Książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William miał depresjęCzułem, jakby cały wszechświat umierał...”

O szczerym wyznaniu Windsora mówi cały świat

Rafał Kowalski 5 grudnia 2021 19:00
Książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Jeszcze niedawno wszystkich obserwatorów brytyjskiej rodziny królewskiej zaszokowało wyznanie Meghan, a kilka chwil temu podobne słowa wygłosił książę William. Okazuje się, że następca tronu miewał stany depresyjne. Smutne wydarzenia były pokłosiem jednej sytuacji z przeszłości…

Książę William o problemach zdrowotnych

Coraz więcej znanych i nieznanych osób otwiera się w ostatnim czasie w tak zwanych podcastach. Podczas nagrań audio, które ostatecznie trafiają w ręce słuchaczy serwisów streamingowych, często podejmowane są tematy trudne, ale społecznie ważne. Jeden z nich to zdrowie psychiczne.

CZYTAJ TEŻ: Meghan Markle chciała popełnić samobójstwo: „Po prostu nie chciałam już dłużej żyć”

W najnowszym podcaście Apple o tytule Prince William: Time To Walk wymieniony książę przyznał, że wydarzenie z 2017 roku, którego był częścią, przypłacił stanami depresyjnymi. Mowa o wypadku samochodowym, z którego mąż księżnej Kate ratował pasażerów. Był to bowiem czas, w którym William pracował jako pilot helikoptera w pogotowiu ratunkowym.

Windsor do dziś pamięta kolizję, w wyniku której kilkuletni Bobby Hughes doznał urazu mózgu. Powstałe uszkodzenia okazały się w jego przypadku niestety nieodwracalne. Jak czuł się potem książę William? „Po prostu czujesz ból, cierpienie wszystkich. Czułem, jakby cały wszechświat umierał”, opisywał swoje stany depresyjne. Gdy od zdarzenia minęło kilka tygodni, najkoszmarniejsze wspomnienia wróciły do royalsa ze zdwojoną siłą. William mówił, że czuł się, jakby „ktoś włożył klucz do zamka i otworzył go bez jego zgody”.

Książę William, depresja
Fot. Anthony Devlin - WPA Pool/Getty Images

Kto pomógł Williamowi w stanie depresyjnym?

W tym samym podcaście słyszymy też mamę poszkodowanego chłopca, która zdradziła, że książę William kontował się z nią po wypadku. To spotkanie dodało następny brytyjskiego tronu trochę siły. „William powiedział nam, jak to wpłynęło na niego jako na ojca, i że rozumie naszą udrękę”, mówiła w Prince William: Time To Walk mama Bobby’ego.

Z kolei mąż Kate dodał, że wiele znaczyło też dla niego w tamtym czasie wsparcie rodziny i rozmowy z przyjaciółmi.

Mamy nadzieję, że choroba, o której mówił brat Harry’ego nigdy już do niego nie wróci. Pełna wersja podcastu z Williamem będzie dostępna w poniedziałek. 

ZOBACZ: Meghan i Harry pogodzą się z rodziną królewską? Królowa przygotowała plan pojednania

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.