Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum
Historie miłosne

Mówiono, że to tylko przelotny romans... Oto historia miłości Małgorzaty Szumowskiej i Mateusza Kościukiewicza

Dziś są małżeństwem i doczekali się córki

Marcjanna Maryszewska 3 stycznia 2023 19:00
Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Swoją miłość bardzo długo ukrywali przed światem. Gdy złośliwi plotkowali, że to tylko przelotny romans, Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz uparcie nie komentowali bezpodstawnych doniesień. A jakiś czas później potwierdzili… że są już dawno po ślubie! Reżyserka i 14 lat młodszy aktor od lat tworzą piękny związek, wychowują razem córkę Alinę. Oto historia ich uczucia, któremu nikt nie dawał szans.

Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz — jak się poznali?

Poznali się w okolicach 2009 roku. Małgorzata Szumowska miała już za sobą wieloletni związek z Michałem Englertem, po którym związała się z montażystą Jackiem Drosiem. Owocem tej miłości jest syn Maciej. Wtedy jednak los postawił na jej drodze Mateusza Kościukiewicza. Reżyserka nie wiedziała wówczas, że już wkrótce jej życie odmieni się o 180 stopni.

Małgorzata Szumowska, Michał Englert, 2020

Fot. Image Capital Pictures / Film Stills / Forum

Para poznała się na planie filmowym. Spotkania towarzyskie szybko zaowocowały piękną przyjaźnią, które wkrótce miało przerodzić się w głębsze uczucie. Małgorzata Szumowska postanowiła zakończyć swoją poprzednią relację. Decyzję o tym, że chce być z Mateuszem, podjęła podczas kręcenia dramatu „Sponsoring” w Paryżu.

„To był trudny moment w moim życiu. Byłam sama w Paryżu, montowałam film. Zostawiłam mojego syna Maćka z jego tatą na miesiąc. Rozstałam się z nim, weszłam w nowy związek. Moi przyjaciele, zdawałoby się tak liberalni, sami żyjący nieraz w sposób, jak mówią księża, »nieuporządkowany«, nagle zaczęli mnie surowo oceniać za to, że wiążę się z kimś ich zdaniem nieodpowiednim i zostawiam dziecko na miesiąc. Totalna krytyka” - zwierzała się w jednym z wywiadów. (cytat za Polki.pl)

CZYTAJ TaKŻE: Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Historia Ewy Wachowicz i Przemysława Osuchowskiego 

Reżyserka nigdy nie ukrywała, że jest trudnym materiałem na partnerkę. „Mam dużo cech przywódczych i niewyparzoną gębę. Jestem śmiała, a często bywam chamska”, przyznała przed laty. Jednak prawdopodobnie właśnie te cechy mogły uczynić ją prawdziwym ideałem dla aktora! Mateusz Kościukiewicz od zawsze deklarował, że stawia na jakość, nie na ilość. Związek z 13 lat starszą reżyserką był dla niego pierwszą, tak poważną relacją.

Małgorzata Szumowska, Mateusz Kościukiewicz, 14.09.2013 Gdynia, 38. Festiwal Filmowy

Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Potajemny ślub Małgorzaty Szumowskiej i Mateusza Kościukiewicza

Wielu sugerowało, że relacja tej dwójki jest jedynie przelotnym romansem i relacją, która nie przetrwa dłużej niż kilka miesięcy. Mówiono tak głównie ze względu na dzielącą zakochanych różnicę wieku, która wzbudzała wiele emocji. Oboje jednak stanowczo zaprzeczali, jakoby miałoby to być dla nich przeszkodą. „Nigdy nie wszedłbym w związek, który zbudowałby dla mnie bariery. Poza tym z pewnymi osobami mała stabilizacja nie grozi. Nie da się przecież całe życie mieszkać na kartonach”, mówił aktor w wywiadzie dla tygodnika Wprost. Wtedy wskazywano na wybuchową mieszankę charakterów tej dwójki. Niewielu dawało im szanse…

Dlatego wiadomość o ślubie Małgorzaty Szumowskiej i Mateusza Kościukiewicza zelektryzowała polskie media. Choć pierwsze plotki w sprawie zaczęły pojawiać się już kilka miesięcy wcześniej, żadne z nich nie potwierdzało tych rewelacji. Jednak gdy pojawili się razem w kinie Muranów na premierze filmu „Bez wstydu”, w którym ukochany reżyserki zagrał jedną z głównych ról — nie sposób było nie zauważyć obrączek na palcach zakochanych. Na czerwonym dywanie wymieniali czułości i nie kryli dłużej łączącego ich uczucia. „Jeśli oboje mamy obrączki, to chyba jasne, co to oznacza”, komentowała Małgorzata Szumowska.

