Blanka Winiarska, Dzień Dobry TVN, 2010
Fot. Diana Domin/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Blanka Winiarska była objawieniem Tańca z Gwiazdami. Potem zniknęła z show-biznesu

Co robi dziś popularna tancerka?

Olga Figaszewska 29 kwietnia 2022 14:51
Blanka Winiarska, Dzień Dobry TVN, 2010
Fot. Diana Domin/East News

Fani popularnego tanecznego show doskonale ją pamiętają. Blanka Winiarska zachwycała na scenie Tańca z Gwiazdami w  jedenastu edycjach. Mogliśmy podziwiać jej niezwykły talent i osobowość. W programie partnerowała między innymi: Zygmuntowi Chajzerowi, Alanowi Anderszowi, Dariuszowi Kordkowi czy Andrzejowi Młynarczykowi. Po pewnym czasie tancerka zniknęła z show-biznesu. Czym dziś zajmuje się Blanka Winiarska?

Blanka Winiarska  w Tańcu z Gwiazdami

Blanka Winiarska ukończyła studia magisterskie Animacji Społeczno-Kulturalnej na Wydziale Pedagogiki i Socjologii. Ale to taniec jest jej pasją i największą miłością. Podkreśla, że ta sztuka daje jej nieograniczone możliwości w wyrażaniu własnej osobowości.

Zaczęła trenować jako 9-latka. Na jej koncie znajduje się wiele osiągnięć! Blanka Wianiarska reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Była dwukrotną Mistrzynią Polski w 10 tańcach, zdobyła Wicemistrzostwo Polski w salsie kubańskiej, a także była półfinalistką Pucharu Świata w 10 tańcach. Reprezentuje międzynarodową, najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Zobacz też: Wielki powrót Tatiany Okupnik. Została jurorką w popularnym show!

Blanka Winiarska, Zygmunt Chajzer, Taniec z Gwiazdami, 2009
Fot. Engelbrecht/AKPA

Blanka Winiarska, Zygmunt Chajzer, Taniec z Gwiazdami, 2009

Andrzej Młynarczyk, Blanka Winiarska, Taniec z gwiazdami,
Fot. Kurnikowski/AKPA

Andrzej Młynarczyk i Blanka Winiarska, Taniec z gwiazdami, 2010 rok

Dopiero po udziale w Tańcu z Gwiazdami usłyszała o niej cała Polska. Blanka Winiarska zachwycała w jedenastu edycjach show. Po raz pierwszy przed kamerą pojawiła się w 2005 roku i partnerowała Piotrowi Adamskiemu. Następnie pod jej skrzydłami swoje umiejętności taneczne rozwijali: Jacek Kawalec, Tomasz Stockinger, Zygmunt Chajzer, Andrzej Młynarczyk czy Wojciech Łozowski. Blanka Winiarska zyskała uznanie i sympatię widzów programu.

„Każda edycja i możliwość trenowania różnych osób to nowe doświadczenie i wspaniała, niezapomniana przygoda. Oczywiście moi partnerzy mieli większe lub mniejsze predyspozycje do nauki tańca, ale na pewno każdy z nich bardzo się starał, by wypaść jak najlepiej”, mówiła w rozmowie z Światem Fryzjerstwa.

W 2011 roku po raz ostatni pojawiła się na parkiecie tanecznego show razem z Dariuszem Kordkiem. Po przejęciu programu przez Telewizję Polsat, Blanka Winiarska nie pojawiła się w konkursie.

Czytaj też: Iwona Pavlović szczerze o świadomej bezdzietności. Jurorka „Tańca z gwiazdami” ujawniła, dlaczego nie ma dzieci

Blanka Winiarska, 2011 rok
Fot. Teodor Ryszkus / Forum

Blanka Winiarska, 2011 rok

Czym zajmuje się Blanka Winiarska?

Przez pewien czas uczyła tańca w szkole Egurrola Dance Studio. Potem podjęła przełomową decyzję. Wykorzystała swoją szansę i otworzyła własną firmę – „Centrum Tańca Blanka Winiarska”, które mieści się w Poznaniu i Łomiankach. Jest dyplomowaną nauczycielką, prowadzi szkolenia dla par tanecznych, tworzy choreografie i prowadzi obozy  taneczne dla dzieci i młodzieży. Blanka Winiarska organizuje szkolenia firmowe i współpracuje z agencjami reklamowymi w tworzeniu artystycznych programów tanecznych. Na swoim koncie ma także kilka ról w polskich produkcjach: Kochaj i tańcz, Egzamin z życia czy Tancerze.

Prywatnie Blanka Winiarska jest szczęśliwą mamą dwójki pociech. Wolny czas poświęca rodzinie.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Źródło: taniecpoznan.pl, Plejada.pl

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.