Ekskluzywna relacja prosto ze stolicy Wielkiej Brytanii!

Gabriela Czernecka, Zuzanna O'Brien 6 maja 2019 20:59

Pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego już na świecie. Nikt nie ma wątpliwości, że od kilku tygodni był to jeden z najgłośniejszych tematów w Wielkiej Brytanii. Wydawało się, że fani rodziny królewskiej nie myśleli o niczym innym jak tylko o narodzinach royal baby. Odliczano dni, brano udział w zakładach bukmacherskich...Zagraniczna prasa pisała wprost - Londyn żyje narodzinami dziecka Meghan i Harry'ego! I faktycznie, o narodzinach syna książęcej pary Sussex pisano niejednokrotnie, ale szum wokół pojawienia się na świecie syna Meghan to nic przy tym, co działo się w przypadku narodzin dzieci Kate. A przecież całkiem niedawno mielimy okazję przy tym uczestniczyć. Specjalnie dla vivy.pl Zuzanna O'Brien przekazuje ekskluzywną relację prosto ze stolicy Wielkiej Brytanii!

Księżna Sussex urodziła syna

Księżna Sussex, żona księcia Harry'ego, do niedawna znana jako aktorka Meghan Markle, urodziła dziś nad ranem chłopca. Harry był obecny przy porodzie. „Dziecko i mama mają się znakomicie”, powiedział Harry przed telewizyjnymi kamerami w oficjalnym oświadczeniu. „Jakim cudem kobiety dają radę robić to, co robią, jest niepojęte! To było najbardziej niezwykłe doświadczenie mojego życia, coś, czego nigdy nie byłbym sobie w stanie wyobrazić”, dodał.

Książęca para nie zdecydowała jeszcze, jak ich potomek będzie miał na imię. „Poród był spóźniony o tydzień, więc mieliśmy czas na zastanowienie, ale o naszej decyzji poinformujemy wszystkich oficjalnie być może za dwa dni. Wtedy też pokażemy wszystkim naszego synka”, powiedział Harry. Ani on, ani jego żona, nie chcieli robić z narodzin ich dziecka publicznego spektaklu, nie wiadomo więc, gdzie ich syn przyszedł na świat - w szpitalu, czy w domu. Meghan miała nadzieję na poród domowy, ale gdy wiadomość ta przedostała się do prasy, spadła na nią fala krytyki. Tak ostrej, że księżna przez ostatnie kilka tygodni nie pokazywała się publicznie.

Londyn żyje narodzinami royal baby

Tym razem nie było więc wysiadywania mediów i fanów rodziny królewskiej pod prywatnym skrzydłem szpitala St. Mary's, gdzie swoje dzieci rodziła żona księcia Williama. Nie było histerii związanej z zakupami dla noworodka i fali konsumenckiego naśladownictwa. Cień Brexitu i niepewnej przyszłości kładzie się dziś w Wielkiej Brytanii na wszystkim, więc Harry'ego i Meghan zostawiano przeważnie w spokoju. Wyjątkiem były najbardziej agresywne tabloidy, których ciągłe ataki na Meghan spotkały się z ostrą krytyką nie tylko Pałacu Kensington, ale i pozostałej części prasy.

Dziś brytyjski Twitter kipi od gratulacji dla młodych rodziców i ich synka, a z racji długiego weekendu (6-ty maja to dzień wolny od pracy) i atmosfery laby, stacje telewizyjne od kilku godzin nie mówią o niczym innym. Bukmacherzy zbierają ostatnie zakłady o imię najmłodszego członka rodziny królewskiej. W tej chwili faworytami są James i Alexander. Czy to właśnie któreś z nich książęca para Sussex zawrze w swoim oświadczeniu? Dowiemy się już w najbliższą środę!  

1/4
Londyn w dniu narodzin dziecka Meghan i Harry'ego
Copyright @Dominic Lipinski/Press Association/East News
1/4

Zgodnie z tradycją narodziny royal baby przekazywał dziś tłumowi krzykacz miejski.

2/4
Londyn w dniu narodzin dziecka Meghan i Harry'ego
Copyright @AP/Associated Press/East News
2/4

Krzykacz miejski ogłosił narodziny dziecka Meghan i Harry'ego

3/4
Londyn w dniu narodzin dziecka Meghan i Harry'ego
Copyright @Dominic Lipinski/Press Association/East News
3/4

Pod Frogmore Cottage, czyli wiejską posiadłością książęcej pary Sussex, od kilku dni gromadziły się stacje radiowe i telewizyjne. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na radosną nowinę!

4/4
Londyn w dniu narodzin dziecka Meghan i Harry'ego
Copyright @ADRIAN DENNIS/AFP/East News
4/4

A tak Brytyjczycy cieszyli się słysząc wspaniałe wieści!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?