O TYM SIĘ MÓWI

Victoria Beckham uhonorowana orderem przez królową Elżbietę II. I to wcale nie za muzykę…

Sabina Zięba 2 stycznia 2017 18:45

Jak doniósł magazyn Daily Mail, już w święta była członkini Spice Girls pochwaliła się odznaczeniem Orderem Imperium Brytyjskiego swojej rodzinie, choć wtedy oficjalna lista nie była jeszcze opublikowana. Victoria Beckham została wyróżniona dzięki działalności charytatywnej - jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ, walczy z AIDS na rzecz organizacji UNAIDS, a także dzięki jej zaangażowaniu w świat mody - już dwukrotnie zdobyła nagrodę dla projektantki roku od British Fashion Council.

 

Zobacz też: Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

 

Order Imperium Brytyjskiego to wysokie odznaczenie, które co roku w swoje urodziny oraz w Nowy Rok przyznaje królowa. W tym czasie nagradza też tytułami szlacheckimi za wybitne osiągnięcia i rozsławianie królestwa.  W 2003 roku mąż Victorii, David, otrzymał z rąk Elżbiety II podobne wyróżnienie za sukcesy sportowe.

 

Lista wyróżnionych jest długa. USA Today donosi, że wśród nich w tym roku znalazł się również zeszłoroczny zdobywca Oscara za rolę w filmie „Most szpiegów”, Mark Rylance. Damą została także legendarna redaktor naczelna magazynu „Vogue”, Anna Wintour, która przez dekady była wyrocznią w świecie mody.

 

Warto wiedzieć, że raz przyznany tytuł zawsze można odebrać. Przedrostkiem „sir” czy „madame” nie może się przecież szczycić osoba, która popełniła przestępstwo. Taki przypadek zdarzył się w 2012 roku, kiedy to przez względy polityczne szlachecki tytuł odebrano ekonomiście Fredowi Doodwinowi.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.