Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein
Fot. Tristan Fewings/Getty Images)
NIEZWYKŁE HISTORIE

Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein: Wieczny kawaler w końcu znalazł swoje miejsce

Aktor nie chciał słyszeć o małżeństwie, dopóki nie poznał Anny

Sylwia Arlak 9 września 2023 15:15
Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein
Fot. Tristan Fewings/Getty Images)

Gdy jego fani i przyjaciele tracili nadzieję, że kiedyś się ustatkuje, Hugh Grant niespodziewanie powiedział „tak”. Przez wiele lat powtarzał w wywiadach, że nie wierzy w małżeństwo. Zapewniał, że widział wiele nieudanych i uważał, że zawarcie związku małżeńskiego to prosty przepis na wzajemne unieszczęśliwianie. Aktor był przekonany, że ludzie nie są stworzeni do życia przez kilkadziesiąt lat w jednym związku. „W małżeństwie jest coś nieromantycznego. Zamykamy się na nowe emocje”, wyjaśnił w rozmowie z People. „Wieczny kawaler” w końcu jednak znalazł swoje miejsce. Nie chciał słyszeć o małżeństwie, dopóki nie poznał Anny Elisabet Eberstein...

Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein: historia miłości 

Hugh Grant ma na koncie liczne romanse i kilka poważniejszych związków (najdłuższy, bo aż trzynastoletni, stworzył z aktorką Liz Hurley), ale jeszcze do niedawna bał się zobowiązań. W wieku 57 lat, po sześciu latach związku, ożenił się z Anną Elisabet Eberstein, pochodzącą ze Szwecji producentka telewizyjną.

Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein
Fot. Frazer Harrison/Getty Images)

Ślub był skromny i kameralny. Ceremonia odbyła się niedaleko posiadłości aktora, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Państwo młodzi zrezygnowali z uroczystych kreacji. Postawili tego dnia na wygodę. „Powinienem był ożenić się wcześniej. Mam wspaniałą żonę. Kocham ją. Mam wielkie szczęście” – mówił w amerykańskim programie Today. Rzadko opowiada publicznie o swojej rodzinie. Nie wiadomo nawet, jak on i młodsza o 18 lat Anna Eberstein się poznali.

Aktor nie narzeka na brak fanek. Podczas występu w „Late Night Show” żartował, że jego żona, jeszcze zanim się poznali, nie była jedną z nich. Komedie romantyczne, z których jest znany, ją „nudzą”. Opowiadał, że podczas gdy on ogląda w domu „Rzymskie wakacje” czy „Dźwięki muzyki”, ona nie może oderwać się od filmów gangsterskich i filmów akcji.

Czytaj też: Byli razem prawie 20 lat, mają czwórkę dzieci. Aleksandra Justa i Zbigniew Zamachowski rozstali się przez osobę trzecią

Hugh Grant: późne ojcostwo 

Gdy para zaczęła się spotykać, aktor był jeszcze w związku z recepcjonistką Tinglan Hong. We wrześniu 2012 roku Anna Elisabet Eberstein urodziła mu syna, Johna Mungo (później para doczekała się jeszcze dwójki dzieci). Kilka miesięcy po narodzinach chłopca aktor ponownie został ojcem. Matką Felixa Changa Honga była jednak Tinglan Hong. Z recepcjonistką miał już jedno dziecko (córkę Tabithę, która urodziła się w 2011 roku).

Zobacz: Przechodzili obok niej obojętnie, myśleli, że jest pijana. Gdy trafiła do szpitala, było już za późno

Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images

Hught Grant po raz pierwszy został ojcem już po pięćdziesiątce. Jako 60-latek, ma pięcioro dzieci. W rozmowie z Ellen DeGeneres sprzed kilku lat opowiadał, że cieszy się z bycia ojcem. „Wszyscy mi mówili, że dziecko zmienia całe życie. Teraz mogę to potwierdzić. Nagle kochasz kogoś bardziej niż siebie”. W 2020 roku w programie „Good Morning America” wyznał: „Nie mam na co narzekać, jestem jednym ze szczęściarzy. Powiedziawszy to, jestem dość stary, a moje dzieci są bardzo małe i nie mogę powiedzieć, że to całkiem łatwe”. 

Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein
Fot. Steve Granitz/WireImage)

Hugh Grant i Anna Elisabet Eberstein
Fot. Eamonn M. McCormack/Getty Images for Laureus

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.