Witold Pyrkosz, Krystyna Pyrkosz, żona Witolda Pyrkosza
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Byli razem ponad pięćdziesiąt lat. Oto niezwykła historia miłości Krystyny i Witolda Pyrkoszów

Ceniony aktor obchodziłby dziś 94. urodziny

Sabina Zięba 24 grudnia 2020 11:57
Witold Pyrkosz, Krystyna Pyrkosz, żona Witolda Pyrkosza
Fot. East News

Witold Pyrkosz był jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Gdy 22 kwietnia 2017 roku media obiegła smutna wiadomość o jego niespodziewanej śmierci, świat kina na chwilę zamarł. Chociaż wszyscy wiedzieli, jak wyglądało życie zawodowe zdolnego artysty, o sprawach prywatnych mówił rzadko. Przez ponad pięćdziesiąt lat związany był z ukochaną żoną Krystyną. Poznajcie ich niezwykłą historię miłości...

Krystyna i Witold Pyrkosz: historia miłości

O ich pierwszym spotkaniu mówił: „Był drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdy ujrzałem ją w Hotelu Francuskim w Krakowie. Piękna, biust solidna czwórka, długie czarne włosy. [...] Nie była sama, przyszła z kolegami. Dosiadłem się do jej stolika. Niedługo miał być Sylwester, chciałem ją zaprosić, ale ona już się z kimś umówiła. Ale tak ją potem mordowałem telefonami, że w końcu się zgodziła”. Miała wtedy 17 lat.

Początkowo jej rodzice byli przeciwni tej relacji. Powodem była nie tylko 19-letnia różnica wieku, ale i styl bycia Witolda. Wspominał: „Dostałem mieszkanie, wygrałem samochód, pięknego trabanta, rozwiodłem się z pierwszą żoną, możecie sobie wyobrazić, jak wyglądało wtedy moje życie”. Pomimo trudnych czasów, modnie się ubierał i zwracał na siebie uwagę. Nosił marynarki w kratę i spodnie rurki, a Krystyna uciekała dla niego ze szkolnych zajęć. Bliscy w końcu zaakceptowali związek, i w 1964 roku para się pobrała.

Było to drugie małżeństwo Witolda Pyrkosza. W połowie lat 50. rozstał się z Ewą Bilewską, swoją pierwszą żoną i matką jego syna Pawła.

Krystyna i Witold Pyrkoszowie prowadzili spokojne życie w okolicach Góry Kalwarii i wychowywali dwójkę swoich dzieci – syna Witolda i córkę Katarzynę. Przez cały okres trwania małżeństwa nie doszło między nimi do większych nieporozumień i kłótni. Tworzyli szczęśliwą parę do końca dni aktora, przez 54 lata... 

Witold Pyrkosz z żoną Krystyną, 2005 rok

Witold Pyrkosz z żoną Krystyną
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Witold Pyrkosz, Krystyna Pyrkosz, żona Witolda Pyrkosza
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!