Magdalena Wójcik kiedyś
Fot. TRICOLORS/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Rolami w Złotopolskich i Sukcesie Magdalena Wójcik zyskała wielką sławę. Co dziś robi?

Wielu widzów dawno jej nie widziało...

Rafał Kowalski 20 września 2021 15:00
Magdalena Wójcik kiedyś
Fot. TRICOLORS/East News

W filmach pojawiała się już od połowy lat 80-tych. W 1992 roku z kolei grała w musicalu Metro, ukończyła warszawską PWST i została etatową aktorką warszawskiego Teatru Ateneum. W jednej chwili Magdalena Wójcik stała się ogromną gwiazdą, a jej pozycję w środowisku chwilę później umocniły role w serialach Sukces i Złotopolscy. Co dziś robi ulubienica widzów produkcji lat 90-tych?

Magdalena Wójcik kiedyś i dziś

Choć aktorka równie mocno jak telewizję kocha teatr, to właśnie seriale i filmy z Magdaleną Wójcik ciężko zliczyć nawet jej najwierniejszym wielbicielom. Gwiazda zagrała między innymi w takich produkcjach jak: Przeklęte oko proroka, Kolory kochania, Rozmowy kontrolowane, Kronika wypadków miłosnych Andrzeja Wajdy czy serialach Zespół adwokacki oraz Dom.

Dużą rozpoznawalność aktorka zyskała też dzięki telewizyjnym hitom, w których grała później. Złotopolscy, Sukces, Codzienna 2 m3., Kocham Klarę, Całkiem nowe lata miodowe czy Pierwsza miłość – tam Magdalena Wójcik występowała już jako znane nazwisko. Widzowie polubili ją za eteryczność, talent aktorski i oszałamiającą urodę.

Choć wielu fanów skupiało się właśnie na atrakcyjności artystki, dla niej ważniejsze było przygotowanie warsztatowe. „Do każdej roli, którą gram w teatrze, dobieram inne perfumy. Są dla mnie częścią kostiumu. Kiedy się w nie „ubieram”, łatwiej jest mi wejść w daną postać. Staram się zawsze dopasować zapach do jej charakteru. Uwielbiam perfumy. Potrafią sprawić, że nasze życie jest piękniejsze. Zwłaszcza kiedy przyjdzie nam, od czasu do czasu, skorzystać z transportu miejskiego…", śmiała się ulubienica publiczności w rozmowie z magazynem Rynek.

SPRAWDŹ TEŻ: 19 lat temu zachwycała w Samym życiu... Co dziś robi Magdalena Kumorek?

Mimo że dziś nie jest o gwieździe tak głośno jak kiedyś, to wierni fani pani Magdaleny wciąż mogą ją oglądać regularnie w telewizji. Od 2013 roku urodzona w Warszawie aktorka wciela się w postać Beaty Boreckiej w Klanie. 51-latka wciąż związana jest też Teatrem Komedia.

Magdalena Wójcik - 2002 i 2003

Magdalena Wójcik nowe zdjęcia
Fot. TRICOLORS/East News

Magdalena Wójcik co dziś robi
Fot. TRICOLORS/East News

Magdalena Wójcik – kariera, życie prywatnie

Urodzona w 1969 roku aktorka miała plan, by zostać artystką baletową. Chodziła nawet do odpowiedniej szkoły, ale przez liczne kontuzje musiała porzucić ten pomysł. Wkrótce na swój zawód wybrała aktorstwo, ale talent a także urodzę pokazywała nie tylko na małym i dużym ekranie. W 2004 roku Magdalena Wójcik była gwiazdą okładki Playboya, w 2006 roku wystąpiła w Tańcu z gwiazdami a później prowadziła program Jem i chudnę w Polsat Cafe.

Prywatnie aktorka związana była przez osiem lat z PRowcem Michałem Zielińskim. Para doczekała się dziecka – syna o imieniu Mikołaj. W 2005 roku małżonkowie rozwiedli się. „Nauczyłam się bardzo ważnej rzeczy: kobieta nigdy nie powinna na nikogo liczyć. Powinna dbać o swój rozwój”, mówiła ulubienica widzów w jednym z wywiadów. W innym dodała też, że w sądzie wiele czasu zabrało dogadanie się w sprawie dalszej opieki nad synem. „Oczywiście nie było łatwo, ale postaraliśmy się osiągnąć porozumienie, dla dobra dla naszego syna. […] Trzeba głęboko schować urażoną dumę, nawet jeśli wiemy, że racja jest po naszej stronie, a nie naszego ex. No i święta zasada: nie wolno nastawiać wrogo dziecka przeciwko drugiemu rodzicowi”, tłumaczyła w rozmowie z Na żywo.

Dziś niewiele wiadomo o życiu prywatnym aktorki. Domyślamy się, że to jej świadomy wybór, chociaż w archiwalnych wywiadach Magdalena Wójcik podkreślała, że mimo wszystko popularność jej nie męczy. „Ludzie czasami potrafią mylić rzeczywistość z fikcją telewizyjną. Zdarza się, że za bardzo utożsamiają aktorów z granymi przez nich rolami. Ja mam to szczęście, że kojarzę się ludziom miło”, mówiła artystka w rozmowie z gazetą Rynek

Życzymy wszystkiego, co najlepsze. Zobaczcie najnowsze zdjęcie Magdaleny Wójcik. 

ZOBACZ TEŻ: Dla kariery naukowej odsunęła telewizję na dalszy plan... Co dziś robi Klaudia Carlos?

Magda Wójcik w show TVP - 2021r

Magdalena Wójcik, To był rok w TVP
Fot. Damian Klamka/East News

Magda Wójcik w Teatrze Komedia i Teatrze TeTaTeT - 2021

Magdalena Wójcik, 2017

Magdalena Wójcik 2017
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.