Bartosz Kurek, Anna Grejman, Anna Kurek, Gala Mistrzów Sportu 2019
Fot. Kurnikowski/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Oto niezwykła historia Bartosza i Anny Kurków

W czym tkwi sekret ich szczęśliwego związku?

Olga Figaszewska 29 sierpnia 2023 12:58
Bartosz Kurek, Anna Grejman, Anna Kurek, Gala Mistrzów Sportu 2019
Fot. Kurnikowski/AKPA

Zakochani, szczęśliwi i idealnie dobrani. Wspierają się na każdym kroku oraz motywują do osiągania kolejnych sukcesów. Bartosz i Anna Kurek razem idą przez świat i wspólnie patrzą w przyszłość. Co ich połączyło? Siatkówka i podróże. Jeden z najlepszych polskich siatkarzy poślubił swoją ukochaną w sierpniu 2020 roku. Jak wyglądała ich historia miłości? Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. 

Bartosz Kurek i Anna Kurek: jak się poznali? Oto historia ich miłości

Annę i Bartosza Kurków połączyła wspólna pasja do sportu. O tym, że są parą poinformowali we wrześniu 2016 roku.  „Z mojej strony na pewno była to miłość od pierwszego wejrzenia, a co do Ani, to już musicie ją pytać. Jestem ostrożnym facetem, jeśli chodzi o uczucia, ale tutaj od razu wiedziałem, że nie powinienem mieć żadnych obaw. Jesteśmy na takim etapie, że potrafimy oddzielić życie zawodowe od prywatnego”, zwierzał się sportowiec na łamach książki „Ludzie ze złota”.

W czym tkwi sekret ich szczęśliwego związku? Jako sportowcy świetnie rozumieją swoje potrzeby, podchodzą z wyrozumiałością do wielu kwestii i starają się dodawać sobie skrzydeł. Doskonale się rozumieją, znają blaski i cienie zawodowego sportu. „Ona doskonale wie, czego potrzebuję, a ja wiem, czego jej trzeba. Nie muszę tłumaczyć Ani, dlaczego nie ma mnie w domu, czemu nie mogę urwać się z treningu i przyjechać do niej, choć bardzo bym chciał. To, że oboje jesteśmy sportowcami, pomaga nam zorganizować życie", dodawał w publikacji.  I co najważniejsze, są dumni ze swoich osiągnięć.

„To był niesamowicie ciężki rok, ciężki sezon dla nas obojga. Bycie z kimś, kiedy jest fajnie i przyjemnie jest łatwe. Gorzej, jak wszystko się sypie. Dlatego dziękuję ci za wsparcie w tych najgorszych momentach. Jeszcze tylko dodam, że jestem z ciebie bardzo dumna, bo mimo tego, co się dzieje wokół i kiedy jest pod górę, to się nie poddajesz i starasz się robić swoje jak najlepiej. Mój człowiek wzór", pisała ukochana Bartosza Kurka w 2017 roku. 

Czytaj też: Jadwiga Barańska z ust przyszłego męża usłyszała ostre słowa krytyki. Kilka lat później byli już małżeństwem

Anna Kurek do 2018 roku zawodowo grała w siatkówkę i zajmowała pozycję przyjmującej. Należała do drużyn: Impel Wrocław, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, Karayollari Ankara czy Chemik Police. Reprezentowała także kraj w kadrze seniorek i na swoim koncie ma tytuły Mistrzostw Polski Juniorek, Pucharu Polski i Mistrzostwo Polski. Nagle zakończyła karierę. 

Podejrzewam, że moja żona powiedziałaby, że to niełatwa sytuacja, bo dla rodziny, dla tego, żebyśmy byli razem, zostawiła swoją czynną karierę siatkarki i się nam poświęciła. Stąd uważam, że dla niej może to być dużo trudniejsze i bardziej wymagające. Natomiast patrząc z drugiej strony, dla mnie to megawygodna sprawa. Ania doskonale wie, z czym się mierzę na co dzień, z jakimi sytuacjami, jakie emocje mi towarzyszą. Nie muszę jej tłumaczyć niuansów mojej pracy, tego, co mnie dotyka — ona wie od razu. Dobrze wie, co czuję po meczu czy po treningu. Na pewno więc komunikacja, jeśli chodzi o moją pracę, przychodzi nam bardzo łatwo", tak mówił Bartosz Kurek o tworzeniu siatkarskiego małżeństwa w wywiadzie dla warszawa.naszemiasto.pl.

Sprawdź też: Bartosz Kurek w trakcie meczów spogląda w stronę żony. "Uspokajam też ją"

Anna Kurek, Bartosz Kurek, MŚ w siatkówce 2022: finał Polska - Włochy, 11.09.2022 Katowice
Fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Anna Kurek, Bartosz Kurek, MŚ w siatkówce 2022: finał Polska - Włochy, 11.09.2022 Katowice

Zakochani wielokrotnie udowadniali, że mogą na siebie liczyć. Tak było w momencie, gdy Anna kilka lat temu zmagała się z kontuzją. „Bartosz był kiedyś w podobnej sytuacji jak moja, więc wiedział, „czym to się je”. Otrzymałam od niego mega wsparcie, mogłam na niego liczyć, a to bardzo ważne”, cytuje wypowiedź siatkarki Fakt.pl. 

