Paweł Król, Maciej Król, bliźniaki, program „Duże Dzieci”, Warszawa, 19.10.2006 rok
Fot. Darek Lewandowski / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Bliźniacy z programu „Duże dzieci” oczarowali całą Polskę. Co dziś robią Maciej i Paweł Królowie?

W zeszłym roku skończyli 25 lat, jak się zmienili?

Damian Brillowski 8 kwietnia 2022 14:57
Paweł Król, Maciej Król, bliźniaki, program „Duże Dzieci”, Warszawa, 19.10.2006 rok
Fot. Darek Lewandowski / Forum

Program „Duże dzieci" cieszył się w telewizji ogromną popularnością. Dziennikarz Wojciech Mann jako prowadzący i mentor rozmawiał na różne tematy z rezolutnymi dziećmi. Najmłodsi uczestnicy mieli po sześć lat! Swoją błyskotliwością, kreatywnością i pewnością siebie zaskarbili sobie serca polskiej widowni, jednocześnie zostając najmłodszymi gwiazdami w kraju. Największą sympatią cieszyła się Jadzia Nalepa, Karolek Klementowski oraz bliźniacy Maciej i Paweł Królowie. Co dziś słychać u braci? Jak potoczyły się ich losy po zakończeniu show TVP2?

„Duże dzieci” jako miejsce narodzin dziecięcych gwiazd 

Program „Duże dzieci” był emitowany od 2005 roku do 2008 roku na antenie TVP2. W sumie doczekał się 92 odcinków. Jego gwiazdami były rezolutne dzieci w wieku 6-9 lat, które na każdy temat miał coś do powiedzenia. Raz było śmiesznie, raz wzruszająco a raz na poważnie, ale zawsze panowała tam dobra zabawa. Program wraz z Wojciechem Mannem współprowadziła Katarzyna Stoparczyk. W każdym odcinku pojawiała się znana persona ze świata filmu, muzyki, sportu czy polityki. 

Jednak największymi gwiazdami bez wątpienia pozostawały dzieci. Na pierwszy plan wysunęli się bliźniacy Maciej i Paweł Królowie, którzy w przed kamerami czuli się jak ryby w wodzie. Ich wiedza zwłaszcza na tematy społeczno-polityczne imponowała nie jednej osobie przed telewizorem. Dlatego dużo osób podejrzewało, że to właśnie z polityką bracia zwiążą swoją przyszłość. Los jednak lubi być przewrotny. 

Czytaj także: Sławę zdobyła jako „Mała Miss”, ale los był wobec niej okrutny. Tak dziś wygląda Eden Wood

Maciej Król i Paweł Król w programie Duże dzieci 24.11.2006 rok
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Maciej Król i Paweł Król w programie "Duże dzieci", 24.11.2006 rok

Kacper Mironowicz, Paweł Król, Maciej Król, bliźniaki, program „Duże Dzieci”, Warszawa, 19.10.2006 rok
Fot. Darek Lewandowski / Forum
Kacper Mironowicz, Paweł Król, Maciej Król, bliźniaki, program „Duże Dzieci”, Warszawa, 19.10.2006 rok

Wielka kariera Macieja i Pawła Królów w programie „Duże dzieci”

Maciej i Paweł Królowie przyszli na świat 11 października 1996 r. w Kielcach. Od małego charakteryzowali się niesamowitą odwagą, sprytem i komunikatywnością. Zdecydowanie nie były to dzieci nieśmiałe. Nie bali się wypowiadać na różne tematy. Ich pierwsze przejawy odwagi można było zauważyć w Kościele podczas Mszy świętej. "Już od małego lubiliśmy się wypowiadać na różne tematy i wymądrzać się. W kościele, podczas mszy świętej dla dzieci, często chcieliśmy się wypowiadać", wspominali w programie "Pytanie na śniadanie".

Talent i wygadanie chłopców dostrzegł reżyser telewizyjny Leszek Kumański, który zaproponował im udział w przesłuchaniach do nowego programu telewizyjnego „Duże dzieci”. Reżyser na co dzień był przyjacielem rodziny Królów więc doskonale wiedział, że bliźniaki mają spore szanse oczarować producentów dziecięcego show i pojawić się telewizji. 

Uznał, że jesteśmy z bratem wygadani, więc zaprosił nas na casting. Pierwszy z nich odbył się w Kielcach, było tam mnóstwo dzieci", opowiadali w "Pytaniu na śniadanie”.

Rezolutni bracia bardzo dobrze zaaklimatyzowali się w telewizyjnym studio, traktując je jako swój drugi dom. W programie mieli całkowitą swobodę wypowiedzi, a te niejednokrotnie potrafiły zaskoczyć zgromadzoną w studio, jak i przed telewizorami publiczność. Zachwyt nad małymi chłopcami był ogromny. Ci z kolei doskonale wiedzieli, że dorośli chcą ich oglądać i słuchać. Udział w programie „Duże dzieci” był dla braci solidną lekcją m.in. nauczył ich prawa głosu, który wykorzystują do dzisiaj. 

Czytaj także: Córka Adrianny Biedrzyńskiej niedługo skończy 28 lat. Jak dziś wygląda Michalina Robakiewicz?

