot. Splash News/EAST NEWS, Yui Mok - PA Images/PA Images via Getty Images
niezwykłe historie

Mariah Carey nie utrzymuje kontaktu z siostrą i bratem. Wielokrotnie prosili ją o pomoc

Dlaczego pozostaje głucha na apele?

Marcjanna Maryszewska 8 czerwca 2022 20:07
Mariah Carey, Alison Carey, siostry Carey
Fot. Splash News/EAST NEWS, Yui Mok - PA Images/PA Images via Getty Images

Wszyscy doskonale znamy słynny utwór „All I want for Christmas”, który jest kultowym utworem świątecznym. Mariah Carey, która jest autorką tej rozpalającej serca piosenki, ma za sobą trudną przeszłość. Jej życie nie było usłane różami, co wokalistka opisała w swojej autobiografii. W książce wyjaśniła, czemu jej relacje rodzinne od zawsze były dalekie od idealnych. Z rodzeństwem łączą ją dziś napięte stosunki, a brat i siostra gwiazdy próbowali wnieść sprawę na drogę sądową. O co dokładnie poszło?

Mariah Carey ujawnia prawdę o relacjach rodzinnych

29 września 2020 roku ukazała się autobiografia Mariah Carey o tytule „The Meaning of Mariah Carey”. Wokalistka zdecydowała się ujawnić wiele szczegółów ze swojego życia. Największe emocje wzbudziły fragmenty poświęcone jej skomplikowanym relacjom z najbliższymi. 

„Od samego początku, gdy pojawiłam się na świecie, czułam się wyrzutkiem w swojej rodzinie. Moje rodzeństwo dorastało żyjąc z czarnym ojcem i białą matką razem jako rodzina, a ja przez większość czasu byłam tylko z matką, co odebrano, jakby byłoby mi łatwiej, co nie jest prawdą. Zawsze myśleli, że moje życie jest proste”, mówiła w wywiadzie u Oprah, podczas którego promowała książkę.

Mariah Carey była córką inżyniera Alfreda Roy Careya o latynoskich i afrykańskich korzeniach, oraz Irlandki Patricii Hickey. Dzieciństwo piosenkarki nie należało do najłatwiejszych. Jej rodzice się rozwiedli, a ona z bratem Morganem zostali pod opieką matki, starsza siostra Alison została z ojcem. Rodzeństwo Mariah miało jej za złe jaśniejszy kolor skóry. Uważali, że ułatwi jej to życie, a rodzice obdarzyli ją większą miłością i troską…

Czytaj także: To choroba pomogła jej zrobić karierę! Kim jest Bonnie Tyler?

Mariah Carey, Beverly Hills, Kalifornia, 28.10.2017 rok
Fot. Vera Anderson/WireImage
Mariah Carey, Beverly Hills, Kalifornia, 28.10.2017 rok

Rozwód rodziców jedynie pogorszył relacje między rodzeństwem. Zazdrość o Mariah rosła w siłę, a brat i siostra byli wobec niej coraz bardziej okrutni. „Gdy miałam 12 lat, moja siostra odurzyła mnie valium, proponowała mi kokainę, spowodowała u mnie poparzenia trzeciego stopnia i próbowała sprzedać mnie alfonsowi”, wyznała gwiazda. W wywiadzie określała ich „byłym bratem i byłą siostrą”, matkę natomiast nazywała samym imieniem.

Morgan Carey w jej wspomnieniach zapisał się jako brutalny mężczyzna, który często wdawał się w bójki z ojcem. Gwiazda bardzo bała się w jego towarzystwie. „Potrzeba było 12 policjantów, aby rozdzielić mojego brata i ojca. Wielkie ciała mężczyzn, splątanych jak wirujący huragan, wpadł z hukiem do salonu”, pisała w swojej książce. Wspomniała też o tym, jak w furii popchnął ich mamę na ścianę. „Byłam małą dziewczynką i miałam bardzo niewiele wspomnień o bracie, który mnie chronił. Częściej czułam, że muszę się przed nim chronić, a czasami musiałam też chronić matkę.”

Rodzeństwo Mariah Carey: Morgan Carey i Alison Carey

Najbliżsi gwiazdy traktowali ją źle, dopóki nie zaczęła odnosić swoich pierwszych, dużych sukcesów. Te zaś związane były ze sporym przypływem gotówki, które jak magnes podziałały na jej rodzinę. „Nigdy nikomu nie powiedziałam o nich złego słowa, ale będąc szczerym - wyssali ze mnie pierwszą krew. Mam nadzieję, że to rozumiesz. Gdy osiągasz sukces, ludzie w jakiś sposób z tobą związani, chcą to wykorzystać. Stajesz się celem, jesteś bezbronna”, pisała w swojej książce.

