Fot. Kurkowska/AKPA
niezwykłe historie

Krzysztof Respondek był gwiazdą „Barw szczęścia, wygrał 3. edycję „Jak Oni Śpiewają”...

Co dziś robi? „Człowiek zamienił mikrofon na…”

Marcjanna Maryszewska 4 lipca 2022 15:10
Fot. Kurkowska/AKPA

Aktor, kabareciarz i wokalista - niezwykle utalentowany Krzysztof Respondek przed laty wygrał 3. edycję programu „Jak Oni Śpiewają” i błyskawicznie zyskał masową popularność. Choć dziś jego gwiazda nieco przygasła, w przeszłości doskonale wykorzystał swoje pięć minut. Czym dziś zajmuje się gwiazdor i czy przejmuje się przemijającą sławą?

Krzysztof Respondek. Wielki sukces „Jak Oni Śpiewają”

Gdy w 1992 roku ukończył studia na wydziale aktorskim szkoły teatralnej we Wrocławiu, błyskawicznie dostał propozycję dołączenia do zespołu jednego z najlepszych krakowskich teatrów. Krzysztof Respondek nie przyjął propozycji. Stwierdził, że o wiele lepiej będzie mu w Chorzowie. Stamtąd miał blisko do ukochanej żony Kasi, która w tamtym czasie podjęła pracę nauczycielki w podstawówce w rodzinnych Tarnowskich Górach. Na dodatek małżeństwo miało wkrótce zostać rodzicami. „Z Chorzowa miałem do domu tylko dwadzieścia kilometrów. Nie było o czym dyskutować, tym bardziej, że oczekiwaliśmy wtedy na narodziny pierwszej córki”, wspominał aktor w wywiadzie dla „Magazynu Familia”. Nie zależało mu na wielkiej sławie. 

Chorzowski Teatr Rozrywki mógł zaoferować Krzysztofowi jedynie rolę halabardnika… W końcu aktor stwierdził, że czekanie na nowe role nie ma sensu. Postanowił odejść, aby zrealizować osobiste plany na życie. „Miałem już wszystko poukładane: chciałem prowadzić hurtownię obuwia. Miałem cały biznesplan. Poszedłem do dyrektora teatru i poprosiłem o zwolnienie. Jego reakcja była natychmiastowa. Zaproponował mi rolę Che Guevary w musicalu „Evita”. Miałem ją grać na zmianę z Michałem Bajorem i Pawłem Kukizem. Od tego wszystko się zaczęło”, opowiadał w „Angorze”.

Teatr opuścił dopiero siedem lat później po tym, jak od założycieli kabaretu Rak otrzymał propozycję dołączenia, którą bez zastanowienia przyjął. Jednak ogromna popularność Krzysztofa Respondka miała dopiero nadejść… Zapewniły ją występy w show „Jak Oni Śpiewają”. Ofertę udziału przyjął w trosce o rodzinny budżet. Brak pieniędzy od zawsze był w ich domu problemem. Za zwycięstwo w 3. edycji show otrzymał samochód, który natychmiast sprzedał.

Czytaj także: Marcin Prokop wspólnie z Marią Prażuch-Prokop tworzą szczęśliwy związek. Byli sobie pisani

Krzysztof Respondek, zwycięzca 3. edycji „Jak Oni Śpiewają", 2.09.2008

Fot. Kurnikowski/AKPA

Po programie gwiazdor otrzymał szansę, aby zabłysnąć przed szerszą publicznością - najpierw dostał wiodącą rolę w „Barwach szczęścia”, następnie w serialu „Naznaczony”. Na ten czas zmuszony był przenieść się do Warszawy. Wynajęte mieszkanie stało się jego drugim domem. Choć musiał zostawić rodzinę, wielokrotnie podkreślał, że te rozstania nie spowodowały uszczerbku na ich relacji. W „Gali” wspominał, że „jeśli chce się odnieść sukces, trzeba w stolicy nie tylko bywać, ale być. Podczas trwania programu „Jak oni śpiewają” przyjeżdżałem do Warszawy na trzy dni, a kiedy grałem w serialach, zostawałem cały tydzień.

Czytaj także: 20 lat temu zachwycała w Samym życiu... Co dziś robi Magdalena Kumorek?

Krzysztof Respondek, Anna Piróg, „Barwy szczęścia", 2.01.2008

Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Krzysztof Respondek. Co robi dzisiaj?

Wybuch pandemii na początku 2020 roku rzucił się cieniem na karierę aktora. Najpierw musiał odwołać wszystkie koncerty, kabaret Rak zawiesił działalność na czas nieokreślony. Krzysztof Respondek utknął na wiele miesięcy w domu… lecz wcale nie narzekał. Podobnie jak jego żona, o czym opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”. „Do tej pory nie przebywaliśmy od rana do wieczora ze sobą, bo mąż był od wielu lat w ciągłej podróży. Ta nowa sytuacja bardzo nas ucieszyła. Cieszyliśmy się, że możemy nadrobić ten czas bycia ze sobą.

Natomiast aktor zażartował, że pandemia zmusiła go, aby zamienić mikrofon na inne narzędzie „Jeszcze niedawno problemem był nieregularny sen i nieregularne jedzenie. W tej chwili problemem staje się... regularny sen i regularne jedzenie. No i brak publiczności. Jednak nie ma tego złego... Zrobiłem remont w domu! Człowiek zamienił mikrofon na młotek, a kostium na papę.

A czym Krzysztof Respondek zajmował się przed izolacją w domu? Okazuje się, że poświęcił się całkowicie występom estradowym. W 2015 pożegnał się ostatecznie z „Barwami szczęścia”. Dziś  trzeźwo patrzy w przyszłość, nie bierze udziału w gonitwie po ogromną sławę i ma doskonale posortowane priorytety. „​Najlepszy jest umiar. Wszystkiego po trosze: pieniędzy tyle, żeby starczało na godne życie, sławy, aby nie zawróciła w głowie, a kariery tyle, by znaleźć czas na spełnianie marzeń. Tylko miłości i obecności ukochanej osoby nigdy nie mam dość.

Obecnie zwycięzca 3. edycji „Jak Oni Śpiewają” utrzymuje się głównie ze śpiewania, konferansjerki i występów z kabaretem Rak. Rodzina jest dla niego najważniejsza i cieszy się, że ma w końcu dużo czasu dla najbliższych. Nie tęskni za popularnością i obecny stan rzeczy bardzo mu odpowiada. 

Kariera jest czymś ulotnym. Dzisiaj jest, jutro jej nie ma. Nie warto dla niej wywracać wszystkiego do góry nogami, nie warto się o nią bić. Chciałbym do końca życia mieszkać w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i ze sobą rozmawiają. A nie, jak w wielkim mieście, tylko się mijają”, stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Familia”.   

Sprawdź również: Grę w M jak miłość przerwał jej wypadek. Co dziś słychać u Moniki Obary? Trudno ją poznać!

Źródło: Pomponik.pl

Fot. Kurkowska/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.