Księżna Diana dzieci, księżna Diana synowie, księżna Diana z synami
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Księżna Diana byłaby koszmarną babcią”. Książę William z zaskakującym wyznaniem

Te słowa Williama cytowały media na całym świecie

Gabriela Czernecka 23 czerwca 2022 14:39
Księżna Diana dzieci, księżna Diana synowie, księżna Diana z synami
Fot. Getty Images

Czy księżna Diana byłaby koszmarną babcią? Tak twierdzi jej starszy syn, książę William. Jego dzieci nie miły szansy poznać swojej babci od strony ojca, więc książę wraz z żoną, księżną Kate, kultywują pamięć o Lady Di. Małżonkowie umieszczają zdjęcia zmarłej księżnej, a także sporo opowiadają o niej swoim pociechom. Nic dziwnego, że słowa księcia Williama o księżnej Walii szybko obiegły media... Choć może się wydawać zaskakujące, to kontekst całej wypowiedzi bawi i wzrusza do łez!

Jaką babcią byłaby Diana?

„Gdybym tylko wiedział, że to był ostatni raz, kiedy mogłem porozmawiać z moją matką, ta rozmowa wyglądałaby zupełnie inaczej. Gdybym tylko wiedział, że za chwilę jej życie się skończy… Nawet dziś myślenie o tym jest dla mnie niezwykle trudne”, powiedział William w filmie dokumentalnym Diana, Our Mother: Her Life and Legacy. Gdy odeszła, książę William miał zaledwie 15 lat. Mimo upływającego czasu, wciąż jest to dla niego trudne wspomnienie.

„Harry i ja chcieliśmy pożegnać się z nią wyjątkowo szybko, coś w rodzaju: do zobaczenia później. Oczywiście, gdybym wtedy wiedział, co się wydarzy, nie byłbym tak zblazowany i zachowałbym się inaczej. Ta rozmowa telefoniczna wciąż siedzi mi w głowie, jest ciężarem”, wyznał w dokumencie Diana, Our Mother: Her Life and LegacyDiana odgrywała w jego życiu bardzo ważną rolę. Nic dziwnego, że zależy mu, by jego dzieci wiedziały na jej temat jak najwięcej. 

Jakiś czas temu sam wyznał, że często opowiada o niej dzieciom: „Gdy kładę George'a lub Charlotte do łóżka, regularnie opowiadam o niej i staram się przypominać, że w ich życiu były dwie babcie. To ważne, aby wiedziały, że ona istniała”, powiedział książę William. I faktycznie, wygląda na to, że książę robi wszystko, by pamięć o jego mamie przetrwała. Co ciekawe, w tym samym dokumencie zdobył się na szczere wyznanie. Powiedział, że... księżna Diana byłaby koszmarną babcią! 

Czytaj też: Książę William: niegdyś Billy Zabijaka, dziś przykładny ojciec, mąż, szef oraz przyszły król

William jako dziecko, księżna Diana i książę William
Fot. Getty Images

„Kochałaby swoje wnuki na zabój, ale byłaby absolutnie koszmarną babcią. Przychodziłaby co chwilę, najpewniej w porze kąpieli, wywoływałaby ogromne zamieszanie. Piana i woda byłyby wszędzie, a potem by sobie poszła do siebie”, zażartował William. Nikogo to chyba nie dziwi, skoro Diana mówiła synom, by  nie silili się na zachowania zgodne z wychowaniem i tradycją panującą w rodzinie królewskiej.

Harry i William jako dziecko, księżna Diana i książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Książęta przyznają, że Diana namawiała ich do bycia „niegrzecznymi” i sama często przemycała im słodycze. William i Harry wspominają, że ich mama bardzo dobrze rozumiała czym jest „zwykłe życie poza pałacem”. Przede wszystkim chciała dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i możliwość bycia sobą. Nie ma wątpliwości, że rozpieszczałaby swoje wnuki. Ale w końcu od tego są babcie, prawda?  

Zobacz także: Jakim ojcem jest książę Karol? Tak wygląda jego relacja z synami

Harry i William jako dziecko, księżna Diana i książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.