Paweł Małaszyński, Joanna Małaszyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Swoją przyszłą żonę poznał jako kilkulatek. Oto historia miłości Pawła Małaszyńskiego i Joanny Chitruszko

„To ona ma tę siłę, by mnie podnieść i to dzięki niej potrafię odbić się od najgłębszego dna”

Olga Figaszewska 26 czerwca 2023 11:59
Paweł Małaszyński, Joanna Małaszyńska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Idąc do przedszkola z pewnością nie podejrzewał, że właśnie tam spotka swoją przyszłą żonę. „Śliczna i delikatna blondynka nad talerzem mlecznej zupy”, wspominał Paweł Małaszyński. Ich miłość rozkwitła dopiero po latach. „Zdo­by­wa­łem ją przez do­brych kil­ka lat", zwierzał się aktor, a dzisiaj widać, że jego trud nie poszedł na marne. Zakochani są razem już prawie trzy dekady! A jak rodziło się ich uczucie? Oto historia miłości Pawła Małaszyńskiego i Joanny Chitruszko.

Paweł Małaszyński i Joanna Chitruszko – połączyła ich wielka miłość 

On – jeden z najprzystojniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorów. Fani kochają go za role w Magdzie M., Białej sukience, czy Listach do M. Brawurowo wciela się w kolejne kreacje artystyczne i spełnia się jako muzyk w zespole Cochise. Ona – tancerka i choreografka. Ich dwa różne światy połączyła miłość. Są dla siebie ogromnym podporą i inspiracją. Żona wspiera Pawła Małaszyńskiego w jego przedsięwzięciach, a on jest dumny z jej osiągnięć.

„Moja Lwica. Kobieta. Napędza mnie do działania tu i teraz. Mobilizuje mnie, kiedy dopada mnie słabość i zwątpienie. To ona ma tę siłę, by mnie podnieść i to dzięki niej potrafię odbić się od najgłębszego dna. Siłą lwa jest jego lwica, która w zetknięciu z trudnymi okolicznościami zawsze przedkłada dobro osób, które kocha, nad własne”, pisał aktor.

Od prawie 30 lat zakochani tworzą szczęśliwy związek. Zakochani rzadko pojawiają się na czerwonym dywanie i strzegą swojej prywatności, a najważniejsza jest dla nich rodzina. Zdarza się, że aktor zamieszcza w sieci pełne czułości kadry z małżonką. Widać, że darzą się szczerym uczuciem, a ich związek oparty jest na przyjaźni. Paweł Małaszyński na py­ta­nia, czy żo­na nie jest za­zdro­sna o je­go pra­cę i fan­ki, od­po­wia­da za­wsze nie­zmien­nie: „Ona wie, że nie zro­bię nic głu­pie­go. Za dużo mam do stra­ce­nia”.

Sprawdź też: Paweł Małaszyński zaniepokoił fanów najnowszym wpisem. Życie nie szczędziło mu ciosów, dziś stara się wyjść na prostą...

EN_00907507_1982 Paweł Małaszyński, Joanna Chitruszko 2006 rok Final plebiscytu dwutygodnika VIVA
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Paweł Małaszyński i Joanna Chitruszko, 2006 rok Finał plebiscytu Viva! Najpiekniejsi

Paweł Małaszyński o recepcie na udany związek

Od czego zaczęła się historia Joanny Chitruszko i Pawła Małaszyńskiego? Ich drogi skrzyżowały się w szkole podstawowej i liceum w Białymstoku. W wywiadzie dla magazynu Pani, aktor wyznał, że wciąż pamięta czasy przedszkola i chwilę, w której zobaczył swoją przyszłą żonę po raz pierwszy.

„Śliczna i delikatna blondynka nad talerzem mlecznej zupy”, opowiadał. Nie od razu połączyło ich wielkie uczucie. Chociaż mieszkali zaledwie 150 metrów od siebie, niezbyt często udawało im się zamienić ze sobą kilka zdań.