Gdy w 2018 roku Bartosz Kurek wraz z drużyną zdobył mistrzostwo świata, zadedykował złoty medal ukochanej. Ona zawsze w niego wierzy i powtarza, że jest najlepszy na świecie. „Zawsze mu powtarzałam, że jest najlepszy na świecie. Może to puste slogany, ale myślę, że w końcu uwierzył, że tak jest”, zwierzała się Anna Kurek w rozmowie z Dzień Dobry TVN w 2018 roku. Kilka tygodni później, na początku listopada reprezentant Polski w siatkówce postanowił oświadczyć się ukochanej. Dwa lata, 29 sierpnia 2020 roku,  stanęli na ślubnym kobiercu.  

Sprawdź też: Anna German i Zbigniew Tucholski: to był związek pełen miłości i harmonii. Pobrali się po 13 latach znajomości

Bartosz i Anna Kurek: Miłość ich uskrzydla

To prawdziwa miłość. Kiedy Bartosz Kurek nie wyjeżdża na kolejne mecze i zgrupowania, każdą chwilę spędza z ukochaną Anną. Z kolei ona, gdy tylko jest taka możliwość, kibicuje mu z trybun i nie ukrywa swojej dumy. Jak podkreślał siatkarz, wtedy czuje największą motywację i szczęście.  Zdarza mu się zerkać wtedy w stronę ukochanej. „Patrzę czasem, co Ania robi. I czasem uspokajam też ją. Zresztą wszystkich uspokajam: chłopaków i siebie samego. Mam pełny multitasking", odpowiadał.  

Żona jest dla Bartosza Kurka największym wsparciem, daje mu siłę i poczucie bezpieczeństwa. Zawsze stoi przy jego boku. Nic dziwnego, że siatkarz najważniejsze podziękowania na Gali Mistrzów Sportu 2018 skierował właśnie do niej. „Bez ciebie to wszystko to nic, z tobą to wszystko stało się możliwe. Kocham cię”, mówił odbierając statuetkę. To także jej dedykuje najważniejsze osiągnięcia. 

Dla Anny Kurek mąż jest wzorem. Podziwia jego pracowitość, determinację... „Proszę państwa, oto najlepszy sportowiec roku! I najskromniejszy zarazem. [...] Człowiek wzór. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, ile trudu, wysiłku, nerwów go kosztowało i ile przeciwności musiał pokonać, żeby wrócić "do siebie". A gościu zrobił nawet i więcej. Dlatego ten tytuł zasłużony w 1000 proc. Koniec, kropka. Dziękuję za uwagę”, komentowała wynik ukochana sportowca. 

Zobacz też: Elżbieta Czyżewska przyjęła Joannę Pacułę pod swój dach, a później zerwały kontakt. Historia relacji aktorek 

Anna Kurek jest kobietą jego życia. O synowej w samych superlatywach wypowiadał się również ojciec siatkarza. „Wydaje mi się, że Ania bardzo Bartka zmieniła mentalnie, bardzo mu pomogła. Bez niej byłoby mu niezwykle trudno dojść do takich sukcesów”, podkreślał pan Adam Kurek w wywiadzie dla Wp Sportowe Fakty w 2019 roku. I nie ma wątpliwości, że ten związek prowadzi Bartosza Kurka do zdobywania kolejnych szczebli w jego sportowej karierze. „Jest doświadczonym zawodnikiem i w pełni dojrzałym facetem. Jest też zakochany z wzajemnością, a to bardzo dużo pomaga. Każdy mi zresztą mówi, że Bartek jest teraz szczęśliwy i zadowolony z życia, a jak układa się w życiu prywatnym, to w sportowym jest łatwiej”, dodawał.

Widać, że Anna i Bartosz Kurkowie okazują sobie dużo miłości i czułości. Pewnego razu, z okazji Mikołajek postanowił dać żonie wyjątkowy prezent. Anna Kurek otrzymała wtedy przesyłkę, do której sportowiec dołączył liścik z podpisem „Najlepsza żona na świecie, Anna Kurek”. To rozczuliło fanów pary. 

Z kolei, gdy składał jej życzenia urodzinowe, napisał: Wszystkiego najlepszego, kochanie. Jesteś najlepszym, co mnie w życiu spotkało i nigdy nie przestajesz mnie zaskakiwać i inspirować.

Bartosz Kurek od pewnego czasu rozwija swoją karierę w Japonii, gdzie podpisał kontrakt z Wolf Dogs Nagoya. Wspólnie z żoną pokazują, jak wygląda ich życie w Azji. Anna Kurek założyła kanał na YouTubie, gdzie pojawił się także film, w którym pokazuje Japonię „z nieco bardziej egzotycznej strony”. A także vlog, z podróży do Tokio na mecz finałowy japońskiej ligi siatkówki. 

Życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Źródło: Fakt.pl , Jastrząb Post , Super Express Sport  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @grejmanka

Bartosz Kurek, Anna Kurek, 2019, Siatkarskie Plusy - Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Bartosz Kurek, Anna Kurek, 2019, Siatkarskie Plusy - Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki

Bartosz Kurek, Anna Kurek, Gala Mistrzów Sportu 2019
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Bartosz Kurek i Anna Kurek na Gali Mistrzów Sportu 2019

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.