Ewa Błaszczyk, VIVA! sierpień 2016
Fot. Ks. Wojtek Drozdowicz
O tym się mówi

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki: „Już wykorzystaliśmy wszystkie możliwości”

Na ten moment aktorka nie może już bardziej pomóc swojej córce...

Marta Nawacka 11 września 2022 09:02
Ewa Błaszczyk, VIVA! sierpień 2016
Fot. Ks. Wojtek Drozdowicz

Ponad dwie dekady temu Ewa Błaszczyk zmierzyła się z ogromną tragedią i jednym z największych koszmarów każdej matki. Czteroletnia wówczas córka aktorki, Aleksandra, zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę... Od tamtego wydarzenia kobieta robiła wszystko, co w jej mocy, by pomóc wrócić Oli do zdrowia, poruszała niebo i ziemię. Zdeterminowana mama otworzyła klinikę „Budzik”, dzięki której udało się pomóc już wielu osobom. Na ten moment Ewa Błaszczyk nie może jednak już bardziej pomóc swojej córce... Przypominamy archiwalne wypowiedzi.

Aleksandra Janczarska – wypadek 

Już od ponad dwudziestu lat jedna z córek bliźniaczek Ewy Błaszczyk jest w śpiączce. Aleksandra Janczarska miała cztery latka, kiedy zakrztusiła się tabletką, w wyniku czego straciła przytomność i zapadła w śpiączkę. Nie obudziła się do dziś. Aktorka założyła klinikę „Budzik”, dzięki której dokonało się już wiele cudów. Choć czasem zdarzały jej się chwile zwątpienia, Ewa Błaszczyk nie przestaje wierzyć, że podobny cud spotka także jej rodzinę i Ola któregoś dnia się obudzi...

Czytaj też: Córka Ewy Błaszczyk odkryła rodzinną tajemnicę. Chodzi o małżeństwa jej ojca...

Ewa Błaszczyk z córką, VIVA! sierpień 2016
Fot. ks. Wojtek Drozdowicz

Ewa Błaszczyk z córką Olą Janczarską w sesji dla magazynu VIVA!, sierpień 2016 rok

Czy córka Ewy Błaszczyk ma szansę na przebudzenie? Obecny stan zdrowia

Mimo nadziei, jaką wciąż ma na wybudzenie córki, aktorka zdaje sobie sprawę, że na ten moment, ani ona, ani lekarze nie są w stanie zrobić już nic więcej, by pomóc Oli. „Właściwie już wykorzystaliśmy wszystkie możliwości. Ona się oczywiście poprawia, bo cały czas pracujemy ciężko z całym teamem i wykorzystujemy stymulator w przedłużonym rdzeniu tylnego sznura. To, co robiliśmy z Japończykami. Ola była najtrudniejszym pacjentem w tej grupie, najbardziej oddalonym od zdarzenia, co zawsze gorzej rokuje. Ale bardzo wielu osobom się znacznie poprawiło, więc to ma sens”, opowiedziała w rozmowie z Super Expressem Ewa Błaszczyk w październiku 2021 roku.

Mimo że teraz nie można zrobić dla Oli już nic więcej, Ewa Błaszczyk stara się z nadzieją patrzeć w przyszłość oraz na coraz nowsze możliwości, jakie daje medycyna wraz z rozwojem nauki. „Będziemy szukać w nauce nowych rozwiązań i nowych pomysłów. W tej chwili genetyka i komórka macierzysta neuralna to jest coś takiego, nad czym zaczęliśmy pracę i będziemy szukać grantów po całym świecie. To jest takie światełko w tunelu”, mówiła dalej w Super Expressie. Aktorka jednak ani przez chwilę nie przestała szukać rozwiązań i nie zamierza się poddać w walce o ukochaną córkę. „Na tym poziomie tego co jest dostępne w tej chwili, można liczyć na cud. Ale mam z nią kontakt emocjonalny i niewątpliwie ona jest”, dodała w ubiegłym roku na zakończenie swojej wypowiedzi w Super Expressie.

Trzymamy kciuki, że kolejny cud w końcu nastąpi i Ola się obudzi.  

Zobacz także: Ewa Błaszczyk: „Gdybym skupiała się na tym, co było, albo na tym dlaczego, nic bym nie zyskała” 

Ewa Błaszczyk z córkami, VIVA! sierpień 2016
Fot. ks. Wojtek Drozdowicz

Ewa Błaszczyk z córkami Olą i Marianną w sesji dla magazynu VIVA!, sierpień 2016 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?