Joanna Liszowska, VIVA! 15/2021 sierpień
Fot. Arek Wiedeński
NIEZWYKŁE HISTORIE

Dzieci wychowuje sama, są dla niej całym światem. Tak wyglądają córki Joanny Liszowskiej

„Bycie matką i praca w teatrze dają dużo radości”, mówiła

Karol Sowa 18 stycznia 2023 18:51
Joanna Liszowska, VIVA! 15/2021 sierpień
Fot. Arek Wiedeński

Joanna Liszowska rozwija się zawodowo. Od lat prezentuje swoje umiejętności aktorskie w serialu „Przyjaciółki". Nie każdy też wie, że doskonale śpiewa. Przypomnijmy, że w 2010 roku wzięła udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co więcej, wydała już kilka piosenek. W życiu zawodowym osiągnęła dużo, a jak to wygląda w życiu prywatnym? Artystka rzadko opowiada o szczegółach zacisza domowego. Wiadomo, że po wielu latach małżeństwa, rozstała się z partnerem. Dzisiaj sama wychowuje swoje dwie pociechy, bez których nie wyobraża sobie życia. Kim są dzieci Joanny Liszowskiej i jak wygląda ich relacja? 

Joanna Liszowska – dzieci, rozstanie z mężem 

Aktorka w 2010 roku wyszła za mąż za szwedzkiego milionera – Ola Sernekę. Rok później doczekali się córki — Emmy, natomiast w 2013 roku po raz drugi zostali rodzicami. Swoją pociechę nazwali wówczas Stella. „Bycie matką i praca w teatrze dają dużo radości. Gram teraz cztery spektakle miesięcznie i bardzo cieszę się przed wyjściem na scenę, choć oczywiście trochę stresu po przerwie też jest”, mówiła w 2011 roku w „Dzień Dobry TVN”. „Po spektaklu z jeszcze większą przyjemnością jadę do domu do córki, bo to ona przysłoniła teraz wszystko”, zapewniła w tej samej rozmowie. 

Co więcej, w tym samym wywiadzie podkreśliła, że jedna z jej córek przyszła na świat poza Polską. „Emma urodziła się w Szwecji, nie Polsce”, słyszeliśmy w popularnej śniadaniówce. 

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Skrzynecka ma za sobą trudną walkę o macierzyństwo. „Nigdy nie straciłam nadziei”

Joanna Liszowska, Ola Serneke, 3.08.2013

Fot. Krzemiński Jordan / AKPA

Joanna Liszowska, VIVA! 15/2021 sierpień
Fot. Arek Wiedeński

Joanna Liszowska – kim są jej córki, wiek, zdjęcia 

Wydawało się, że Joanna Liszowska i Ola Serneko stworzą idealny dom. Z początku towarzyszyła im wielka miłość, później na świat przyszły ich córeczki — Emma i Stella. Niestety, pojawiły się kłopoty w raju. Małżeństwo postanowiło się rozwieść. W 2019 roku aktorka wydała oświadczenie, a niedługo po niej poruszające słowa opublikował jej partner. „Głównym powodem rozwodu było to, że moja firma zajęła mi wiele czasu. Nie mogłem być tak obecny, jak chciałem. Ani z Joanną, ani z dziećmi. I to jest wysoka cena do zapłacenia, zarówno dla mnie, jak i dla nich”, wyjaśniał Ola Serneke. „To naga prawda: Już blisko rok jestem po rozwodzie (w Szwecji) z daleka od wścibskich oczu i uszu. Z byłym mężem pozostajemy w bardzo przyjacielskiej, życzliwej relacji pełnej szacunku i troski o nasze córeczki. Życie dawno potoczyło się dalej. No scandal, No fight, No comments. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Dziękujemy”, wyznała Joanna Liszowska w 2019 roku. 

Wcześniej Ola Serneke w rozmowie z magazynem Fastighetssverige mówił, że: „Uwielbiam spędzać czas ze swoimi córkami. Nie siedzimy na kanapie i nie oglądamy telewizji. Spędzamy czas aktywnie, dzięki czemu udaje mi się ładować akumulatory i mieć energię do dalszych działań w firmie”, podkreślał.  

Okazało się, że po rozstaniu popularna aktorka wraz z dziećmi przeprowadziła się do Warszawy. „Joannie bardzo zależy na wspólnym zamieszkaniu, ponieważ jej mama jest sama. Wprawdzie nieustannie spotyka opór z jej strony i słyszy: „starych drzew się nie przesadza”, ale nakłania ją, argumentując, że Emma i Stella chcą uczyć się grać na fortepianie i babcia mogłaby pomóc. Ponadto aktorce byłoby dużo łatwiej zorganizować życie domowe. Wyjazdy na spektakle, wieczorne granie czy plany filmowe są bardzo wymagające przede wszystkim czasowo”, czytaliśmy w „Życiu na Gorąco”. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Janusz i Elżbieta Gajosowie uświetnili swoją obecnością Paszporty Polityki 2022

Joanna Liszowska córki
Fot. Instagram: @joannaliszowskaofficial

Joanna Liszowska córki
Fot. Instagram: @joannaliszowskaofficial

Joanna Liszowska, VIVA! 15/2021 sierpień
Fot. Arek Wiedeński

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.