O TYM SIĘ MÓWI

Victoria Beckham uhonorowana orderem przez królową Elżbietę II. I to wcale nie za muzykę…

Sabina Zięba 2 stycznia 2017 18:45

Jak doniósł magazyn Daily Mail, już w święta była członkini Spice Girls pochwaliła się odznaczeniem Orderem Imperium Brytyjskiego swojej rodzinie, choć wtedy oficjalna lista nie była jeszcze opublikowana. Victoria Beckham została wyróżniona dzięki działalności charytatywnej - jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ, walczy z AIDS na rzecz organizacji UNAIDS, a także dzięki jej zaangażowaniu w świat mody - już dwukrotnie zdobyła nagrodę dla projektantki roku od British Fashion Council.

 

Zobacz też: Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

 

Order Imperium Brytyjskiego to wysokie odznaczenie, które co roku w swoje urodziny oraz w Nowy Rok przyznaje królowa. W tym czasie nagradza też tytułami szlacheckimi za wybitne osiągnięcia i rozsławianie królestwa.  W 2003 roku mąż Victorii, David, otrzymał z rąk Elżbiety II podobne wyróżnienie za sukcesy sportowe.

 

Lista wyróżnionych jest długa. USA Today donosi, że wśród nich w tym roku znalazł się również zeszłoroczny zdobywca Oscara za rolę w filmie „Most szpiegów”, Mark Rylance. Damą została także legendarna redaktor naczelna magazynu „Vogue”, Anna Wintour, która przez dekady była wyrocznią w świecie mody.

 

Warto wiedzieć, że raz przyznany tytuł zawsze można odebrać. Przedrostkiem „sir” czy „madame” nie może się przecież szczycić osoba, która popełniła przestępstwo. Taki przypadek zdarzył się w 2012 roku, kiedy to przez względy polityczne szlachecki tytuł odebrano ekonomiście Fredowi Doodwinowi.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…