Kayah
Fot. Piotr Porębski
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kayah o trudnej relacji z ojcem: „Twierdził, że jestem za brzydka, by być jego córką”

„Dwa piętra zajęły mi z godzinę, bo czołgałam się po schodach, rycząc”

Weronika Kostyra 24 lipca 2019 06:55
Kayah
Fot. Piotr Porębski

Kayah dba o swoją prywatność i rzadko udziela wywiadów. Najważniejsze są dla niej rodzina i muzyka i to na nich chce się koncentrować. Niedawno zrobiła jednak wyjątek i w bardzo szczerej rozmowie opowiedziała o swoich byłych partnerach, a także o skomplikowanej relacji z ojcem, która miała wpływ na późniejsze życie artystki.

Kayah o trudnej relacji z ojcem

Kiedy Kayah była nastolatką jej ojciec odszedł od niej i jej mamy. Dla obydwu był to bardzo trudny moment. „Wyjechał za granicę i nie był w stanie powiedzieć mojej matce, że ma inną kobietę, że potrzebuje rozwodu. Tylko napisał do mnie list, że będę miała brata albo siostrę i żebym porozmawiała z mamą. A miałam wtedy 12 lat. Mama się o tym dowiedziała wcześniej od rodziców mojego ojca. Układałam wtedy książki, mama zeszła na dół do automatu telefonicznego zadzwonić do dziadków, wróciła, zamknęła drzwi, oparła się o nie i osunęła na ziemię i powiedziała: „Kasia, tata nas opuszcza”. Pamiętam, że ciśnienie mi skoczyło, policzki zaczęły mi pulsować. Odgrywałam przed mamą twardzielkę, rzuciłam: „Tak? To bardzo dobrze”. I zaczęłam kombinować, jak wyjść, bo czułam, że zaraz wybuchnę. Zapytałam mamę, czy mogę wyjść do przyjaciółki, która mieszkała dwa piętra wyżej. I te dwa piętra zajęły mi z godzinę, bo czołgałam się po schodach, rycząc. Największy obciach był, kiedy mama przyszła w końcu po mnie i mnie znalazła w takim stanie.”, powiedziała gwiazda w wywiadzie dla Wysokich Obcasów Extra.

Dzisiaj Kayah ma z ojcem kontakt. Na nowo stworzyli relację, jednak przeszłość zostawiła na artystce nieodwracalny ślad. Szczególnie bolesna była ciągła krytyka i brak akceptacji ze strony ojca. Kwestionował on urodę i talent córki. „Nie miałam, według niego, ani talentu, ani urody. Twierdził, że jestem za brzydka, by być jego córką. Był czas, kiedy negował mnie całkowicie”. Ojciec gwiazdy zaczął postrzegać ją inaczej dopiero w 2003 roku, kiedy ukazała się jej sesja w magazynie Playboy. „Zadzwonił i powiedział, że koledzy pokazali mu ten numer i nie mógł uwierzyć, że to jego córka. Jest w tym coś nieprawdopodobnie smutnego, ale, jak widać, sesja do czegoś mi się przydała”, wyznała gorzko Kayah.

Okazuje się jednak, że ojciec Kayah nigdy nie widział córki występującej na scenie. „To było bardzo bolesne. Dziś mamy z ojcem normalną relację. Choć nie wiem, czy normalną, bo ojciec nigdy nie widział mnie na scenie. I nawet, kiedy przyjechał do Polski, a ja grałam w Trójce kameralny koncert i chciałam go wyciągnąć, to wolał sobie siedzieć u mamy i pić piwo w kuchni, niż przyjść. (…)Już go nie zmienię. Przestałam oceniać go tak krytycznie jak dawniej. Może jest głęboko nieszczęśliwy i tylko poprzez izolację potrafi sobie radzić z problemami?”, powiedziała artystka w rozmowie z Wysokimi Obcasami Extra. 

Kayah
Fot. Piotr Porębski

Kayah
Fot. Piotr Porębski

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.