O TYM SIĘ MÓWI

Victoria Beckham uhonorowana orderem przez królową Elżbietę II. I to wcale nie za muzykę…

Sabina Zięba 2 stycznia 2017 18:45

Jak doniósł magazyn Daily Mail, już w święta była członkini Spice Girls pochwaliła się odznaczeniem Orderem Imperium Brytyjskiego swojej rodzinie, choć wtedy oficjalna lista nie była jeszcze opublikowana. Victoria Beckham została wyróżniona dzięki działalności charytatywnej - jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ, walczy z AIDS na rzecz organizacji UNAIDS, a także dzięki jej zaangażowaniu w świat mody - już dwukrotnie zdobyła nagrodę dla projektantki roku od British Fashion Council.

 

Zobacz też: Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

 

Order Imperium Brytyjskiego to wysokie odznaczenie, które co roku w swoje urodziny oraz w Nowy Rok przyznaje królowa. W tym czasie nagradza też tytułami szlacheckimi za wybitne osiągnięcia i rozsławianie królestwa.  W 2003 roku mąż Victorii, David, otrzymał z rąk Elżbiety II podobne wyróżnienie za sukcesy sportowe.

 

Lista wyróżnionych jest długa. USA Today donosi, że wśród nich w tym roku znalazł się również zeszłoroczny zdobywca Oscara za rolę w filmie „Most szpiegów”, Mark Rylance. Damą została także legendarna redaktor naczelna magazynu „Vogue”, Anna Wintour, która przez dekady była wyrocznią w świecie mody.

 

Warto wiedzieć, że raz przyznany tytuł zawsze można odebrać. Przedrostkiem „sir” czy „madame” nie może się przecież szczycić osoba, która popełniła przestępstwo. Taki przypadek zdarzył się w 2012 roku, kiedy to przez względy polityczne szlachecki tytuł odebrano ekonomiście Fredowi Doodwinowi.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.