Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska
WSPOMNIENIE

Jan Kulczyk zmarł osiem lat temu. Nic nie zapowiadało najgorszego...

Jak wyglądały jego ostatnie chwile?

Karol Sowa 29 lipca 2023 10:00
Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska

Jan Kulczyk był jednym z  najbardziej aktywnych biznesmenów na arenie międzynarodowej. Działał w Europie, Afryce i Ameryce Południowej. W tym roku minie 9 lat od niespodziewanej śmierci najbogatszego Polaka. Wiele osób pyta: Jak do tego doszło? Jak wyglądały ostatnie chwile Jana Kulczyka?

Ostatnie chwile Jana Kulczyka 

Ponad 8 lat temu media poinformowały o śmierci Jana Kulczyka. Do tragedii doszło niedługo po pobycie w luksusowej klinice w Austrii. Jego dzieci zdecydowały, że ich tato zostanie pochowany w grobie rodzinnym w Poznaniu.  

Jak wyglądały ostatnie chwile słynnego przedsiębiorcy? Jan Kulczyk ostatnie godziny spędził w renomowanej klinice Allgemeinen Krankenhaus w Wiedniu. Pojechał tam, aby zrobić drobny, rutynowy zabieg, który nie zagrażał życiu pacjenta. Biznesmen miał się poddać badaniom przesiewowym pod kątem raka. Jak wiadomo, wszystko poszło zgodnie z planem. Jan Kulczyk czuł się bardzo dobrze, a nawet miał apetyt. Zaraz po zabiegu wstał z łóżka i chodził po słynnej klinice. Z pewnością myślał tylko o tym co zrobi, gdy przyjedzie do domu... Jak wiadomo, nigdy tam nie wrócił.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grób Jana Kulczyka skrywa pewną tajemnicę. Rodzina miliardera zadbała o konkretne przesłanie

Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska

Jan Kulczyk miał z rana przylecieć do Warszawy, jednak ostatecznie stan jego zdrowia nie pozwolił mu na to. Miliarder zmarł około północy z powodu zatoru tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny, dr Michał Sutkowski w rozmowie z Faktem powiedział, że zator jest niezwykle rzadkim powikłaniem, którego nie da się przewidzieć. Dodał również, że pacjent po takim ataku umiera w przeciągu kilku sekund i jedynie na stole operacyjnym można go zatrzymać.  

Gdy rodzina otrzymała wiadomość o śmierci Jana Kulczyka, nie mogła ukryć swojego smutku i zdziwienia. Przypomnijmy, że była żona Grażyna oraz jego syn polecieli do Austrii, aby odebrać ciało biznesmena.  Jan Kulczyk spoczął na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. 

Nieścisłości na temat śmierci Jana Kulczyka

Przypomnijmy, że zaraz po przekazaniu mediom smutnej informacji, wiele ze stron i gazet podawało, że Polak poleciał do Szwajcarii na zabieg kardiochirurgiczny. Nie było to jednak prawdą, a jego wizyta miała związek z rakiem prostaty.

To nie koniec nieścisłości. Kilka tygodni po śmierci miliardera w austriackich mediach pojawiło się doniesienie o tym, że Jan Kulczyk miał dostać powikłań po błędzie jednego z lekarzy. Choć sprawa była szeroko komentowana, prawdopodobnie nie miała wiele wspólnego z prawdą.

Bliscy zmarłego nie zdecydowali się bowiem wnieść żadnego oskarżenia. "Tę sprawę uważamy za zamkniętą", mówił Wyborczej bliski współpracownik Jana Kulczyka. 

Źródło: fakt.pl , wyborcza.pl

CZYTAJ TEŻ: Poświęciła swoją karierę dla męża, on był zbyt zajęty interesami. Historia miłości Grażyny i Jana Kulczyków

Jan Kulczyk, VIVA! sierpień 2015
Fot. Marlena Bielinska/Move

Jan Kulczyk, VIVA! sierpień 2015
Fot. Marlena Bielinska/Move

[Tekst opublikowany na Viva Historie 07.04.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.