Z uroczej jedenastolatki wyrosła piękna i zdolna kobieta

Rafał Kowalski 14 września 2021 19:01

Rok 1999, kolejna odsłona Szansy na sukces i występ, na który nie wszyscy byli gotowi. W odcinku programu, którego gościem była Natalia Kukulska, pojawiła się bowiem 11-letnia wtedy Georgina Tarasiuk, która swoim głosem zaczarowała wszystkich widzów programu. Nastolatka zaśpiewała utwór Dłoń, dzięki któremu chwilę później wygrała Szansę na sukces. Czym zajmuje się dzisiaj? Przypominamy z okazji 33. urodzin artystki.

Georgina Tarasiuk - kariera

Po zakończeniu programu Georgina Tarasiuk ukończyła Szkołę Muzyczną I Stopnia w Białej Podlaskiej, a w 2002 roku wydała debiutancką płytę zatytułowaną swoim imieniem. W 2003 miała nawet pojawić się w krajowych eliminacjach przed Konkursem Piosenki Eurowizji (utwór „Pierwszy raz”), jednak ostatecznie zgłoszenie wycofano z powodu zbyt młodego, nieregulaminowego wieku młodej wokalistki (miała 15 lat, a zgodnie z zasadami powinna w dniu konkursu ukończyć 16.). Wystąpiła za to w tym samym roku w koncercie Premier w Opolu. Część z Was może pamiętać piosenkę Niedorosła miłość, którą piosenkarka nagrała w 2006 roku. To owoc współpracy Georginy z Piotrem Rubikiem i Kasią Klich. Piosenkarka ma na swoim koncie także występy u boku Violetty Villas.

Od maja 2007 do 2008 roku Georgina Tarasiuk była solistką w oratorium Piotra Rubika. Wzięła również w projekcie dyrygenta, zatytułowanym „Balkania” (również 2008 rok). W ostatnich latach Georgina Tarasiuk skupiała się głównie na występowaniu w klubach, a od trzech jest solistką zespołu Blauka. Kapela właśnie wydała kolejny singiel. Posłuchajcie. 

Jak podoba się Wam taka Georgina?

CZYTAJ TEŻ: 20 lat temu o Just 5 mówiła cała Polska. Co dziś robi wokalista boysbandu Bartek Wrona?

Jak wygląda Georgina Tarasiuk 22 lata po Szansie na sukces?

W galerii zamieściliśmy kilka fotografii, które wykonano artystce w ostatnim czasie. Mocno się zmieniła? Życzymy wielu sukcesów i - urodzinowo - stu lat! 

1/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
1/5

PŁASZCZ KOSZULOWY W KRATĘ
SINSAY
119,99 zł

Georgina nie porzuciła muzyki, która wciąż jest najważniejszą przygodą jej życia

2/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
2/5

Pięknego głosu 33-latki wiele razy można było posłuchać w klubach

3/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
3/5

W 2018 roku debiutował zespół Blauka, w którym Georgina jest wokalistką

4/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
4/5

Prywatnie gwiazda związana jest w Piotrem Lewańczykiem, basistą zespołu Blauka

5/5
Georgina Tarasiuk
Copyright @Instagram
5/5

Najnowsza piosenka Georginy nazywa się Nikt mnie nie kocha. Słyszeliście już?

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.