Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański
O tym się mówi

Marcin Meller chciał zaprosić pierwszą damę Polski na okładkę „Playboya”!

Były redaktor naczelny opowiedział o kulisach pracy

Marcjanna Maryszewska 21 czerwca 2022 11:06
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański

Marcin Meller był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy” w latach 2003-2012. Goszcząc w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego razem z prowadzącymi wspominali słowa dziennikarza, który marzył aby zaprosić na okładkę ówczesną pierwszą damę, Jolantę Kwaśniewską.

Marcin Meller chciał zaprosić Jolantę Kwaśniewską do „Playboya”

O tej historii głośno było przed laty, gdy Marcin Meller przyznał, że za czasów pracy jako redaktor naczelny magazynu „Playboy” chciał, aby na okładce zapozowała sama Jolanta Kwaśniewska. Wyznanie dziennikarza padło w programie samego Kuby Wojewódzkiego. Prowadzący podcastu „WojewódzkiKędzierski” wspomniał o marzeniu byłego redaktora pisma dla dorosłych i zapytał: „Możesz powiedzieć dlaczego i czy wobec Agaty Dudy masz podobne marzenie?”

Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010

Marcin Meller zdał sobie sprawę, że jego słowa nie zabrzmiały elegancko. Gdy parę lat później rozmawiał z Aleksandrą Kwaśniewską przeprosił za swoje słowa i przyznał, że zrobiło mu się głupio mówiąc, że chciałby, aby Jolanta Kwaśniewska pozowała dla „Playboya”. Z ust jej córki padły jednak niespodziewane słowa: „Co ty, oglądałam to z mamą. Gdy to powiedziałeś, to mama na to: ho, ho, ho”.

Gdy Kuba Wojewódzki zapytał, czy były redaktor naczelny „Playboya” zaprosiłby na okładkę Agatę Dudę, dziennikarz zareagował bardzo szybko. „Nie idźmy tą drogą. Włącza mi się czerwona lampka”.

Czytaj także: Nie zdała matury, skończyła szkołę zakonną, wyrzucili ją ze studiów. Jak wyglądała droga do kariery Beaty Tyszkiewicz?

Marcin Meller o pracy w „Playboyu”

Gość podcastu opowiedział również o słynnej rozbieranej sesji Anny Muchy. Numer z aktorką „M jak miłość” był najlepiej sprzedającym się numerem w historii magazynu. Zadecydowano o podwojeniu nakładu, a mimo tego wyprzedał się w ekspresowym tempie!

Zrobiliśmy dwa razy większy nakład i poszedł w ciągu trzech dni. Prezesi wydawnictwa zastanawiali się, czy zrobić dodruk. Tylko że wtedy włączyło się myślenie czysto biznesowe, tzn., że szwajcarscy właściciele będą się pytać, czemu już sprzedaliśmy tego numeru dwa razy więcej niż innych. Poszło 160 tys”, wyjawił Marcin Meller.

„Koleżanka Mucha sobie wymyśliła od początku do końca i po prostu wyreżyserowała te dwie sesje, wiedząc doskonale, co chce zrobić”, dodał.  

Sprawdź również: Zdobyła popularność udziałem w Big Brotherze. Oto, czym dzisiaj zajmuje się Alicja Walczak!

Anna Mucha nowa fryzura afro charakteryzacja do filmu
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
Anna Mucha, VIVA 2018

Marcin Meller, spotkanie
Fot. Anna Golaszewska/East News
Marcin Meller, spotkanie "Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza" w Centrum Praskim Koneser, 20.10.2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.