EN_00905642_8923, Krzysztof Kiersznowski
Fot. Piotr BLAWICKI/East News
Wspomnienie

Ciało Krzysztofa Kiersznowskiego zostało spopielone. Znane jest już miejsce pochówku aktora

Informację podano w ostatniej chwili

Marta Nawacka 4 listopada 2021 09:59
EN_00905642_8923, Krzysztof Kiersznowski
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Krzysztof Kiersznowski zmarł 24 października br., po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Miał 70 lat. Lubiany aktor znany m.in. z „Kilera”, „Vabank” czy „Barw szczęścia” cały czas był aktywny zawodowo. Ból i cierpienie spowodowane swoimi schorzeniami znosił z godnością... Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb mężczyzny?

Krzysztof Kiersznowski – śmierć

Śmierć aktora poruszyła rodzinę, fanów oraz kolegów i koleżanki po fachu. „Był świetnym aktorem, ale też wspaniałym człowiekiem. Takich mężczyzn już nie ma. Szlachetnych, empatycznych i szarmanckich. Nie dbał o pieniądze, dbał o innych. Na planie nie dawał po sobie poznać, że coś go boli, a czasem cierpiał (...) Chciałabym z taką godnością znosić cierpienie”, mówiła Ewa Ziętek w rozmowie dla Wirtualnej Polski.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Krzysztofa Kiersznowskiego wspominała także Małgorzata Kożuchowska, która wystąpiła u boku mężczyzny w „Kilerze”. „Ja Krzysztofa spotkałam na planie Kilera i Kiler-ów 2-óch. Wiadomo, że to był jeden z moich pierwszych filmów, duża rola. Ja byłam tam strasznie zestresowana i skupiona na sobie, bo wiedziałam, że dookoła mam takie niesamowite gwiazdy, że muszę się jakoś wyratować w tym wybitnym towarzystwie. Pamiętam taką niezwykłą atencję Juliusza Machulskiego, reżysera, do Krzysztofa. Wiadomo było, że on jest nie do zastąpienia. Że on jest jedyny, niepowtarzalny i że w tej roli jest wspaniały. Zresztą wiadomo – mnóstwo tekstów z tej roli przeszło do takiego życia potocznego”, wyznała.

Czytaj też: Ewa Ziętek w poruszających słowach o Krzysztofie Kiersznowskim. Tak wyglądały jego ostatnie dni

Krzysztof Kiersznowski choroba
Fot. PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWs

Krzysztof Kiersznowski, 19.08.2013 rok

Pogrzeb Krzysztofa Kiersznowskiego

O pogrzebie wybitnego aktora poinformowano w ostatniej chwili. Według ustaleń Super Expressu ciało Krzysztofa Kiersznowskiego zostało spopielone, a uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na czwartek 4. listopada. Msza św. rozpocznie się o 12:00 w kościele pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Urna z prochami zmarłego artysty ma spocząć w grobie na cmentarzu w Komorowie, niedaleko Pruszkowa.  

Zobacz także: Glinka, Fijał, Ziętek, Biedrzyńska. Gwiazdy „Barw szczęścia” żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego

Krzysztof Kiersznowski nie żyje
Fot. MICHAL ROZBICKI/East NewsPRESS PHOTO CENTER/EAST NEW

Krzysztof Kiersznowski, 8.08.2010 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.