Beata Pawlikowska, Uroda Życia, maj 2016
Fot. East News
WYWIADY URODY ŻYCIA

Jak sądzicie, co lepiej pamięta Beata Pawlikowska - swoją pierwszą podróż czy pierwszą miłość?

15 kwietnia 2016 11:14
Beata Pawlikowska, Uroda Życia, maj 2016
Fot. East News

Beata Pawlikowska w dżungli była już kilkanaście razy. Czy kocha ją bardziej niż mężczyzn? Gdy inni zapuszczają korzenie i szukają stabilizacji, ona po raz kolejny jedzie do Amazonii. Podróżniczka w najnowszej majowej „Urodzie Życia” zdradziła, co jest dla niej najważniejsze w życiu, oraz czy uważa jej podróżnicza pasja to już uzależnienie.

Zapytana, co pamięta lepiej - pierwszą miłość czy pierwszą podróż, odpowiada: Chyba pierwszą miłość.  Ale to o podróżach Beata Pawlikowska, miała jednak więcej do powiedzenia…
Podczas pierwszej podróży nie robiłam zdjęć ani notatek, a niezwykłych wrażeń było tak dużo, że nie sposób było zatrzymać je wszystkie w pamięci. To było tuż po moich osiemnastych urodzinach. Zdałam egzaminy i dostałam przydział na wyjazd do pracy, do Włoch. Pojechałam pociągiem przez Wiedeń do wioski Monte San Biagio, niedaleko Rzymu. Rosły tam gigantyczne lasy dębów korkowych. Chodziliśmy po tych lasach i sprawdzaliśmy, czy gdzieś się nie pali. Raz się paliło. Wezwaliśmy straż pożarną, pomagaliśmy w gaszeniu i w nagrodę dostaliśmy lody na patyku - powiedziała w wywiadzie. I dodała: - No widzi pani. To jednak pierwszą podróż pamiętam lepiej…
 

Fot. Agata Kulesza & Łukasz Pik

Beata Pawlikowska, sesja dla VIVY!

 

Polecamy także: Podróżuje i gotuje! Tylko u nas wegetariańskie przepisy Beaty Pawlikowskiej - z komentarzem i instrukcjami podróżniczki.


A co z pierwszą miłością?

Beata Pawlikowska: Mirek. Spotkaliśmy się pewnego dnia, przypadkiem, na ulicy. Wielka miłość. Mirek grał na gitarze i lubił zespół Deep Purple i… mniej więcej tyle pamiętam.

Czy dżungla jej się nie znudziła?

Beata Pawlikowska: Kilka dni temu widziałam po raz kolejny największe na świecie wodospady Iguaçu na granicy Argentyny i Brazylii. Stałam 
i patrzyłam. Godzinami. Miałam być tam jeden dzień, zostałam trzy. Tam jest wieczność, cała historia świata przed pani oczami. Jest się częścią wielkiej całości.A na sugestię, że może wciąż tam powraca, ponieważ jest uzależniona od silnych doznań odparła:


Czy można się uzależnić od zachwycania? Chyba nie. Można się uzależnić od ryzyka i niebezpieczeństwa, ale od radości? Poza tym uzależnienie jest czymś, co człowiekowi zawsze przynosi szkodę. A ja się tylko cieszę…Czy Beata Pawlikowska potrafi odmówić sobie kolejnej wyprawy?


- Gdyby życie z jakiegoś powodu uniemożliwiłoby mi podróżowanie, to tak, potrafiłabym. Na taki scenariusz zgadzam się z góry. Bo wierzę, że to miałoby swój sens i oznaczałoby, że życie w ten sposób chce mi pokazać coś nowego - wyznała w wywiadzie.

 

Polecamy też: Beata Pawlikowska pokazuje nam swój dom. I mówi o seksie i czereśniach.


Co jeszcze podróżniczka powiedziała o swoich pasjach, wolności i przekraczaniu własnych granic? Cała rozmowa z Beatą Pawlikowską w najnowszej „Urodzie Życia”.

 

Katarzyna Nosowska
Fot. Marlena Bielińska

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.