Księżna Diana dzieci, księżna Diana synowie, księżna Diana z synami
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Księżna Diana byłaby koszmarną babcią”. Książę William swoim wyznaniem zaskoczył Anglików

Te słowa Williama cytują media na całym świecie

Gabriela Czernecka 8 czerwca 2020 08:09
Księżna Diana dzieci, księżna Diana synowie, księżna Diana z synami
Fot. Getty Images

Księżna Diana byłaby koszmarną babcią? Tak twierdzi książę William. Wraz z żoną, księżną Kate mają świadomość tego, że ich dzieci nie miały szansy poznać babci ze strony swojego ojca. Mimo tego kultywują pamięć o niej. Jak podawał niedawno magazynu People, w Pałacu Kensington, gdzie mieszka książęca para Cambridge, wisi mnóstwo oprawionych fotografii księżnej Diany. Sam William również chętnie opowiada o niej dzieciom. Nic dziwnego, że słowa na temat babci, które wypowiedział starszy syn królowej ludzkich serc, obiegły media. Choć jego wyznanie brzmi dość zaskakująco, to znaczenie tych słów bawi i wzrusza do łez!

Jaką babcią byłaby Diana?

„Gdybym tylko wiedział, że to był ostatni raz, kiedy mogłem porozmawiać z moją matką, ta rozmowa wyglądałaby zupełnie inaczej. Gdybym tylko wiedział, że za chwilę jej życie się skończy… Nawet dziś myślenie o tym jest dla mnie niezwykle trudne”, powiedział William w filmie dokumentalnym Diana, Our Mother: Her Life and Legacy. Gdy odeszła, książę William miał zaledwie 15 lat. Mimo upływającego czasu, wciąż jest to dla niego trudne wspomnienie.

„Harry i ja chcieliśmy pożegnać się z nią wyjątkowo szybko, coś w rodzaju: do zobaczenia później. Oczywiście, gdybym wtedy wiedział, co się wydarzy, nie byłbym tak zblazowany i zachowałbym się inaczej. Ta rozmowa telefoniczna wciąż siedzi mi w głowie, jest ciężarem”, wyznał w dokumencie Diana, Our Mother: Her Life and Legacy. Diana odgrywała w jego życiu bardzo ważną rolę. Nic dziwnego, że zależy mu, by jego dzieci wiedziały na jej temat jak najwięcej. 

Jakiś czas temu sam wyznał, że często opowiada o niej dzieciom: „Gdy kładę George'a lub Charlotte do łóżka, regularnie opowiadam o niej i staram się przypominać, że w ich życiu były dwie babcie. To ważne, aby wiedziały, że ona istniała”, powiedział książę William. I faktycznie, wygląda na to, że książę robi wszystko, by pamięć o jego mamie przetrwała. Co ciekawe, w tym samym dokumencie zdobył się na szczere wyznanie. Powiedział, że... księżna Diana byłaby koszmarną babcią! 

William jako dziecko, księżna Diana i książę William
Fot. Getty Images

„Kochałaby swoje wnuki na zabój, ale byłaby absolutnie koszmarną babcią. Przychodziłaby co chwilę, najpewniej w porze kąpieli, wywoływałaby ogromne zamieszanie. Piana i woda byłyby wszędzie, a potem by sobie poszła do siebie”, zażartował William. Nikogo to chyba nie dziwi, skoro Diana mówiła synom, by  nie silili się na zachowania zgodne z wychowaniem i tradycją panującą w rodzinie królewskiej.

Harry i William jako dziecko, księżna Diana i książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Książęta przyznają, że Diana namawiała ich do bycia „niegrzecznymi” i sama często przemycała im słodycze. William i Harry wspominają, że ich mama bardzo dobrze rozumiała czym jest „zwykłe życie poza pałacem”. Przede wszystkim chciała dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i możliwość bycia sobą. Nie ma wątpliwości, że rozpieszczałaby swoje wnuki. Ale w końcu od tego są babcie, prawda?  

Harry i William jako dziecko, księżna Diana i książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.