Fot. AGATA DYKA/REPORTER
Historie miłosne

Wcielił się w jej przyjaciela geja na planie „Magdy M”. Historia miłości Bartka Świderskiego i Joanny Brodzik

Planowali ślub, lecz coś zaczęło się psuć

Marcjanna Maryszewska 3 czerwca 2022 18:53
Fot. AGATA DYKA/REPORTER

Poznali się tuż po swoich studiach w latach 90., szybko nawiązali nić porozumienia, która wkrótce przerodziła się w głębokie uczucie. Bartłomiej Świderski oświadczył się Joannie Brodzik, mieli planować wspólne życie… Lecz do ślubu nigdy nie doszło, a para na długi czas zerwała ze sobą kontakt. Po latach spotkali się na planie „Magdy M”, gdzie były partner aktorki wcielił się w jej homoseksualnego przyjaciela. Tak potoczyły się ich wspólne losy.

Joanna Brodzik i Bartłomiej Świderski. Historia miłości

Losy tej dwójki splotły się pod koniec lat 90. na warszawskiej Starówce. Choć znali się ze szkoły aktorskiej, Joanna Brodzik i Bartłomiej Świderski oficjalnie przedstawili się sobie w „Marcinku”, okolicznej kafejce. Zaprzyjaźnili się ze sobą, flirtowali, zaczęli spędzać razem czas… Przełomem w ich relacji był jednak wspólny wyjazd do Krakowa. Wynajęty przez nich hotelowy pokój oferował tylko jedno, małżeńskie łóżko, którym przyjaciele zmuszeni byli się, chcąc nie chcąc, podzielić. Oboje nie kryli konsternacji i rozbawienia sytuacją, lecz to właśnie ten dzień wzniósł ich relację na kolejny poziom.

Z Krakowa wrócili jako para. Gdy nadeszła jesień 1999 roku, oboje zamieszkali na warszawskiej Starówce - sentymentalnej okolicy dla nich obojga. Byli nierozłączni, bardzo poważnie traktowali swój związek. Potwierdzali to ich najbliżsi, święcie przekonani, że Bartłomiej i Joanna spędzą ze sobą resztę życia. 

Bartłomiej Świderski także był pewien, że odnalazł miłość do grobowej deski. W końcu przyszedł czas na oświadczyny. W święta Bożego Narodzenia zapytał ukochaną przy jej rodzinach, czy zostanie jego żoną. Odpowiedziała twierdząco. Aktor zapewniał rodziców Joanny, że dla swojej wybranki zmieni się w odpowiedzialnego mężczyznę. Ona nie kryła dumy z tego powodu. 

Czytaj także: „To była genialna para”. Historia miłości Barbary Winiarskiej i Pawła Wawrzeckiego

Joanna Brodzik i Bartłomiej Świderski. Problemy w raju

Zakochani coraz więcej czasu przeznaczali na pracę, dlatego data ślubu była nieustannie odwlekana. „Jesteśmy szczęśliwi i nie sądzimy, żeby urzędowy papierek był nam teraz do czegoś potrzebny”, mówiła wówczas aktorka. Minął już rok, a temat małżeństwa Bartłomieja i Joanny był konsekwentnie pomijany, nie tylko publicznie.

Tym, co poróżnić miało narzeczonych, była rutyna, której żadne z nich nie umiało zapobiec. Relacje między nimi zaczęły się psuć, pojawiały się kolejne nieporozumienia. Joanna Brodzik narzekała na brak czułości, bardzo przeżyła, że jej ukochany zapomniał raz o jej urodzinach. On zaś podobno czuł się bardzo osamotniony w związku z kobietą, którą uważał za miłość swojego życia. Miał wrażenie, jakby mieszkał ze zwykłą koleżanką.

Bartłomiej Świderski na planie programu
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
Bartłomiej Świderski na planie programu "Dzień Dobry TVN", Warszawa, 21.02.2016

Ostatecznie doszło do dyskretnego rozstania. Aktorka oddała mężczyźnie pierścionek zaręczynowy. Oficjalnie niewiele wiadomo o powodach, dla których postanowili się rozejść. Można się jedynie domyślać, że po czterech latach znajomości uznali, że jednak jest to związek bez przyszłości. Bartłomiej Świderski w tamtym czasie nie krył swojego smutku i żalu do ukochanej, choć nigdy nie zdradził publicznie szczegółów zakończenia tej relacji.

Joanna Brodzik po rozstaniu rzuciła się w wir pracy. Na planie serialu „Kasia i Tomek” poznała 8 lat starszego Pawła Wilczaka. W kuluarach plotkowano, że to on mógł być powodem rozstania aktorskiej pary. Joanna Brodzik i jej starszy partner jednak do dziś tworzą udany związek, choć nie tak dawno nie brakowało doniesień o kryzysie między nimi. W 2008 roku doczekali się narodzin bliźniaków, Jana i Franciszka. Natomiast Bartłomiej Świderski niecały rok po rozstaniu związał się z Moniką Smolicz, właścicielką agencji modelek. Nie wiadomo wiele o szczegółach tej relacji, aktor bardzo mocno strzeże swojej prywatności.

Bartłomiej Świderski jako homoseksualny przyjaciel Joanny Brodzik

Wkrótce los ponownie postawił ich na swojej drodze. Tym razem spotkali się na planie serialu „Magda M”, realizowanego w latach 2005-2007. W obsadzie produkcji znalazła się dwójka byłych partnerów, którzy na dodatek wcielić mieli się w bliskich sobie znajomych. Joanna Brodzik jako tytułowa Magda M zdobyła serca widzów w duecie z Bartłomiejem Świderskim, który zagrał jej homoseksualnego przyjaciela.

Wspólna praca na planie pomogła im naprawić wzajemnie stosunki, wcześniej nie utrzymywali ze sobą kontaktów. Bez pretensji odnowili nadszarpniętą przed laty relację.  

Sprawdź również: Był gwiazdą „Plebanii”, po ślubie wyznał, że jest gejem. Tak potoczyły się losy Michała Sieczkowskiego

Fot. Zawada/AKPA
Joanna Brodzik, Bartłomiej Świderski na planie serialu Magda M, 22.08.2005

Joanna Brodzik
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Joanna Brodzik, Viva! luty 2015

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.