Strzała amora trafiła ich w liceum. Wtedy obiecał sobie, że ta wspaniała dziewczyna zostanie jego żoną. Dotrzymał słowa. Pewnego dnia Pa­weł zo­ba­czył, jak Jo­an­na scho­dzi ze scho­dów. Miał wra­że­nie, że wi­dzi ją pierw­szy raz w ży­ciu. Za­ko­chał się od ra­zu. A ona nie. Dłu­go nie zwra­ca­ła na nie­go uwa­gi.

„Zdo­by­wa­łem ją przez do­brych kil­ka lat. Jo­asia mia­ła oka­zję się prze­ko­nać, że ta mo­ja mi­łość to nie jest ja­kieś tam przelotne uczu­cie”, opo­wia­dał. To było przeznaczenie, ale temu szczęściu oboje musieli pomóc. Przetrwali rozłąkę, kiedy Pa­weł stu­dio­wał we Wro­cła­wiu, a Jo­asia po stu­diach pe­da­go­gicz­nych prze­nio­sła się do Ka­li­sza, że­by w te­atrze tań­ca re­ali­zo­wać swo­ją naj­więk­szą pa­sję – ta­niec współ­cze­sny. W końcu postawili wszystko na jedną kartę. Od tamtej pory wspólnie pielęgnują swoją miłość.

„Co mi dało liceum? Dało męża. Mąż mój się wtedy we mnie zakochał i tak jest do dzisiaj. To chyba jest najważniejsze”, mówiła Joanna Chitruszko.

Zobacz też: Paweł Małaszyński pokazał zdjęcie syna. Jeremiasz ma już 19 lat!

Paweł Małaszyński, Joanna Chitruszko, 2007 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Paweł Małaszyński z żoną w 2007 roku

17 sierpnia 2002 roku para postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu. ,,Ja szyb­ko się ustat­ko­wa­łem, za­ło­ży­łem ro­dzi­nę i w ogó­le cie­szę się tym, co mam teraz. Oczy­wi­ście czasa­mi z żo­ną wspomina­my, jak to faj­nie kie­dyś się ba­lan­go­wa­ło. Ja uwiel­biam mo­ją rodzi­nę", mówił aktor. Para wspólnie doczekała się dwójki pociech. Wychowują syna Jeremiasza i córkę Leę, z których są niesamowicie dumni. Od czasu do czasu, na Instagramie aktora możemy podziwiać rodzinne kadry. Swoim dzieciom para przekazuje najważniejsze wartości, uczy szacunku do drugiego człowieka, empatii i odpowiedzialności.

Jaka jest recepta pary na udany związek? Paweł Małaszyński ma dla wszystkich jedną radę. „Nigdy nie było, nie ma i chyba nie będzie takiej recepty. Rada? Czy to możliwe, by jedna chwila była tak idealna, a następna potrafiła zniszczyć ci życie? Tak. Połączenie silnych osobowości generuje konflikty. Trzeba wciąż na nowo uczyć się odpowiednio dopełniać i uzupełniać, by nie zwariować”, pisał aktor w odpowiedzi na jeden z komentarzy fanów.

Paweł Małaszyński nie ukrywa swojej miłości do żony. Za pośrednictwem Instagrama wyznaje jej swoje uczucia. Romantyczne wpisy za każdym razem ujmują jego wielbicieli.  „25 lat razem, a dopiero teraz Nasz związek osiąga dojrzałość i pełnoletność. Dziś, 18 lat po zawarciu przymierza, możemy wreszcie puścić wodze fantazji i oficjalnie zaszaleć. I jak zawsze... dokądkolwiek zmierzamy, to wiem, że dojdziemy tam razem”, dodawał w 2020 roku.

Paweł Małaszyński, Joanna Chitruszko, 2019 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Czytaj również: Syn Pawła Małaszyńskiego jest już pełnoletni. Sławny tata pokazał zdjęcie Jeremiasza ze studniówki

Małaszyński, Chitruszko
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Paweł Małaszyński wraz z żoną sporo podróżują. Kilka tygodni temu na jego profilu na Instagramie pojawiło się zdjęcie ze Stanów Zjednoczonych, a w tle dom... samego Kevina McCallistera! Małżonkowie od lat są nierozłączni, a wszystkie przygody uwielbiają przeżywać razem. Jak Paweł Małaszyński napisał na swoim Instagramie: Kiedy kogoś kochacie, możecie kochać siebie❤️ .

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.