Księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank
Fot. Jonathan Brady - WPA Pool/Getty Images)
ŚLUB EUGENII

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Tak księżniczka Eugenia poznała Jacka Brooksbanka

„Zadzwoniłam tamtej nocy do mamy i powiedziałam, że poznałam tego faceta...”

Weronika Kostyra 13 września 2021 10:33
Księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank
Fot. Jonathan Brady - WPA Pool/Getty Images)

Wielki królewski ślub księżniczki Eugenii śledziły tysiące ludzi na całym świecie. Choć tego dnia parze towrzyszyło osiemset osób, zakochani nie odrywali od siebie oczu. Dzień przed uroczystością księżniczka udzieliła wywiadu, w którym ujawniła, jak była podekscytowana faktem, że wychodzi dziś za mąż za miłość swojego życia. 28-letnia Eugenia, córka księcia Andrzeja i jego byłej żony, Sarah, jest księżną Yorku. Zakochani zanim stanęli na ślubnym kobiercu, byli ze sobą od siedmiu lat. Jak się poznali?

Historia miłości księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. Jak się poznali?

Wnuczka królowej była bardzo zdenerwowana, ale nie mogła się doczekać, aż poślubi ukochanego. Księżniczka Eugenia w wywiadzie z prezenterami Eamonem Holmesem i Ruth Langsford zdradziła, że to była miłość od pierwszego wejrzenia, o czym powiedziała swojej matce już kilka godzin po pierwszym spotkaniu. Było to w Verbier w Szwajcarii.

Zobacz: Przedślubna dietaksiężniczki Eugenii to absolutny hit!

Księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank
Fot. Dave J Hogan/Getty Images)

„Byliśmy na nartach w domu przyjaciela w Szwajcarii i zobaczyłem cię pierwszy, prawda? I po prostu patrzyliśmy na siebie”, powiedział pan młody w rozmowie. Eugenia kontynuowała: „Tak, pomyślałam: Jaki głupi kapelusz! Kto to jest? A potem podszedłeś i uścisnąłem mi dłoń, a ja byłam zdenerwowana i czułam motyle w brzuchu. Zadzwoniłam tamtej nocy do mamy i powiedziałam: Poznałem tego faceta, Jacka... I tak to się zaczęło”, mówiła podekscytowana. „Powiedziałam jej, że naprawdę lubię tego faceta, naprawdę chcę, żeby mnie polubił”, przytacza rozmowę brytyjski Daily Mail.

Historia miłości księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Jack opisuje ukochaną jako „jasno świecące światło”. Ona z kolei mówi o nim: „Jack jest typem faceta, który, kiedy gubisz się na imprezie i nie możesz znaleźć nikogo, z kim możesz porozmawiać, wejdzie i sprawi, że wszyscy poczują się wyjątkowo. Zabierze cię i porozmawia z tobą i sprawi, że poczujesz się jak milion dolarów. A sam jest taki pokorny i hojny”.

Zobacz: Kapelusze księżniczki Eugenii nie miały nigdy dobrej prasy!

Kiedy postanowili się pobrać, od razu wiedzieli, że ich świadkami zostanie ich rodzeństwo – brat Jacka, Tom i siostra Eugenii, Beatrycze. „Jest moją starszą siostrzyczką – podziwiałam ją całe moje życie. Czasami chciałam być jak ona. Czasami kłóciłyśmy się o buty, o to, co będzie której, ale jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami i nie mogę myśleć o kimkolwiek innym, kto miałby być przy moim boku. Ona jest największą fanką naszego związku. Czuje się zaszczycona, że zgodziła się być ze mną”, dodała.

Zobacz: Mąż księżniczki Eugenii przyłapany w dwuznacznej sytuacji. Brytyjska prasa nie szczędzi mu krytyki

Księżniczka przyznała, że doświadczenie tak wielkiego ślubu jest odrobinę przytłaczające, ale najważniejsze, że „poślubi osobę, którą kocha, będziesz na mnie czekał na końcu nawy, a ja do ciebie pobiegnę”, obiecała przyszłemu mężowi. Jack przyznał też w wywiadzie, że na szczęście jego ukochana nie zwariowała na punkcie organizowania ślubu, co często przytrafia się pannom młodym. „Eugenia jest niesamowita, ma zdolność robienia miliona rzeczy naraz, jest bardzo zorganizowana”, opowiedział. 

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank ślubowali sobie miłość w 2018 roku. Na początku 2021 roku para po raz pierwszy została rodzicami. Na świat przyszedł ich syn, August Philip. Para cieszy się dziś wspólnymi chwilami z synkiem, a brytyjska prasa określa ich jako jedną z najlepiej dobranych par królewskich.  

Księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.