Łukasz Jakóbiak, VIVA! lipiec 2014
Fot. Zuza Krajewska, LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Znany twórca powrócił do internetu! Co dziś robi Łukasz Jakóbiak?

Ile zapłacił za wizualizację wywiadu z Ellen DeGeneres?

Aleksandra Andrzejak 10 kwietnia 2021 11:57
Łukasz Jakóbiak, VIVA! lipiec 2014
Fot. Zuza Krajewska, LAF AM

Łukasz Jakóbiak powrócił do internetu. Znany twórca w swojej kawalerce przeprowadzał wywiady z największymi gwiazdami, a potem zniknął. Powodem była krytyka, jaka spadła na niego przez wizualizację wywiadu z Ellen DeGeneres. Co tak naprawdę się wydarzyło?

Łukasz Jakóbiak na YouTube

Łukasz Jakóbiak zasłynął na polskim YouTubie autorskim programem talk-show 20m2. Odcinki nagrywał w swojej malutkiej kawalerce. Na wykładach motywacyjnych zdradzał tricki, które pozwalały mu realizowanie produkcji w tak małej przestrzeni.

Jego popularność szalenie rosła... aż do momentu, gdy w 2017 roku opublikował wizualizację rozmowy z Ellen DeGeneres. Twórca zmistyfikował spotkanie z amerykańską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Dziennikarz chwalił się, że dostał zaproszenie do jej programu. Szybko wyszło na jaw, że w rolę sławnej Amerykanki wcieliła się Beata Skokowska. To wtedy na Łukasza spadła fala krytyki. 

Zobacz także: Łukasz Jakóbiak zdobył się na intymne wyznanie: „Nigdy jeszcze nie mówiłem, że jestem gejem”

Łukasz Jakóbiak, VIVA! lipiec 2014
Fot. Zuza Krajewska, LAF AM

Tak Łukasz Jakóbiak pozował dla Vivy! w 2014 roku

Co dziś robi Łukasz Jakóbiak?

Łukasz Jakóbiak w najnowszym wywiadzie dla Na Temat zdradził, że za publikację filmu z mistyfikacją spotkania z Ellen DeGeneres sporo zapłacił. Nie chodziło tylko o pieniądze... „To był kolejny sposób po moim programie na to, aby poczuć akceptację. Proszę pomyśleć, jak bardzo tego pragnąłem, skoro zdecydowałem się wydać z własnych pieniędzy ćwierć miliona złotych, aby tylko tego dosięgnąć i nadal nie mając gwarancji, jak długo będę to czuł. Olbrzymia nadzieja, jaką miałem w związku z tym projektem w zestawieniu z tym, co się wydarzyło, była kluczem. Kluczem do spokoju. Do wolności” - powiedział Łukasz.

Dla jego kariery to był strzał w kolano. „Zacząłem przegrywać walkę, którą toczyłem przez ponad 20 lat. Przed samym szczytem kula, którą wtaczałem, wyślizgnęła mi się z rąk. Patrzyłem, jak spada i zabiera ze sobą wszystko. Lekcja życia. Bezcenna. Szedłem po miłość, po akceptację, a zostałem odrzucony. Przeszywający ból, którego napór był tak nieprawdopodobnie duży, że zadziałał jak dłuto w rękach Boga. Przy każdym uderzeniu, odpadały kolejne warstwy iluzji. Iluzji, którą myślałem, że jestem i którą patrzyłem na świat, czyli kruszyły się wierzenia, kim muszę być, co muszę mieć, gdzie muszę być. Rozpadało się to, w co wierzyłem latami” - dodał Jakóbiak.

Zobacz także: To koniec programu 20m2 Łukasza Jakóbiaka!

Łukasz powrócił do internetu. Tym razem jako coach. Niedawno wypuścił swój nowy film Autograf miłości. Moja droga do szczęścia. Sytuację sprzed lat traktuje jako wpadkę. „Pamiętam jak przepiękny, bardzo mądry człowiek Andrzej Śmiech, powiedział mi: To, co o Tobie mówią, nie czyni Cię takim człowiekiem. Wtedy zaczęło do mnie docierać, że każdy ma swoją perspektywę i żadna z nich nie jest prawdziwa, a zarazem każda jest prawdziwa. To z tego powodu dwie osoby patrząc na to samo, zobaczą co innego. Czyli nic nie jest takim, jakim nam się wydaje, że jest. Wszystko to swego rodzaju iluzja. Świat, który widzimy, zależy od tego, co mamy w sobie. Zdarzenie z 2017 roku było dla mnie zbawienne, chociaż nadzwyczaj trudne” - zakończył. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?