Katarzyna Figura, viva! 2012
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK
O tym się mówi!

Katarzyna Figura otworzyła się na temat swojej nieuleczalnej choroby

O jej obecności dowiedziała się niedawno

Aleksandra Frankowska 31 października 2023 07:51
Katarzyna Figura, viva! 2012
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK

Katarzyna Figura, znana z licznych filmów i produkcji teatralnych, podczas ostatniego wywiadu dla programu "Rogalska Show" prowadzonego przez Małgorzatę Rogalską, otworzyła się na temat swojej walki z cukrzycą – chorobą, która towarzyszy jej od niedawna i wymusza na niej zmiany w codziennym życiu. Jak sama przyznała, że jest to choroba nieuleczalna. 

ZOBACZ TEŻ: Skandale, przemoc i łatka seksbomby. Życie Katarzyny Figury nie było usłane różami... 

Tajemnica plastikowej naklejki

Zaintrygowani fani, którzy zauważyli u aktorki plastikową naklejkę na ramieniu, doczekali się wyjaśnień. Jak się okazało, nie jest to zwykła ozdoba, lecz urządzenie do monitorowania poziomu glukozy we krwi. "Skanuję i mam 110. Jest dobrze. To jest taki wręcz zakres bardzo bezpieczny. Czyli nie mam stresu spotykając i rozmawiając się z tobą, z państwem i jestem zdrowa" – mówiła Katarzyna Figura, wyjaśniając działanie urządzenia.

Katarzyna Figura, 14. Mastercard Off Camera - Gala Zamknięcia, 11 września 2021
Fot. Filip Radwański/AKPA

Choroba odziedziczona po ojcu

Figura przyznała, że cukrzyca jest jej znana nie tylko z własnego doświadczenia, ale również z historii jej rodziny. Jej ojciec był diabetykiem, który zmarł na raka niemal cztery lata temu. "Gdy miał około pięćdziesiątki okazało się, że choruje na cukrzycę. Musiał przyjmować insulinę i używać glukometru" – wspominała aktorka, dodając, że dopiero własne doświadczenia z chorobą pozwoliły jej zrozumieć, z jakimi trudnościami mierzył się jej ojciec.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przed laty spotkali się na planie. Wszyscy byli przekonani, że między nimi naprawdę iskrzy

Katarzyna Figura, 2014, Gdynia
Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Figura podkreśliła, że początkowo trudno było jej zrozumieć, dlaczego jej ojciec musiał żyć według ściśle określonych zasad. Z czasem jednak, kiedy sama zaczęła doświadczać problemów związanych z cukrzycą, zaczęła rozumieć jego potrzeby i wyzwania. Aktorka przyznała, że choroba wymaga nie tylko regulacji diety i stosowania leków, ale także kontroli nad własnymi emocjami i stresem, co jest szczególnie ważne w jej życiu zawodowym. 

TAGI #figura

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.