Królewska tradycja znów zaskakuje...

Weronika Kostyra 5 czerwca 2018 17:00

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate wychowują się w pałacach, chodzą to prywatnych i prestiżowych szkoły i przedszkola. Wszyscy zastanawiają się jednak jak na co dzień wygląda życie małych książąt. Jak bardzo różni się ono od codzienności ich rówieśników?

Księżniczka Charlotte nie może siedzieć przy stole z rodzicami?

Księżniczka Charlotte i książę George cieszą się wieloma przywilejami, ale muszą też przestrzegać wielu rygorystycznych zasad. Wbrew pozorom wcale nie są rozpieszczeni, bo ich rodzice są naprawdę surowi. Wychowują swoje dzieci po swojemu, często łamiąc dotychczasową tradycję i protokół – sami się nimi zajmują i są blisko nich. Chcą też by książęta znały „normalne” życie, dlatego uczą ich chociażby prac domowych. W życiu księcia George’a i księżniczki Charlotte porządek jest na pierwszym miejscu. To nowość na królewskim dworze. Wcześniej dzieci były wychowywane przez nianie, guwernantki oraz szkoły z internatem. Między rodzicami a dziećmi istniał dużo większy dystans.

Arystokracja jest też znana z przywiązania do tradycji. Dlatego książę William i jego żona od małego wpajają dzieciom zasady dobrego wychowania. Księżniczka Charlotte i jej brat są uczeni dobrych manier i ogólnych reguł zachowania w towarzystwie, także podczas posiłków. Mają to szczęście, że gotują dla nich najlepsi kucharze świata, ale okazuje się, że dzieci wcale nie jedzą w towarzystwie rodziców. Harper’s Bazaar Australia podaje, że w trakcie oficjalnych wizyt dzieci siedzą przy oddzielnym stole. Będzie tak do momentu, aż książęta nauczą się „sztuki uprzejmej rozmowy”. Trzyletnia Charlotte musi także opanować sprawne samodzielne jedzenie.

Czy sądzicie, że w obecnych czasach te zasady są zbyt sztywne? 

1/7
książę louis
Copyright @instagram@kensingtonroyal
1/7

Wszyscy zastanawiają się jak na co dzień wygląda życie małych książąt.

2/7
Księżniczka Charlotte
Copyright @East News
2/7

Księżniczka Charlotte i książę George cieszą się wieloma przywilejami, ale muszą też przestrzegać wielu rygorystycznych zasad.

3/7
Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
3/7

Wbrew pozorom wcale nie są rozpieszczeni, bo ich rodzice są naprawdę surowi.

4/7
Księżniczka Charlotte chodzi do przedszkola
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
4/7

Wychowują swoje dzieci po swojemu, często łamiąc dotychczasową tradycję i protokół – sami się nimi zajmują i są blisko nich.

5/7
Książę George na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Forum
5/7

Chcą też by książęta znały „normalne” życie, dlatego uczą ich chociażby prac domowych.

6/7
Księżniczka Charlotte chodzi do przedszkola
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
6/7

W życiu George’a i Charlotte porządek jest na pierwszym miejscu.

7/7
Księżniczka Charlotte, książę George, książę William
Copyright @EastNews
7/7

Księżniczka Charlotte i jej brat są uczeni dobrych manier i ogólnych reguł zachowania w towarzystwie, także podczas posiłków.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.