Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Historie miłosne

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski byli małżeństwem jak z bajki, lecz wspólne życie nie było im pisane

Rozstali się w tajemnicy. Oto historia ich miłości

Marcjanna Maryszewska 19 grudnia 2022 20:30
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

On — książę rodu Lubomirskich, ona — córka najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka. Początkowo to właśnie Jan Lubomirski zabiegał o względy Dominiki Kulczyk, ona starała się pozostawać nieugięta. „Okazało się, że jest zaprzeczeniem cech, które mu wmówiłam”, twierdziła po latach. Zakochani już w 2001 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Doczekali się dwójki dzieci, a ich miłości do końca kibicowało wielu… Nawet wtedy, gdy w małżeństwie przestawało się układać, a para była w trakcie dopinania ostatnich formalności związanych z rozwodem.

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski — jak się poznali? Historia miłości i ślub

Jak przystało na bajkowe małżeństwo, w równie niezwykły sposób rozpoczęła się ich wielka miłość. Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski poznali się podczas uroczystego balu, zorganizowanego przez rodzinę potomka rodu książęcego. Czy mężczyzna od razu wpadł w oko córki najbogatszego Polaka? Niekoniecznie. Potrzebowała czasu, nim poczuła do niego coś więcej. On jednak przekonał ją do siebie między innymi swoją niezłomnością.

„Tata chciał nas ze sobą poznać, ale ja stworzyłam sobie w głowie stereotypowy obraz księcia: egocentryk, dziwak, odrealniony. Ja, kapitalistka, kupiłam komunistyczną propagandę o rozkapryszonej arystokracji. Jaś był jednak uparty i zdecydowany, bo na trzeciej randce powiedział niby żartem, że będę jego żoną. Rzadko spotykałam mężczyzn, którzy wiedzieli, czego chcą. Okazało się, że jest zaprzeczeniem cech, które mu wmówiłam. To mężczyzna, który daje 100 proc. wsparcia, ale i romantyk w starym stylu”, wspominała Dominika Kulczyk w wywiadzie dla magazynu Twój Styl

CZYTAJ TAKŻE: Poznali się przypadkiem, mają dwie córki. Oto historia Grażyny Strachoty i Dariusza Szpakowskiego

Później przyszedł czas na ślub cywilny. Udzielił im go prezydent Poznania Ryszard Grobelny w 2001 roku, a odbył się on w nietypowych okolicznościach — czyli na pokładzie samolotu lecącego do Wenecji! Ślub kościelny wzięli we Włoszech, zmieniając przy tym swoje początkowe plany w imię wyższej konieczności. 

Mieliśmy się pobrać w rodzinnym zamku w Wiśniczu, ale w Polsce zdarzyła się wielka powódź i w okolicach Wiśnicza mnóstwo ludzi straciło dach nad głową. Uznaliśmy, że w takiej sytuacji bal i świętowanie jest niestosowne. Przeprosiliśmy gości i w małym gronie polecieliśmy do Wenecji. Było kameralnie, romantycznie, bez mediów, bo na szum wokół siebie nie byłam wtedy gotowa”, tłumaczyła przedsiębiorczyni. 

Jan Lubomirski, Dominika Kulczyk, Warszawa, 14.10.2011

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski. Wspólne życie i dzieci

Owocem miłości pary jest dwójka dzieci: Jeremi, który przyszedł na świat w 2004 roku, a także Weronika urodzona w 2008 roku. Dominika Kulczyk wielokrotnie podkreślała, że rodzina jest dla niej bardzo ważna, i ceni sobie każdą chwilę spędzoną z najbliższymi. Liczne obowiązki zawodowe z powodzeniem łączyła z rodzinnymi zobowiązaniami i zawsze znajdowała czas na celebrowanie wspólnego czasu z pociechami.

„Codziennie wstaję o 6 rano — bo za punkt honoru postawiłam sobie, że to ja będę odwoziła dzieci do szkoły i do przedszkola. I choć czasami się to nie udaje, to jest taka godzina w naszym rozkładzie dnia, która jest święta — to 18. Wtedy wszyscy celebrujemy wspólną kolację. Jak tylko jesteśmy w Warszawie, zasiadamy do stołu. I rozmawiamy, rozmawiamy…”, opowiadała na łamach Gali.

ZOBACZ TAKŻE: Halina Łabonarska wychodziła dwukrotnie za mąż i sama wychowywała trzech synów. Pomagała jej wiara

Dziesięć lat po ślubie we Włoszech później para zdecydowała się odnowić przysięgę małżeńską — 11 września 2011 roku ponownie stanęli przed ołtarzem w Krakowie. Dzień później odbyło się uroczyste przyjęcie dla ponad 700 gości w wymarzonym zamku w Wiśniczu. Z kolei sami małżonkowie regularnie dawali wyraz swojemu nieprzemijającemu uczuciu. Przez cały czas zdawali się w sobie tak samo mocno zakochani, jak na samym początku… Oboje zgodnie potwierdzali, że pomimo upływu lat wciąż czują się jak młoda para. Mieli również niegasnącą nadzieję na to, że w ich małżeństwie już nigdy nic nie ulegnie zmianie…

Jan Lubomirski, Dominika Kulczyk, Bochnia, 27.12.2012

Fot. PIOTR TRACZ/REPORTER

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski. Rozwód i rozstanie w tajemnicy

Rok 2013 przyniósł z kolei wiele zaskakujących doniesień oraz plotek. Choć Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski już od jakiegoś czasu nie pokazywali się razem publicznie, nikt nie spodziewał się, że mają one związek z faktycznym rozpadem ich wieloletniego małżeństwa. Nie trzeba było jednak długo czekać na oficjalnie potwierdzenie smutnej informacji. Okazało się, że małżeństwo przeszło do historii po dwunastu latach.

Niestety, coraz bardziej się od siebie oddalali. Podjęli decyzję o rozstaniu wspólnie, tu nie ma pokrzywdzonej strony”, donosił wówczas magazyn Grazia. Rozwód odbył się dyskretnie, z poszanowaniem praw obu stron. Do samego końca nikt nie wiedział o tym, co działo się za zamkniętymi drzwiami. „Przez prawie 6 miesięcy udało im się utrzymać rozstanie w tajemnicy. Zadbał o to sztab prawników Jana Kulczyka”, czytaliśmy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Joanna Krupa i Romain Zago rozstali się pięć lat temu. Jakie relacje łączą dziś byłych małżonków?

Serwis Plotek.pl podał wówczas informację, że rozwód księcia oraz córki najbogatszego Polaka orzeczono 18 listopada 2013 roku. Prywatność oraz dobro pociech były dla eksmałżonków kwestiami priorytetowymi. „Dwie najważniejsze sprawy: opieka nad dziećmi i podział majątku zostały zawarte na kilkudziesięciu stronach akt. Ale one nigdy nie ujrzą światła dziennego. Ze względu na dobro dzieci: 9-letniego Jeremiego-Sebastiana i 5-letniej Weroniki Karli Konstancji, a także prowadzonej wspólnie Fundacji Książąt Lubomirskich Dominika i Jan zachowają przyjacielskie relacje”, informowała z kolei Grazia.  

Źródło: Plotek.pl, Plejada.pl

Jan Lubomirski, Dominika Kulczyk, 13.01.2012

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…