Wiadomo, że para stanęła na ślubnym kobiercu w 2012 roku, lecz cała ceremonia pozostaje owiana tajemnicą… „Nie ma w tym nic dziwnego, że Małgośka i Mateusz unikają rozgłosu. Miłość dojrzałej kobiety i młodszego mężczyzny wciąż jest w Polsce kontrowersyjnym tematem. Na tyle, że Małgośka mogła zrobić z niego swój kolejny film”, miała mówić osoba z bliskiego otoczenia pary na krótko po ujawnieniu radosnej nowiny.

ZOBACZ TAKŻE: Bezwarunkowa miłość, która rozkwitała w hospicjum. Oto niezwykła historia Patryka i Żanety Galewskich

Obojgu zależy na prywatności, dlatego od zawsze cieszyło ich, że nie wywołują aż takiej sensacji. W porównaniu ze znaczną częścią par w show-biznesie, oni mają naprawdę duże szczęście. „Nie miałem problemów z paparazzi. Nie jestem sławnym gwiazdorem, wiele osób nawet mnie nie kojarzy. Żyjemy z Małgośką dość zwyczajnie, trochę na uboczu. Robimy swoje. Czasem widzę nasze zdjęcia w gazetach, czytam podpis wyssany z palca. Przewracam stronę, widzę kolejną osobę. I wiem, że to też nie ma związku z rzeczywistością”, ujawnił mąż reżyserki na łamach tygodnika Wprost.

Małgorzata Szumowska, Mateusz Kościukiewicz, 05.05.2018, 11. Netia Off Camera w Krakowie

Fot. Damian KLAMKA/East News

Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz — wspólne życie i narodziny córki

Niedługo później na świat przyszła ich córeczka, Alina. Dziewczynka przyszła na świat pod koniec grudnia 2012 roku i momentalnie stała się oczkiem w głowie rodziców. Małżonkowie wychowują również syna reżyserki z poprzedniego związku. Maciej jest już nastolatkiem. Małgorzata Szumowska rzadko porusza temat swoich pociech, lecz w 2020 roku opowiedziała, jak wyglądało ich życie podczas kwarantanny związanej z pandemią. „Byłam tylko z mężem i dwójką dzieci, młodsze dało mi wycisk, w sumie klasyk. Bycie pełnoetatową mamą, gotowanie wszystkich posiłków, choć uwielbiam gotować, też bywa meczące”, wspominała podczas rozmowy z Joanną Sławińską.

Z kolei Mateusz Kościukiewicz tak mówił o wychowywaniu dwójki dzieci na łamach Twojego Stylu: „Największym błędem wychowawczym jest traktowanie dzieci jak idiotów i niedocenianie ich roli w rodzinie. Wierzę, że my, dorośli, powinniśmy nie tyle podporządkowywać sobie dzieci, ile dawać przykład swoimi postawami. Tymczasem oczekiwanie posłuszeństwa jest też problemem systemu edukacyjnego, który wciąż zakłada, że człowieka trzeba zmusić do czegoś, wytresować w nim pewne zachowania, zamiast pozwolić mu rozwinąć skrzydła w sposób przeznaczony tylko dla niego. [...] Ja staram się namówić moje dzieci, by pielęgnowały w sobie niezależność, bo ona daje wolność. Niezależność jest elementem życia, bez którego nie ma wolności”.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Tadeusz Pluciński – mówiono o nim „na wieki wieków amant”. Rodzinę założył dopiero z czwartą żoną

Kilka lat temu, przy okazji promowania filmu „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, jej ukochany wyznał, że bardzo ceni sobie to zwyczajne życie u boku małżonki. „Wstajemy rano, robimy śniadanie. Potem ja odwożę dzieci do przedszkola i szkoły. Wpadam do mojej ulubionej kawiarni Relaks przy Dąbrowskiego, wypijam kawę. Jeśli nie muszę jechać na plan, siadam do komputera i pracuję, zajmuję się też domem…”, mówił aktor. Mamy nadzieję, że ten związek pozostanie tak piękny, jak do tej pory!  

Źródło: Polki.pl, Kobieta.onet.pl, Pomponik.pl

Małgorzata Szumowska, Mateusz Kościukiewicz, 12.09.2013, Czwarty dzień 38. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.