Maciej Król i Paweł Król w programie Duże dzieci, 19.10.2006 rok
Fot. Darek Lewandowski / Forum
Maciej Król i Paweł Król w programie "Duże dzieci", 19.10.2006 rok

Maciej Król i Paweł Król w programie Pytanie na śniadanie, 13.10.2016 rok
Fot. Youtube, kanał TVP VOD

Maciej Król i Paweł Król w programie "Pytanie na śniadanie", 13.10.2016 rok

Co dziś robią bliźniacy Maciej i Paweł Królowie?

Gdy w 2008 roku program „Duże dzieci” dobiegł końca Maciej i Paweł Królowie skupili się na nauce. Po ukończeniu liceum rozpoczęli Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. 

W zeszłym roku ukończyli 25 lat i z tego co publikują na swoich mediach społecznościowych wynika, że dużą rolę w ich życiu odgrywa Iran. Magazyn "Świat & Ludzie" donosi, że Maciej jest prawnikiem pracującym dla Polskiej Akcji Humanitarnej. Paweł zaś zajął się orientalistyką, jest założycielem fanpage'a "Dariusz i Szecherezada", który skupia się wokół tajemnic i historii Iranu. Mało tego, w tym kraju posiada mnóstwo znajomych oraz ukochaną. 

„POCZTÓWKA Z TEHERANU - SOLIDARNI Z IRANEM. Piszący te słowa i widoczny na zdjęciu admin przebywa obecnie w Teheranie. Garść refleksji: Nigdy nie myślałem, że odczuję na własnej skórze jak to jest, kiedy mówią, że będzie wojna. Chodzę tłocznymi ulicami, mijam rozchichotane dziewczyny w pofarbowanych włosach pod chustami, sprzedawców o do cna zdartych głosach powtarzających swoje hasła jak mantry, zabieganych mężczyzn w garniturach z telefonami przy uchu, nobliwe matrony powiewające czadorami - i bardziej czuję, niż wiem, że to wszystko może wkrótce przestać istnieć. Patrzę w oczy ukochanych osób i chociaż się uśmiecham, co chwila wraca natrętna myśl, że mogę ich już nigdy nie zobaczyć. To okropne uczucie i nie życzę go nikomu.

Irańczycy są uroczy jak zawsze. Mówią mi, że przykro im, że muszę tu być teraz. Kiedy mówią, że się z tego cieszę, wytrzeszczają oczy, zszokowani. Kiedy pytają dlaczego, odpowiadam, że chciałem dodać otuchy najbliższym. Staram się nie myśleć, czy dożyją wiosny. (…) Niektórzy pewnie się modlą. Ale ja wierzę, że jest na ziemi sporo dobrych, mądrych, dzielnych ludzi, którzy to powstrzymają. Wszystkich, których porusza potencjalna tragedia za progiem, zachęcam do aktywności - na naszej stronie i gdziekolwiek indziej. Pomóżmy powstrzymać to szaleństwo. A przynajmniej pokażmy Irańczykom, że nie są sami", napisał na swoim fanpage'u "Dariusz i Szecherezada" Paweł Król. 

Paweł Król często umieszcza w mediach społecznościowych polityczne treści. Tak jak to było w 2020 roku tuż przed ostatnimi wyborami prezydenckimi, które postanowił dosadnie skomentować na swoim profilu na Facebooku. 

„Dzięki wielu Waszym świetnym, merytorycznym postom widzę, że wszyscy mamy znakomite powody, by obawiać się zwycięstwa PiS-u. Ja akurat marzę o tym, żeby moja dziewczyna z Iranu, której nie widziałem od sześciu miesięcy (ciężka sprawa) mogła przyjechać do Polski bez obaw o wredotę służb granicznych i biurokracji, oraz o agresję i chamstwo tzw. obrońców Polski (pewnych siebie i uzbrojonych w legitymizację dzięki rządom PiS-u). Pięć lat temu, kiedy ruszyła ohydna i kłamliwa nagonka na uchodźców, polska społeczność LGBT stanęła murem za każdym, kto musiał bać się z powodu swojego koloru skóry. Do dziś jestem wzruszony, jak o tym myślę. Teraz, kiedy przyszła kolej na społeczność LGBT, żeby bronić się przed nienawiścią, będę szczęśliwy, mogąc niejako zwrócić przysługę. Z rozumu i od serca", napisał Paweł Król.

Z kolei Maciej Król w 2019 roku ożenił się z pochodzącą z Teheranu, Tiną. Jego wybranka studiuje reżyserię. W dniu pierwszej rocznicy ślubu napisał na Facebooku jak bardzo kocha swoją żonę. „Dwa lata temu pierwszy raz poznałem tę wyjątkową kobietę, a rok temu poślubiłem Ją. Teraz, kiedy mieszkamy razem, po tych wszystkich trudach, które musieliśmy pokonać, a z innymi na horyzoncie, wiem, że nigdy nie przestanę czuć tej czystej, skromnej wdzięczności we wszechświecie mając Ją u boku. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, kocham”, napisał dumny mąż.  

Czytaj także: Syn Pawła Małaszyńskiego właśnie skończył 18 lat. Tak wygląda Jeremiasz. To prawdziwy przystojniak!

Paweł Król, Maciej Król, bliźniaki, program „Duże Dzieci”, Warszawa, 19.10.2006 rok
Fot. Darek Lewandowski / Forum
Paweł Król, Maciej Król, bliźniaki, program „Duże Dzieci”, Warszawa, 19.10.2006 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.