Janusz Józefowicz z pierwszą żoną, Danutą Józefowicz, 1996 rok
Fot. Żyburtowicz/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Połączyły ich wspólne pasje, rozdzieliły obowiązki. Historia Janusza i Danuty Józefowiczów

Doczekali się dwójki dzieci, po latach się pojednali

Olga Figaszewska 3 lipca 2023 11:56
Janusz Józefowicz z pierwszą żoną, Danutą Józefowicz, 1996 rok
Fot. Żyburtowicz/AKPA

Janusz Józefowicz jest szczęśliwy, spełnia marzenia i wciąż się rozwija. Wspólnie z ukochaną żoną, Nataszą Urbańską tworzy zgrany duet w życiu prywatnym i zawodowym. Wcześniej reżyser i choreograf był mężem Danuty Józefowicz. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Przypomnijmy, że byli partnerzy doczekali się dwójki cudownych pociech: Kamili i Jakuba, którzy poszli w ślady dumnych rodziców. Jak wyglądała historia miłości Janusza i Danuty Józefowiczów? Artysta kończy dzisiaj 64 lata.

Janusz i Danuta Józefowiczowie: historia miłości

Połączyła ich wspólna pasja. Janusz i Danuta Józefowiczowie poznali się w Studium Taneczno-Wokalnym TVP na Śląsku. Szybko podjęli decyzję o wspólnym życiu. Z czasem doczekali się dwójki cudownych dzieci: Kamili i Jakuba. A dziś mogą być dumni z osiągnięć pociech. Oboje poszli w ślady rodziców i związali swoją przyszłość ze sztuką. Kamila – podobnie jak tata – jest reżyserką, scenarzystką i aktorką. Z kolei Jakuba możemy podziwiać na deskach Studio Buffo, a także przed kamerą.

Pani Danuta poświęciła się wychowaniu dzieci. Odstawiła wówczas na bok swoją pasję. W tym samym czasie artysta rozwijał karierę. Rzadko bywał w domu, a na tym cierpiały relacje z bliskimi. Małżonkowie oddalali się od siebie coraz bardziej. Janusz Józefowicz pracował nad tytułami, tworzył musical Metro. Spędzał dnie i noce w teatrze. Dla wszystkich była to bardzo trudna sytuacja. Para przechodziła kryzys. 

„Danka i Janusz nie mieli szans. Ona wychowywała dzieci. Nie mogła być i miłością, i pasją Janusza. To miejsce zajęła Natasza”, pisała Rewia, cytując wypowiedź znajomej z dawnych lat.

Zobacz też: Pamela Courson odeszła trzy lata po ukochanym. Pochowano ją pod nazwiskiem Jima Morrisona, choć nie mieli ślubu

Janusz Józefowicz, Danuta Józefowicz, Hotel Marriott 30.09.1997.
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Janusz Józefowicz, Danuta Józefowicz, Hotel Marriott 30.09.1997.

Danuta Józefowicz
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Danuta Józefowicz

Natasza Urbańska pojawiła się na castingu do Metra. Była zafascynowana talentem i charyzmą reżysera. Początkowo łączyła ich jedynie nić sympatii. Janusz Józefowicz był dla młodej artystki nauczycielem i autorytetem. Starał się nie tworzyć dwuznacznych sytuacji, nie pozwalał sobie na zakochanie.

„Jak poznałam Janusza już jako 17-letnia dziewczyna i wchodziłam w kolejne projekty, i przypatrywałam mu się jeszcze bardziej, jeszcze bliżej, dostrzegałam w nim po prostu świetnego faceta. Oprócz tego, że był mistrzem, znał odpowiedzi na każde pytanie, absolutnie był zachwycający zawodowo", mówiła gwiazda w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem w programie Taka jak ty. Spędzali ze sobą coraz więcej czasu. Buntowali się przeciwko rodzącemu się uczuciu.

Janusz Józefowicz wiedział, że kryzys w jego pierwszym małżeństwie nadejdzie

Co kierowało artystą? Czy zaryzykował wszystko dla młodszej partnerki, mając już ustabilizowane życie? W rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY wyjaśnił to dokładnie.

„Myślę, że w moim wypadku trudno było mówić o życiowej stabilizacji. Zostałem mężem i ojcem w wieku 22 lat. Bardzo kochałem Dankę i Kamilkę, ale w pogoni za marzeniami zdałem na PWST w Warszawie – szkoła teatralna, stan wojenny, żona z dzieckiem na Śląsku. To była prawdziwa męka. Ludzie wtedy podczas weekendów balowali, a ja spędzałem je w koszmarnych pociągach, żeby chociaż chwilę pobyć z rodziną. Potem Danusia się przeprowadziła do Warszawy i pracowała w Teatrze Syrena. Ale ja miałem już przed sobą kolejne wyzwanie – polski musical. I znowu byłem gościem w domu. Danka zaczęła wyjeżdżać jako tancerka na zagraniczne kontrakty, Kamilka była u babci, a ja jeździłem zarabiać do Berlina Zachodniego. To był czas nie do nadrobienia. Kryzys musiał się pojawić. Myślę, że gdyby w moim sercu nie było miejsca dla Nataszy, to dziś łączyłyby nas tylko sprawy zawodowe”, mówił Janusz Józefowicz w 2021 roku w VIVIE.

Po rozwodzie z pierwszą żoną artysta zdawał sobie sprawę, że pojawią się plotki, osądy, nieprzychylne komentarze. To jednak go nie zatrzymało. Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska stanęli na ślubnym kobiercu w 2008 roku i doczekali się wspólnie córeczki, Kaliny. Wielu nie wierzyło, że ten związek przetrwa, nie dawano im szans.

Sprawdź też: Bogumiła Wander i jej syn stworzyli wyjątkową więź. Kim jest Marek Żołędziowski? 

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame


Dla Janusza Józefowicza rodzina jest bardzo ważna. Jakie relacje łączą go z dziećmi z pierwszego małżeństwa? „To są już dorośli ludzie. Nasze relacje są serdeczne i bardzo mnie to cieszy. Kamila ma prawie czterdziestkę, a Kuba 27 lat. Cieszę się, że między Nataszą a nimi nie ma rywalizacji. Gdy mówiłem Nataszy, że jadę do syna, ona to rozumiała”, wspominał artysta w VIVIE! w 2021 roku.

„Cieszę się, że udało nam się zbudować takie relacje z Kamilą i Kubą. Kiedy patrzę na Janusza z dziećmi, widzę, jaki jest szczęśliwy, serce mi rośnie”, dodawała Natasza Urbańska.

Jakiś czas temu tygodnik Na żywo informował,  że kontakty Janusza Józefowicza z była żoną polepszyły się po narodzinach wnuka. Danuta Józefowicz długo nie mogła mu wybaczyć, że ich relacja nie przetrwała. „Danka miała ogromny żal, bo zajęła się domem i wychowywaniem dzieci, a Janusz dzięki jej decyzji, cały czas mógł się rozwijać. Inaczej to sobie wyobrażała, zawiodła się”, media cytowały wypowiedź osoby z otoczenia. Jednak narodziny małego Tadzia, synka Kamili Józefowicz wszystkich do siebie zbliżyły. „Teraz wszyscy cieszą się, że znów mogą na siebie liczyć i okazują sobie szacunek. W końcu wiele lat czekali na tę chwilę, bo przecież w rodzinie jest siła”, podawało Na Żywo. 

Źródło: Onet Kobieta, Na Żywo, Fakt.pl, Pomponik.pl

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.