Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska
WSPOMNIENIE

Jan Kulczyk zmarł równo siedem lat temu. Jak wyglądały jego ostatnie godziny?

To miał być rutynowy zabieg, który nie zagrażał jego życiu...

Karol Sowa 29 lipca 2022 16:56
Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska

Jan Kulczyk był najbardziej aktywnym biznesmenem na arenie międzynarodowej. Działał w Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Dzisiaj mija siedem lat od niespodziewanej śmierci najbogatszego Polaka. Wiele osób pyta: Jak do tego doszło? Jak wyglądały ostatnie chwile Jana Kulczyka?

Ostatnie chwile Jana Kulczyka 

Równo siedem lat temu media poinformowały o śmierci Jana Kulczyka. Do tragedii doszło niedługo po nieudanym zabiegu kardiologicznym w Wiedniu. Jego dzieci zdecydowały, że ich tato zostanie pochowany w grobie rodzinnym w Poznaniu.  

Jak wyglądały ostatnie chwile słynnego przedsiębiorcy? Jan Kulczyk ostatnie godziny spędził w renomowanej klinice Allgemeinen Krankenhaus w Wiedniu. Pojechał tam, aby zrobić drobny, rutynowy zabieg, który nie zagrażał życiu pacjenta. Biznesmen miał się poddać badaniom przesiewowym pod kątem raka. Jak wiadomo, wszystko poszło zgodnie z planem. Jan Kulczyk czuł się bardzo dobrze, a nawet miał apetyt. Zaraz po zabiegu wstał z łóżka i chodził po słynnej klinice. Z pewnością myślał tylko o tym co zrobi, gdy przyjedzie do domu... Jak wiadomo, nigdy tam nie wrócił.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grób Jana Kulczyka skrywa pewną tajemnicę. Rodzina miliardera zadbała o konkretne przesłanie

Jan Kulczyk, VIVA!, sierpień 2015, 17/2015
Fot. Marlena Bielińska

Jan Kulczyk miał z rana wrócić do Warszawy, jednak stan jego zdrowia nie pozwolił mu na to. Miliarder zmarł około północy z powodu zatoru tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny, dr Michał Sutkowski w rozmowie z Faktem powiedział, że zator jest niezwykle rzadkim powikłaniem, którego nie da się przewidzieć. Dodał również, że pacjent po takim ataku umiera w przeciągu kilku sekund i jedynie na stole operacyjnym można go zatrzymać.  

Gdy rodzina otrzymała wiadomość o śmierci Jana Kulczyka, nie mogła ukryć swojego smutku i zdziwienia. Przypomnijmy, że była żona Grażyna oraz jego syn polecieli do Austrii, aby odebrać ciało biznesmena. Ciało Jana Kulczyka spoczęło na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu.  

Źródło: fakt.pl 

CZYTAJ TEŻ: Poświęciła swoją karierę dla męża, on był zbyt zajęty interesami. Historia miłości Grażyny i Jana Kulczyków

Jan Kulczyk, VIVA! sierpień 2015
Fot. Marlena Bielinska/Move

Jan Kulczyk, VIVA! sierpień 2015
Fot. Marlena Bielinska/Move

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…