Rodzeństwo gwiazdy już w 2016 roku próbowało wykorzystać majątek gwiazdy, którą przed laty poważnie skrzywdzili. Siostra Mariah Carey od lat walczy z wirusem HIV, i gdy trafiła do szpitala, brat udzielił wywiadu, w którym wbił szpilę piosenkarce. „Twoja siostra walczy o życie, umiera, a ty gdzie jesteś? Myślisz, że jesteś taka fajna, a w rzeczywistości jesteś wiedźmą. Koszty leczenia Alison, która jest nosicielką HIV, wyniosłyby cię mniej niż karma dla twoich psów. Dlaczego przestałaś się nami interesować?”, apelował do siostry na łamach „The Sun”. Sama Alison nagrała przy pomocy brata filmik, w którym błagała o pomoc: „Mariah, ja umieram. Potrzebuję Twojej pomocy! Kocham cię i desperacko cię potrzebuję. Nie zostawiaj mnie w takim stanie!". Jeszcze w tym samym roku kobietę aresztowano za prostytucję.

Alison i Morgan już wcześniej kontaktowali się z gwiazdą, aby ruszyć jej sumienie i odnowić kontakt. Bezskutecznie. „Kiedyś napisałem jej, że moja żona poroniła, ale nigdy mi nie odpowiedziała na tę wiadomość. Wcale mnie to jednak nie dziwi. Ona jest zapatrzona tylko w siebie i widzi jedynie czubek własnego nosa”, wspominał Morgan w tym samym wywiadzie. W 2013 wspominał natomiast o tym, że Alison jest uzależniona od alkoholu i nie była w stanie zrezygnować z niego nawet wtedy, gdy była w ciąży… Spekulowano, że to właśnie po tych publikacjach Mariah Carey postanowiła odsunąć się od swojej rodziny.

Zobacz: Ashton Kutcher upokarzał Demi Moore, kiedy byli małżeństwem...

Rodzeństwo Mariah Carey wstępuje na drogę sądową

Na reakcję brata i siostry piosenkarki nie trzeba było długo czekać. Kilka miesięcy po publikacji „The Meaning of Mariah Carey” oboje weszli na drogę prawną. Alison Carey domagała się co najmniej 1,25 mln dolarów za opisanie w autobiografii jej związków ze starszymi mężczyznami. Mariah Carey zarzuciła jej również, że pewnego dnia zostawiła ją w towarzystwie starszego chłopaka, który zaczął ją molestować. 

Poza tym dość szczegółowo przywołała moment, kiedy Alison celowo próbowała ją skrzywdzić. „Oblała mnie gorącą herbatą. Na plecach miałam oparzenia trzeciego stopnia. Spaliła nie tylko moje plecy, ale także moje zaufanie do niej”, czytamy w jej książce. Wspomnienia opisane przez Mariah miały doprowadzić Alison do ciężkiej depresji oraz alkoholizmu. 

Siostra Mariah Carey, Alison Carey, 16.02.2011 rok
Fot. Splash News/EAST NEWS
Siostra Mariah Carey, Alison Carey, 16.02.2011 rok

Swój pozew wniósł również Morgan Carey. „Wiele fragmentów dotyczących Morgana w książce jest fałszywych i zniesławiających, napastliwych i bolesnych. Bardzo zaszkodziły jego reputacji i sprawom biznesowym” - tak brzmiał fragment pozwu złożonego przez prawników Morgana, cytowany przez serwis Page Six.

Brat Mariah Carey nie domagał się odszkodowania, lecz liczył na prawomocne stwierdzenie, że fragmenty przedstawiające go w świetle domowego agresora są fałszywe i zniesławiające. Wokalistka oprócz brutalnej bójki wspominała o jego pobycie w szpitalu psychiatrycznym i wyłudzaniu pieniędzy. Po tym, jak pożyczył siostrze 5 tys. dolarów na wydanie jej debiutanckiej płyty, domagał się od niej kolejnych pieniędzy - mimo, że szybko spłaciła dług.

Na ten moment nieznany jest przebieg sprawy oraz obecne relacje między Mariah Carey a jej rodzeństwem. Jedno jest pewne - autobiografia artystki dolała oliwy do już i tak niebezpiecznie wznieconego ognia…  

Sprawdź również: Keanu Reeves doświadczył najgorszego. Z czasem na nowo odnalazł miłość....

Mariah Carey, Knightsbridge, zachodni Londyn, 15.02.2007 rok
Fot. Yui Mok - PA Images/PA Images via Getty Images
Mariah Carey, Knightsbridge, zachodni Londyn, 15.02.2007 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.